Nasz sprzęt - Twój sukces

SKONCENTROWANA MOC I UNIWERSALNOŚĆ

Seria 3 marki DEUTZ-FAHR obejmuje dwa modele: 3050 oraz 3060, które wykorzystują nowy, mocny i wydajny silnik, spełniający wymogi normy emisji spalin Stage V. Jednostka napędowa korzysta z układy wtryskowego Common Rail z elektronicznym sterowaniem. Seria 3 oferuje bardzo dobry stosunek masy do mocy. Idealnie nadaje się do zadań wymagających lekkości i wysokich parametrów jednostki napędowej. Seria 3 to maszyny gwarantujące dobre własności jezdne i uciągowe w szkółkach, szklarniach i w sadach, jak również podczas prac związanych z utrzymaniem terenów miejskich i zielonych. Dzięki niskim kosztom eksploatacji oraz łatwej obsłudze, Seria 3 jest także rekomendowana rolnikom - hobbystom.

Silnik

Wysokie osiągi i niska emisja zanieczyszczeń.

Nowy, 4-cylindrowy silnik o pojemności 2200 cm³ wyposażono w turbosprężarkę z zaworem WasteGate i układ wtryskowy Common Rail z ciśnieniem maksymalnym do 1800 bar, co gwarantuje doskonałe osiągi przy ograniczonym zużyciu paliwa. Zgodność z normą emisji spalin Stage V zapewnia zastosowanie systemów recyrkulacji spalin EGR, katalizatora DOC oraz filtra DPF. Co ważne - ukłąd oczyszczania spalin nie wymaga okresowych czynności obsługowych. Nowy napęd dostarcza maksymalną moc przy prędkości 2600 obr/min, czyli około 400 obr/min mniej niż w modelach z silnikami Stage IIIA.

W efekcie zredukowano wibracje i hałas oraz zużycie paliwa. Jednostka napędowa dostarcza moment obrotowy wystarczający zarówno dla prac rolniczych, jak i na terenach miejskich lub podczas utrzymania terenów zielonych. Dzięki optymalnemu, elektronicznemu sterowaniu silnikiem, model 3050 generuje 51KM, a model 3060: 59 KM. Obydwa silniki pracują bez konieczności zastosowania intercoolera.

Obydwa modele Serii 3 zostały wyposażone w turbosprężarkę ze stałą geometrią łopatek oraz zaworem WasteGate do sterowania ciśnieniem doładowania. Turbina została dobrana specjalnie do tej klasy silnika, dzięki czemu zapewnia optymalne parametry użytkowe. Zawór WasteGate sterowany jest mechanicznie poprzez przeponę połączoną z trzpieniem. W przypadku niskich prędkości obrotowych a więc przy niskim ciśnieniu doładowania zawór zamyka się zwiększając ciśnienie doładowania. Przy wyższych obrotach zawór otwiera się uwalniając nadmiar powietrza doładowania i zapewniając odpowiednią jego ilość.

Napęd

12+12 lub 16+16 przełożeń.

Zmiana prędkości, całkowicie mechaniczna i w pełni zsynchronizowana, gwarantuje niezawodność i wysoką wydajność, tak aby zmaksymalizować moc przekazywaną na koła i w każdej sytuacji ograniczyć zużycie oleju napędowego, przy równoczesnym zwiększeniu siły uciągu. Obydwa modele Serii 3 mają w wersji podstawowej 4-biegową 3-zakresową skrzynię z rewersem, zapewniającą razem 12 przełożeń do przodu i do tyłu.

Umożliwia ona jazdę z prędkością zaledwie 0,96 km/h, z najniższym przełożeniem i na maksymalnych obrotach silnika, jak również osiągnięcie prędkości maksymalnej 30 km/h przy obniżonych obrotach silnika. Pozwala to ograniczyć hałas, wibracje i zużycie paliwa. Dla prac wymagających jeszcze niższych prędkości dostępny opcjonalny superreduktor, który umożliwia nie tylko zwiększenie liczby dostępnych przełożeń do 16+16, ale pozwala także na jazdę z prędkością zaledwie 260 metrów na godzinę. Dźwignie sterowania skrzynią biegów są umieszczone w ergonomicznym miejscu pod kierownicą. W celu zoptymalizowania trakcji w najtrudniejszych warunkach, w standardzie dostępna jest 100% blokada obu mechanizmów różnicowych, sterowana elektrohydraulicznie za pomocą przycisku.

WOM

Niezbędne wyposażenie.

Niezależny WOM, dostępny w standardzie z prędkością 540-540ECO-Synchro pozwala na wykonywanie różnego rodzaju prac z wykorzystaniem wielu typów maszyn. Prędkość obrotowa WOM tylnego wybiarana jest za pomocą dźwigni umieszczonej na kolumnie kierownicy, operator ma do wyboru prędkość normalną lub ekonomiczną, w granicznym położeniu dźwigni uruchamiany jest wałek z prędkością obrotową zsynchronizowaną z prędkością jazdy ciągnika. W drugiej wersji wyposażenia konfguracja obejmuje prędkości 540-1000-Synchro. Na etapie konfiguracji ciągnika, każdy może dobrać jego wyposażenie w zależności od swoich potrzeb. Dodatkowa opcja wyposażenia obejmuje także WOM centralny, umieszczony pod skrzynią biegów - stosowany do maszyn podczepianych pod ciągnikiem - na przykłąd kosiarek. Napęd wałka uruchamiany jest za pomocą dźwigni przez fotelem operatora, na kolumnie kierownicy. Czytelne oznaczenia pozwalają ułatwić obsługę wszystkich funkcji.

Hydraulika i podnośnik

Wydajny i rozbudowany układ hydrauliczny.

Modele DEUTZ-FAHR Serii 3 oferują rozbudowany układ hydrauliczny. Konfiguracja podstawowa obejmuje pompę hydrauliczną o wydajności 30 l/min, przeznaczoną do zasilania tylnego podnośnika o udźwigu 1200 kg oraz do tylnego, 4-drogowego rozdzielacza (2 obwody). Opcjonalnie możliwe jest wyposażenie ciągnika w rozdzielacz 6-drogowy (3 obwody). Seria 3 posiada całkowicie niezależną pompę o wydajności 15 l/min, któradedykowana jest tylko do zasilania hydrostatycznego układu wspomaganiakierownicy. Takie rozwiazanie zapewnia lekkość oraz płynność kierowania również przy niskich obrotach silnika oraz z większym obciążeniem na przedniej osi. Tylny podnośnik dostępny z zaczepami kulowymi kategorii 1 lub 2.

DEUTZ-FAHR Serii 3 może z łatwością pracować z różnym osprzętem. Dźwignie sterowania układu hydraulicznego umieszczono w bardzo wygodnym miejscu na prawym nadkolu. Opcjonalny przedni podnośnik o udźwigu 600 kg, dwa przednie wyjścia ukłądu hydraulicznego (dublowane z tyłu) oraz dwa wyjścia hydrauliczne przy kabinie z przodu dodatkowo podkreślają uniwersalny charakter tego niewielkiego, lecz kompletnego ciągnika.

Hamulce

Wszechstronność.

W Serii 3 montowane są osie produkowane przez SDF specjalnie do tego modelu. W przypadku modelu 3050 można wybrać szersze osie lub wersję Heavy Duty, która w modelu 3060 jest dostępna w standardzie. Duży kąt skrętu kół, w połączeniu z niewielkim rozstawem, typowym dla maszyn tej kategorii sprawia, że Seria 3 gwarantuje doskonałą sterowność nawet w najbardziej wąskich przestrzeniach.

Kabina

Kompakt zapewniający komfort z większych modeli.

Modele DEUTZ-FAHR Serii 3 dostępne są ze składaną ramą zabezpieczającą, albo z przestronną, cztero-słupkową kabiną zapewniającą doskonałą widoczność widoczność. Jest fabryczna kabina zaprojektowana specjalnie na potrzeby Serii 3. Modele 3050 oraz 3060. Starannie zaprojektowane wnętrze oraz ergonomicznie rozmieszczone elementy sterownicze zapewniają wysoki komfort pracy, fotel z większym siedziskiem i układ klimatyzacją dbają o komfort operatora. Kolejne cechy charakterystyczne Serii 3 to nowa, bardzo ergonomiczna kierownica oraz teleskopowa kolumna kierownicy. Wersje z kabiną oferują w standardzie ogrzewanie i wentylację, natomiast opcjonalnie jest dostępna klimatyzacja ze wzmocnioną sprężarką. Wersje z kabiną oferują opcjonalnie węglowe filtry powietrza oraz wycieraczkę tylnej szyby.

 

Dane techniczne

Deutz-Fahr Seria 3 Dane techniczne

© PPHU Agro-Plus 2002-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone