Nasz sprzęt - Twój sukces

Najbardziej wszechstronny w swojej klasie.

Modele serii 5 sprawdzają się doskonale w każdych warunkach dzięki wyjątkowemu pakietowi wyposażenia, między innymi: elektrohydrauliczne sterowanie napędem na cztery koła, blokadą mechanizmu różnicowego, WOM z czterema prędkościami, układ hydrauliczny o wydatku 90 l/min z maksymalnie czterema obwodami, przekładnia HML z trzema półbiegami i funkcją Automatic Powershift (APS), minireduktor i reduktor, duże koła ze stałymi lub regulowanymi obręczami. Krótko mówiąc, jest to idealny ciągnik dla każdego gospodarstwa.

Silnik

Zaprojektowany dla rolnictwa.

Nowe modele serii 5 wyposażono w 3- i 4-cylindrowe silniki FARMotion 35 lub FARMotion 45, zapewniające dużą siłę uciągu przy dużej zwrotności ciągnika. Silniki spełniają wymogi normy emisji spalin Stage V i cechują się wyjątkowo kompaktową budową, zapewniającą nachylony profil pokrywy silnika, co z kolei przekłada się na doskonałą widoczność z fotela i duży kąt skrętu kół. Zużycie paliwa i poziom hałasu zostały zoptymalizowane za sprawą elektronicznie sterowanego układu wtryskowego Common Rail, pracującego z ciśnieniem nawet 2000 bar. Oznacza to lepsze spalanie, obniżenie emisji szkodliwych substancji i szybką reakcję na nagły wzrost obciążenia. Modułowa budowa cylindrów i hydraulicznie regulowane zawory to większa niezawodność i ułatwiona obsługa. Dedykowana elektroniczna centralka (ECU) umożliwia zapamiętanie dwóch prędkości obrotowych silnika i późniejsze ich przywołanie, a także utrzymywanie stałych obrotów nawet w przypadku zmiany obciążenia. W porównaniu z poprzednimi modelami, krzywa momentu obrotowego uległa zmianie, a to oznacza szybszą reakcję na zmiany obciążenia i wyższe osiągi przy niskich prędkościach obrotowych silnika. Model 5125 dysponuje mocą maksymalną 126 KM przy 2000 obr./min. Przy prędkości obrotowej WOM ECO (1600 obr./min) generuje moment obrotowy 517 Nm i moc 115 KM, czyli 91% swojej mocy maksymalnej.

Deutz-Fahr Seria 5 Silnik

Napęd

Wysokie osiągi i maksymalna uniwersalność.

W nowej serii 5 DEUTZ-FAHR stosowane są różne wersje układu napędowego. W ofercie dostępny jest rewers mechaniczny lub elektrohydrauliczny PowerShuttle z funkcją Stop&Go, umożliwiającą sterowanie ciągnikiem za pomocą pedałów hamulca, bez pedału sprzęgła. Ta funkcja zwiększa zwinność ciągnika, szczególnie jeśli pracuje z ładowaczem czołowym. Można wybierać liczbę  zakresów, wyposażenie w minireduktor i reduktor – pozwala podwoić liczbę przełożeń do przodu i do tyłu, umożliwiając osiągnięcie minimalnej prędkości jazdy 300 m/h. Dostępne sa skrzynie z półbiegami Powershift (2 lub 3 półbiegi). Jednocześnie oferują teraz funkcję Automatic Powershift (APS) w przekładni HML. W każdym przypadku elektrohydrauliczne załączanie napędu na cztery koła i 100% blokada przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego są dostępne we wszystkich modelach serii.

Deutz-Fahr Seria 5 napęd

WOM

Wszechstronna oferta wyposażenia.

Płynne i precyzyjne załączanie i rozłączanie WOM odbywa się za pomocą elektrohydraulicznie sterowanego, niezależnego wielotarczowego sprzęgła mokrego – wszystko to za pomocą jednego przycisku. Z tyłu ciągnika dostępne są przyciski sterowania WOM na blotnikach. Napędzanie maszyn przebiega bez przeszkód w każdej sytuacji, a to dzięki dostępności różnych kombinacji prędkości (540 / 540-540E / 540-540E-1000-1000E) i wymiennym końcówkom wałka. WOM synchro dysponuje osobnym wałem, podobnie jak przedni WOM 1000 obr./min. Funkcja „AUTO WOM” zarządza pracą WOM automatycznie, zależnie od położenia tylnego podnośnika.

Deutz-Fahr Seria 5 Silnik

Hydraulika i podnośnik

Osiągi i wysoka wydajność.

Nowa seria 5 DEUTZ-FAHR jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom dzięki dwóm konfiguracjom układu hydraulicznego: z pojedynczą lub podwójną pompą o wydajności 55 lub 90 l/min, z dwoma lub trzema mechanicznie sterowanymi obwodami, regulatorem przepływu i swobodnym powrotem oleju. Istnieje możliwość dodania jednego obwodu wł./wył., sterowanego elektrohydraulicznie przez przełącznik przy fotelu operatora. Wszystkie mechaniczne rozdzielacze dysponują blokadą dźwigni (np. stały przepływ oleju), realizowanym przez mechaniczną zapadkę w dźwigni sterującej. Tylny podnośnik DEUTZ-FAHR słynie z precyzji i efektywności w swojej kategorii. Nowa seria 5 dysponuje mechanicznym podnośnikiem w wyposażeniu standardowym, ale opcjonalnie może otrzymać wersję sterowaną elektronicznie. Wariant elektroniczny posiada kilka wygodnych funkcji dodatkowych, takich jak ogranicznik maksymalnej wysokości, opuszczanie z niską prędkością, układ amortyzatora drgań i automatyczny WOM. Maksymalny udźwig tylnego podnośnika to ponad 5400 kg z trzypunktowym układem zawieszenia kategorii II. Ponadto, dostępny jest też montowany fabrycznie przedni podnośnik jednostronnego działania o udźwigu 2100 kg.

Deutz-Fahr Seria 5 hydraulika i podnośnik

Hamulce

Doskonałe odczucia z jazdy i bezkompromisowe bezpieczeństwo.

Obie wersje przedniej osi, zaprojektowane i wyprodukowane przez Deutz-Fahr, dysponują napędem na cztery koła i blokadą mechanizmu różnicowego z elektrohydraulicznym załączaniem. Ciągniki 5095, 5100 i 5105 są wyposażone w przednią oś o dopuszczalnym nacisku 2900 kg i maksymalnym kącie skrętu 50°, podczas gdy w modelach 5115 i 5125 obciążenie wynosi 3000 kg, a kąt skrętu 55°. Funkcja Steering Double Displacement (SDD) jest dostępna na zamówienie we wszystkich modelach. Funkcja ta redukuje liczbę obrotów koła kierownicy o połowę, umożliwiając szybkie manewrowanie w ciasnych miejscach. Modele 5115 i 5125 można też wyposażyć w hydrauliczny hamulec postojowy, czyli mechaniczno-hydrauliczny układ działający ze stałą siłą na tylne tarcze hamulcowe w celu bezpiecznego zablokowania pojazdu na każdym wzniesieniu. Układ ten powoduje również obniżenie strat mocy przekładni o około 1,5 kW (2 KM). Ulepszony osprzęt układu hamulcowego podnosi poziom bezpieczeństwa: wszystkie cztery koła dysponują hamulcami tarczowymi. Ponadto, przekrojowa oferta różnych układów hamulcowych przyczep sprawia, że seria 5 DEUTZ-FAHR przoduje pod względem bezpieczeństwa nawet w długotrwałym transporcie drogowym.

Deutz-Fahr Seria 5 Hamulce

Kabina

TopVision – luksusowa czterosłupkowa kabina.

Widoczność na zewnątrz z fotela jest doskonała zarówno w dzień, jak i po zmroku, a to wszystko dzięki pochyłej, jednoczęściowej pokrywie silnika oraz maksymalnie 12 reflektorom roboczym LED (sześć z przodu + sześć z tyłu) montowanym w dachu. Nowa kabina TopVision gwarantuje wysoki poziom komfortu za sprawą wprowadzenia innowacyjnych hydraulicznych Silent-Blocków, obniżających poziom wibracji o nawet 40% (w porównaniu z tradycyjnymi tulejami metalowo-gumowymi). Odchylana, teleskopowa kolumna kierownicy, w połączeniu z amortyzowanym, regulowanym w kilku płaszczyznach fotelem, pozwoli każdemu operatorowi znaleźć swoją idealną pozycję do jazdy. Niski poziom hałasu, wysoka jakość materiałów i precyzyjny, ergonomiczny układ czynią tę kabinę oazą komfortu. Kabinę można również wyposażyć we wspornik na monitory lub dodatkowe urządzenia, fotel pasażera, radio DAB, liczne gniazdka elektryczne oraz uchwyty na telefony i kubki.

Deutz-Fahr Seria 5 kabina

Dane techniczne

Deutz-Fahr Seria 5 Dane techniczne 1

Deutz-Fahr Seria 5 Dane techniczne 2

© PPHU Agro-Plus 2002-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone