Nasz sprzęt - Twój sukces

Naszym celem jest skonstruowanie maszyny, która w znacznym stopniu może przyczynić się do zwiększenia rentowności Państwa firmy. W przypadku każdej wielkogabarytowej prasy kostkującej kluczowym czynnikiem do osiągnięcia sukcesu jest wysoka moc. Prasy BigMaster DEUTZ-FAHR posiadają kilka unikalnych cech, które zapewnią Państwa firmie pożądaną produktywność. Zdolność do wytwarzania bel o najwyższej jakości we wszystkich warunkach uprawy plasuje prasy BigMaster DEUTZ-FAHR daleko poza konkurencją. Idealny kształt beli, wysoka moc i wyjątkowa trwałość sprawią, że zakup BigMaster DEUTZ-FAHR stanie się naprawdę opłacalną inwestycją

Podbieracz 

Podbieracz o innowacyjnej konstrukcji i długości 2,10 lub 2,30 m szybko i skutecznie radzi sobie nawet z najbardziej gęstym i najdłuższym pokosem. Układy regulujące wysokość i nachylenie umożliwiają maszynie właściwe przyleganie do kształtu terenu i dokładne zbieranie materiału. Rolki podające wydajnie przemieszczają materiał do wirnika, bez względu na rodzaj uprawy.

Integral Rotor

Wszystkie prasy BigMaster DEUTZ-FAHR, zarówno w wersji z układem tnącym, jak i bez niego, są wyposażone w system INTEGRAL ROTOR. Ten prosty, bezobsługowy i zintegrowany z maszyną wirnik znajduje się bezpośrednio za podbieraczem, zapewniając równomierne podawanie materiału do prasy, niezależnie od rodzaju roślin. Duża komora wlotowa zapobiega przeciążeniu i utrzymuje doskonałą wydajność w polu. Praca wirnika zapewnia także nieprzerwane podawanie materiału do komory prasowania, nawet jeżeli pokos jest nierówny.

OptiFeed – wersja bez zespołu tnącego

Jeśli wyposażenie w zespół tnący nie jest potrzebne, układ OptiFeed zapewni kontrolowany i stały przepływ materiału do komory wstępnej. Wraz z wyposażeniem w wirnik, maszyna uzyskała dodatkowy poziom zabezpieczenia.

OC – wersja z zespołem tnącym

Układy OC zostały zaprojektowane tak, aby móc pobierać nieograniczone ilości materiału. Mamy trzy różne typy układu tnącego OC (dostępność zależy od modelu BigMaster):

OC 10

Układ OC 10 zapewnia teoretyczną długość cięcia 70 mm. Noże posiadają indywidualne zabezpieczenie sprężynowe i można je załączać z kabiny ciągnika.

OC 15

Układ OC 15 oferuje długość cięcia 45 mm. Opatentowany kształt zębów wirnika zapewnia niski pobór mocy oraz doskonałą jakość cięcia. Noże z indywidualnym zabezpieczeniem sprężynowym można łatwo wymienić, dzięki standardowemu systemowi kasetowemu.

OC 23

Układ OC 23 oferuje długość cięcia 45 mm na całej szerokości maszyny (120 cm). Przy średnicy 60 cm, wirnik OmniCut jest w stanie przetworzyć każdy pokos, który znajdzie się przed prasą. Noże w układzie OC 23 posiadają indywidualne zabezpieczenie hydrauliczne. To zapewnia doskonałą jakość cięcia, niezależnie od prędkości roboczej i rodzaju uprawy.

Mając do dyspozycji zaledwie dwie dźwignie, operator może łatwo wybierać spośród następujących konfiguracji grup noży: 0 – 11 – 12 – 23. Wykorzystując standardowy układ kasetowy, który znacznie ułatwia wymianę noży, inwestujemy nie tylko w jakość cięcia, ale przede wszystkim w komfort operatora.

Power Density

System Power Density zapewnia optymalne wypełnienie komory kompresyjnej niezależnie od rodzaju sieczki, przy jednoczesnym zachowaniu jej jakość. Czy to podczas pracy przy pierwszym zbiorze lucerny w sezonie, czy też przy cięciu długiego, gęstego pokosu typowego dla pierwszego koszenia wiosennego lub słomy, system gwarantuje te same, doskonałe rezultaty oraz równo uformowane bele. Widły ładowarki przekazują materiał z wirnika do komory kompresyjnej. Gdy komora wstępna jest wypełniona w 100% i ciśnienie osiąga wstępnie ustaloną wartość, układ automatycznie przenosi wstępnie skompresowaną belę do komory kompresyjnej.

Komora kompresyjna

Doskonałość rozwiązań inżynierskich firmy DEUTZ-FAHR wyraźnie widać w konstrukcji tłoków i komory kompresyjnej, która powstała z myślą o produkowaniu niezwykle kompaktowych, ciasno upakowanych bel. Komora kompresyjna o długości 3 m zapewnia wyjątkową gęstość beli. Tłok pracuje z częstotliwością 46 uderzeń na minutę, jest napędzany bezpośrednio z przekładni głównej i zamocowany na trzech lub czterech łożyskach wałeczkowych o średnicy 150 mm, które są osadzone na specjalnie obrobionych ślizgach. Łożyska wałeczkowe są smarowane z centralnego systemu i zlokalizowane poza komorą kompresyjną, co umożliwia łatwy dostęp podczas oględzin i konserwacji. Ciśnienie robocze można regulować bezpośrednio z kabiny ciągnika. W przypadku przeładowania maszyna redukuje ciśnienie w komorze, aby wyeliminować ryzyko uszkodzenia. Po usunięciu problemu ciśnienie jest przywracane do normalnego poziomu. Wszystkie modele wyposażono w uruchamiany krzywkowo układ ochrony sprzęgieł dla głównych elementów układu podającego, takich jak podbieracz, zintegrowany wirnik i widły ładowacza.

Wiązanie węzłów

System TWIN-STEP® odpowiada za bezproblemowe wiązanie węzłów. Węzeł powstaje w dwóch krokach, aby umożliwić wytworzenie idealnego naprężenia szpagatu przy wiązarce węzłów, dla zmaksymalizowania gęstości bel. Smarowanie 4 lub 6 wiązarek węzłów (w zależności od modelu) odbywa się przy wykorzystaniu centralnego układu. Istnieje też możliwość podłączenia opcjonalnego układu smarowania. Aby zapewnić operatorowi jeszcze większy spokój i ograniczyć ryzyko przestoju oraz uszkodzenia maszyny, każda wiązarka jest zabezpieczona śrubą bezpiecznikową.

Modele D BigMaster są wyposażone w podwójny system wiązania węzłów. Dzięki elektronicznej regulacji wiązarki, operator na bieżąco otrzymuje dokładne informacje na temat napięcia szpagatu oraz ostrzeżenia w przypadku wystąpienia sytuacji alarmowej. Postęp wiązania może być monitorowany bezpośrednio z kabiny ciągnika.

Monitor i ISOBUS

Maszyna jest wyposażona w złącze ISOBUS, więc żadne dodatkowe urządzenia sterujące nie są konieczne, a wszystkie parametry i ustawienia mogą być przeglądane i regulowane bezpośrednio za pośrednictwem monitora znajdującego się w naszym własnym ciągniku.

W przypadku ciągników bez technologii ISOBUS, mamy do wyboru dwa różne monitory kontrolne:

Monitor VT 50 oferuje całkowitą kontrolę nad maszyną za pośrednictwem kolorowego wyświetlacza dotykowego o przekątnej 14,5 cm.

Model CCI 500 z czytelnym, kolorowym ekranem o przekątnej 21,6 cm umożliwia dostęp do wszystkich parametrów i ustawień prasy belującej.

  • 1

Finansowanie fabryczne 0%

Nowy promocyjny program finansowania detalicznego "SDF Finance 0%" dla ciągników i  kombajnów Deutz-Fahr obejmuje zerowe oprocentowanie w systemie rat zmiennych, umożliwiając Państwu dopasowanie oferty do własnych potrzeb poprzez dokonanie optymalnego wyboru: wysokości udziału własnego, okresu spłat oraz systemu ratalnego:

  • udział własny wartości netto: 10%, 25% lub 50%
  • okres finansowania: 3, 4 lub 5 lat
  • raty miesięczne, kwartalne lub półroczne
  • pierwsza rata płatna po roku, opcja dodatkowa
  • podatek VAT płatny w 3 miesiącu

 Dla tych, którzy nie są podatnikami VAT dostępne są dwa poniższe warianty:

  • 3x33%, udział własny 34% wartości brutto, 2 raty roczne po 33% wartości brutto (okres 24 m-ce)
  • 4x25%, udział własny 25% wartości brutto, 3 raty półroczne po 25% wartości brutto (okres 18-m-cy)

Opłata manipulacyjna zależna od okresu finansowania oraz udziału własnego. Minimalny roczny koszt finansowania już od 0,67%

Ponadto proponujemy Ofertę Elastyczną dla tych, którzy potrzebują dłuższego okresu finansowania z niskim oprocentowaniem i okresem do 8 lat.

SDF Finance logo Deutz-Fahr logo

© PPHU Agro-Plus 2002-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone