Nasz sprzęt - Twój sukces

Kluczowym elementem procesu produkcji kiszonki jest owijanie bel w celu jej przechowywania. Dzięki owijaniu beli zapobiegamy utracie składników odżywczych i w rezultacie nasze zwierzęta hodowlane otrzymują pełnowartościową paszę także po okresie przechowywania. DEUTZ-FAHR oferuje najbardziej kompletną i wszechstronną gamę modeli dostępnych na rynku owijarek. Owijarki DEUTZ-FAHR są szybkie, wydajne i przede wszystkim niezawodne. Począwszy od stacjonarnych owijarek do bel okrągłych, aż do zaczepianych wielkogabarytowych modeli do bel prostopadłościennych, wykorzystywanych przez wykonawców prac rolnych. Dzięki kilku unikalnym funkcjom, owijarki DEUTZ-FAHR mogą mieć rzeczywisty wpływ na jakość przechowywania plonów.

Informacje ogólne

Konstrukcja z podwoziem niskoprofilowym

Owijarki DEUTZ-FAHR z zamontowanym stołem obrotowym są wyposażone w ekskluzywną ramę o niskim profilu, która zapewnia pełną stabilność podczas załadunku, rozładunku i owijania bel. Położenie tylnej osi sprawia, że rama może być umieszczona bliżej podłoża, co eliminuje potrzebę tłumienia wstrząsów (aktywnego). Mamy tu stałe przenoszenie obciążenia na ciągnik, które zapobiega pionowemu przemieszczaniu się belki zaczepowej i poślizgowi kół ciągnika podczas jazdy pod górę, gdy bela jest na stole lub ramieniu ładującym. Bela może być wyrzucana w biegu, a to pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności!

Stół obrotowy do bel okrągłych

Owijarki DEUTZ-FAHR z zamontowanym stołem obrotowym do bel okrągłych są wyposażone w dwie rolki i cztery szeroko rozstawione pasy. Taka konstrukcja zapewnia długie i stabilne łoże dla beli znajdującej się na stole obrotowym do owijania. Dwie duże rolki nośne beli zapewniają lepszą stabilność i prowadzenie beli. Cztery szeroko rozstawione pasy zapewniają doskonałą trakcję i równomierny obrót beli. Równomierne obracanie beli jest niezbędne, aby zapewnić optymalne nakładanie folii, która zabezpiecza jakość materiału roślinnego podczas przechowywania.

Stół obrotowy do bel prostopadłościennych

Owijarki DEUTZ-FAHR ze stołem do średniej wielkości bel prostopadłościennych są wyposażone w dwie pary rolek stalowych o żebrowanym profilu. Profil ten zapewnia maksymalny naciąg, równomierne obracanie beli i prawidłowe nakładanie folii. Dwie duże rolki podtrzymujące zapewniają dodatkową stabilność i poprawiają prowadzenie beli. W tego typu owijarkach możliwe jest także owijanie bel okrągłych.

Obcinacze folii

Po nałożeniu żądanej liczby warstw, folia jest przytrzymywana i odcinana. W modelach owijarek ze stołem obrotowym, obcinacz sprężynowy lub hydrauliczny przytrzymuje i automatycznie obcina folię bez potrzeby dodatkowej kontroli. W owijarkach DEUTZ-FAHR z ramionami satelitarnymi, folia jest przytrzymywana i obcinana za pomocą dobrze znanych obcinaczy typu "nożycowego". Folia jest pobierana na całej szerokości ze względu na ich konstrukcję. Folia jest przytrzymywana za pomocą zacisku i naciągana tak, że tworzy się mocny pas, który następnie jest odcinany przed rozładunkiem beli. Zacisk mocno przytrzymuje folię, czekając na owinięcie następnej beli.

Technologia E-twin

Napinacze wstępne

Standardowe napinacze, które utrzymują rolkę 750 mm, są wykonane z aluminium, co zapobiega przywieraniu kleju. Oba zewnętrzne końce rolek aluminiowych mają kształt stożka, aby utrzymać optymalną szerokość folii i zmniejszyć ryzyko jej rozdarcia. Specjalny żebrowany profil rolek uniemożliwia dostęp wody i powietrza do folii. Umiejscowienie napinaczy wstępnych sprawia, że wymiana rolek folii jest bardzo łatwa. Standardowe wstępne naciągnięcie folii (70%) jest zapewniane przez przekładnię zębatą, która pracuje cicho i jest niemal bezobsługowa. Innowacyjna technologia e-Twin umożliwia owijanie dzięki unikalnemu połączeniu konstrukcji napinacza wstępnego z opatentowaną* technologią rozkładania folii*, co pozwala na skrócenie czasu owijania nawet o 50% oraz przekłada się na dalsze obniżenie kosztów folii. Stożkowe rolki napinacza wstępnego zostały ustawione w taki sposób, że dwie warstwy folii 750 mm nakładają się na siebie w 2/3 i zostają sklejone razem, zapewniając podwójną warstwę ochronną, zanim folia opuści napinacz wstępny.

WYJĄTKOWE KORZYŚCI DZIĘKI TECHNOLOGII E-TWIN:

 • Oszczędność do 50% czasu owijania.
 • Dalsza oszczędność folii uzyskana dzięki zwiększonemu współczynnikowi naciągania wstępnego.
 • Ciaśniej owinięte bele mają zwiększoną szczelność oraz lepszą jakość.
 • Bardzo dobra odporność na zniszczenia, niezależnie od warunków.
 • Dostępne w wersji obsługiwanej ręcznie, joystickiem i przez komputer.

Inteligentne owijanie

Prawdziwie inteligentne owijanie – WM 4044

DEUTZ-FAHR za pomocą WM 4044 wprowadza prawdziwą innowację w owijaniu bel. Ta wszechstronna owijarka do bel okrągłych i prostopadłościennych jest wyposażona w unikalną opatentowaną* funkcję AutoLoad, która umożliwia nieprzerwany i w pełni automatyczny proces owijania. Innowacyjna funkcja AutoLoad zapewnia ciągły i w pełni automatyczny załadunek, owijanie i rozładunek bel okrągłych i prostopadłościennych bez żadnej ingerencji ze strony operatora. AutoLoad wykrywa belę, automatycznie skanuje jej długość i ustawia ramiona załadunku w położeniu dla wstępnego obciążenia. W rezultacie mamy bardzo precyzyjny załadunek, owinięcie i rozładunek beli podczas jazdy maszyny. To zwiększa ogólną wydajność oraz tworzy bardziej ergonomiczne i bezstresowe środowisko dla operatora podczas długich, męczących dni pracy w polu.

Doskonałe owijanie - IntelliWrap

Dzięki unikalnej funkcji IntelliWrap możemy w dużo większym stopniu zarządzać procesem owijania bel i znacznie lepiej go kontrolować. IntelliWrap wykorzystuje inteligentne układy elektrohydrauliczne do monitorowania przebiegu owijania i stale kontroluje nakładanie folii, dostosowując się w pełni do warunków procesu. Liczbę warstw folii (4, 5, 6, 7, 8, 9...) można w prosty sposób ustawić, w zależności od lokalnych warunków, rodzaju uprawy i okresu przechowywania. Doskonałe rozprowadzenie folii wokół beli i precyzyjne nałożenia sprzyjają uzyskaniu maksymalnej wydajności i lepszej jakości kiszonki.

 

 • 1

Finansowanie fabryczne 0%

Nowy promocyjny program finansowania detalicznego "SDF Finance 0%" dla ciągników i  kombajnów Deutz-Fahr obejmuje zerowe oprocentowanie w systemie rat zmiennych, umożliwiając Państwu dopasowanie oferty do własnych potrzeb poprzez dokonanie optymalnego wyboru: wysokości udziału własnego, okresu spłat oraz systemu ratalnego:

 • udział własny wartości netto: 10%, 25% lub 50%
 • okres finansowania: 3, 4 lub 5 lat
 • raty miesięczne, kwartalne lub półroczne
 • pierwsza rata płatna po roku, opcja dodatkowa
 • podatek VAT płatny w 3 miesiącu

 Dla tych, którzy nie są podatnikami VAT dostępne są dwa poniższe warianty:

 • 3x33%, udział własny 34% wartości brutto, 2 raty roczne po 33% wartości brutto (okres 24 m-ce)
 • 4x25%, udział własny 25% wartości brutto, 3 raty półroczne po 25% wartości brutto (okres 18-m-cy)

Opłata manipulacyjna zależna od okresu finansowania oraz udziału własnego. Minimalny roczny koszt finansowania już od 0,67%

Ponadto proponujemy Ofertę Elastyczną dla tych, którzy potrzebują dłuższego okresu finansowania z niskim oprocentowaniem i okresem do 8 lat.

SDF Finance logo Deutz-Fahr logo

© PPHU Agro-Plus 2002-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone