Nasz sprzęt - Twój sukces

Seria VM 600 DEUTZ-FAHR VM to szeroka oferta modeli pras zmiennokomorowych. Szybkie, proste i niezawodne - takie są przede wszystkim zmiennokomorowe prasy zwijające serii VM 600 DEUTZ-FAHR. Wierzymy, że dostarczamy wydajne, a jednocześnie łatwe w obsłudze techniki wytwarzania doskonale ukształtowanych bel o spójnej gęstości. Prasy zwijające VariMaster DEUTZ-FAHR produkują bele o średnicy 80-160 cm lub 80-185 cm i zostały wyposażone w unikalne rozwiązania dla osiągnięcia wysokiej gęstości belowania z najwyższą jakością i wyjątkową niezawodnością.

Prasy stałokomorowe

Pobieranie materiału roślinnego

Modele z systemami OptiFeed i OptiCut są wyposażone w podbieracze z krzywkami sterującymi. Zespół podbieracza z krzywką sterującą został zaprojektowany w taki sposób, aby móc w pełni wykorzystać wydajność maszyny. Podbieracz o szerokości 230 cm z systemem kopiowania poprzecznego Pendulum zapewnia maksymalne dopasowanie do ukształtowania podłoża i optymalne podawanie materiału. Maszyna może pracować w każdych warunkach pokosu i nie zawiedzie Państwa nawet w najtrudniejszych warunkach.

Integral Rotor

Wszystkie prasy FixMaster DEUTZ-FAHR, zarówno w wersji z układem tnącym, jak i bez niego, są wyposażone w opatentowaną* technologię Integral Rotor. Prosty, bezobsługowy i krótki układ pobierania materiału gwarantuje wyjątkową przepustowość przez cały czas, niezależnie od zmiennych warunków uprawy.

OptiFeed – wersja bez zespołu tnącego

Wirnik OptiFeed z podwójnymi zębami podającymi, wykonanymi ze stalowych płytek Hardox, zapewnia jednorodny przepływ materiału do komory prasowania. Taka konstrukcja wirnika pozwala na ujednolicony przepływ pokosu, przenosząc go tam, gdzie to potrzebne i zachowując w ten sposób ujednolicony kształt i gęstość tworzonych bel.

OptiCut – wersja bez zespołu tnącego

Zespoły tnące OptiCut Deutz-Fahr mają nieograniczone możliwości zbioru z jednoczesnym zachowaniem doskonałej jakości cięcia. Mamy dwa różne rodzaje zespołów tnących OC DEUTZ-FAHR. (dostępność zależna od modelu FM)

OptiCut 14

14-nożowy zespół tnący OptiCut zapewnia teoretyczną długość cięcia 70 mm. Każdy pojedynczy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem przez obce przedmioty.

OptiCut 23

23-nożowy zespół tnący OptiCut zapewnia teoretyczną długość cięcia 45 mm. Każdy pojedynczy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem przez obce przedmioty. Dzięki możliwości wyboru grupy, operator może zdecydować się na zastosowanie 0, 7, 11, 12 lub 23 noży.

PowerTrack

Rolki PowerTrack mają profile symetryczne, które generują wyjątkowo wysoką gęstość i możliwość obracania beli w każdych warunkach uprawy. Wszystkie rolki zostały wykonane z blach stalowych o wysokiej wytrzymałości i grubości 3,2 mm, formowanych w rolki i spawanych laserowo po jednej stronie, w celu uzyskania optymalnej trwałości. Każdą z rolek można oddzielnie zdemontować, aby ułatwić wykonywanie czynności konserwacyjnych i napraw.

Szybkie wykrywanie tylnej klapy

Niezwykle dokładny czujnik tylnej klapy monitoruje wzrost beli od 80%, aby umożliwić operatorowi uzyskanie optymalnego kształtu i gęstości beli. Tylna klapa modelu FM 330/335 otwiera się i zamyka w ciągu 4,5 sekundy, co pozwala na osiągnięcie maksymalnej wydajności dzięki stabilnej konstrukcji z rurami skrętnymi.

Wiązanie

Rotacyjne prasy zwijające FixMaster DEUTZ-FAHR mogą być wyposażone w system wiązania sznurkiem lub siatką, jak również w kombinację tych systemów. Właściwe wiązanie odgrywa niezwykle istotną rolę podczas transportu i przechowywania. Krótszy czas potrzebny na wiązanie oznacza większą wydajność całego procesu.

Formowanie i owijanie bel

Dwie technologie DEUTZ-FAHR połączone w jednej maszynie, FM BalePack. Ta łatwa w obsłudze maszyna

może pracować nawet na najbardziej stromych stokach, niezależnie od rodzaju uprawy. FM BalePack DEUTZ-FAHR posiada wysoką wydajność ze względu na szybkie i niezawodne przenoszenie bel, zespół dwóch satelitarnych ramion owijania sznurkiem z wysoką prędkością oraz system IntelliWrap.

System IntelliWrap™ działa w połączeniu z wyrafinowanym układem elektronicznych i hydraulicznych elementów sterujących prasą i wirnikiem, który w sposób ciągły monitoruje i steruje procesem owijania folią. Zapewnia przez to niespotykaną wszechstronność oraz doskonałą jakość kiszonki, a także minimalizuje ryzyko utraty składników odżywczych.

Zawsze pod kontrolą

Seria FM DEUTZ-FAHR jest wyposażona w terminal sterujący AT 10, przekazujący operatorowi jasne i czytelne informacje.

FM 335 i FM 335 BP DEUTZ-FAHR oferują dodatkowy komfort dzięki kompatybilności z ISOBUS. Ciągniki kompatybilne z ISOBUS nie muszą już być wyposażane w oddzielny zespół sterujący dla prasy. Natomiast w ciągnikach, które nie są kompatybilne z ISOBUS można alternatywnie zamontować monitor VT 50 lub CCI 200. Wszystkie prasy oferują wyraźne i czytelne ustawienia operatora, takie jak liczba owinięć siatką oraz automatyczne/ręczne rozpoczęcie wiązania.

* Patent lub zgłoszenie patentowe w jednym lub kilku państwach

Prasy zmiennokomorowe

Progressive Density

System PROGRESSIVE DENSITY udowodnił już swoją wartość we wszystkich prasach zwijających VM DEUTZ-FAHR. System ten zwiększa zagęszczenie materiału, w miarę jak bele rosną, zapewniając mocne bele z twardą zewnętrzną warstwą. Ponieważ bele są tworzone w komorze prasowania, ramię napinające pas jest poddawane rosnącemu oporowi ze strony dwóch siłowników hydraulicznych i sprężynowego napinacza. Tak więc wraz ze wzrostem średnicy beli, jej gęstość także wzrasta. W rezultacie otrzymujemy bardzo mocne bele z umiarkowanie zagęszczonym rdzeniem - nie za miękkie, nie za twarde. Dzięki twardszej warstwie zewnętrznej bele ze słomy będą mniej podatne na niekorzystne warunki pogodowe, a w przypadku kiszonki, bele trwale zachowają swój kształt, co ułatwi ich układanie i przenoszenie.

Podbieracz

Wszystkie modele VM 600 są wyposażone w podbieracze z krzywką sterującą. Konstrukcja takiego 2,30 m zespołu podbieracza sterowanego krzywką oznacza, że nawet najgrubsze i najwyższy pokosy są zbierane szybko i efektywnie. Nowe modele OptiFlow z systemem Open Throat są wyposażone w zespół o szerokości 210 cm i nieograniczonych możliwościach pod względem pobieranego materiału. Kombinacja napędzanych górnych i dolnych rolek wywiera ogromny napór na przepływający materiał, zapewniając tym samym osiągnięcie maksymalnej wydajności.

Technologia Integral Rotor

Wszystkie prasy zwijające VM, z wyjątkiem pras z systemem OptiFlow, są wyposażone w opatentowaną technologię* Integral Rotor. Prosty, bezobsługowy i krótki układ pobierania materiału zapewnia równomierne podawanie, niezależnie od zmiennych warunków uprawy. Wszystkie zespoły Integral Rotor są zaopatrzone w zęby wykonane ze stalowych płytek Hardox. Niewielka odległość pomiędzy wirnikiem i podbieraczem zapewnia doskonały przepływ plonu. Wymuszone podawanie materiału zwiększa prędkość jazdy do przodu, co ma istotny wpływ na wyjątkową produktywność i ogranicza niszczenie upraw.

Wersje bez zespołu tnącego

Jeśli wyposażenie w zespół tnący nie jest potrzebne, systemy pobierania materiału OptiFlow i OptiFeed zapewnią kontrolowany i stały przepływ materiału do komory prasowania. (dostępność zależy od modelu VM)

OPTIFLOW – OPEN THROAT

Modele OptiFlow z systemem Open Throat mają nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o ilość pobieranego materiału, bez względu na rodzaj uprawy. W cięższych warunkach, np. przy pokosie z dużą ilością szerokiej słomy lub w przypadku roślin na kiszonkę, górna rolka działa jak wstępny ubijak, który jest napędzany przez główny układ napędowy prasy. Brak tu palców lub zębów wirnika, które mogłyby zakłócać przepływ, a tym samym ograniczać zdolność przepływu materiału. To generuje ogromny potencjał na wlocie do maszyny i zapobiega jej zablokowaniu, co skutkuje pracą z wysoką wydajnością i zminimalizowaniem przestojów.

WIRNIK OPTIFEED

Wirnik OPTIFEED z pojedynczymi zębami podającymi i zintegrowanymi ślimakami zapewnia stały przepływ materiału roślinnego do komory prasy. Taka konstrukcja wirnika pozwala na ujednolicony przepływ pokosu, przenosząc go tam, gdzie to potrzebne i zachowując w ten sposób stałą gęstość tworzonych bel.

Wersje z zespołami tnącymi

W serii VM 600 mamy dwa różne rodzaje zespołów tnących OC DEUTZ-FAHR. (dostępność zależy od modelu VM)

OPTICUT 14

Integral Rotor z 14-nożowym systemem OPTICUT jest przeznaczony do wyrównania pokosu i wymuszonego podawania materiału roślinnego do prasy, w celu zapewnienia maksymalnej przepustowości. 14-nożowy zespół tnący OPTICUT zapewnia teoretyczną długość cięcia 70 mm. Każdy pojedynczy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem przez obce przedmioty.

OPTICUT 23

Integral Rotor z 23-nożowym systemem OPTICUT od DEUTZ-FAHR odznacza się intensywnością cięcia i mechaniczną ochroną. 23-nożowy zespół tnący OPTICUT zapewnia teoretyczną długość cięcia 45 mm. Każdy pojedynczy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem przez obce przedmioty.

Formowanie beli

Komora w serii VM 600 jest wyposażona w 3 rolki i 5 pasów. Pasy i rolki w komorze zapewniają szybkie formowanie zwartego rdzenia. W takiej komorze wstępnej mamy możliwość wyboru rdzenia miękkiego lub o umiarkowanej gęstości, co pozwala zaspokoić potrzeby każdej operacji.

Prasy VM 665-695 mogą wytwarzać bele o większej gęstości, z maksymalnie 10% wzrostem masy beli w przypadku suchych roślin. Komora prasowania posiada drugi napęd pasowy, aby móc obracać bele w ciężkich warunkach roślin na kiszonkę. Ponadto, wszystkie nowe rolki prowadzące pas w komorze prasowania maszyny mają wzmocnione łożyska i ulepszone uszczelki, aby móc spełnić najwyższe wymagania.

Trwałość

Wszystkie modele VM 665-695 mają poprawioną ogólną jakość układu napędowego. Zastosowanie widełek Kardana w osiach napędowych, łańcuchów o wyższej jakości i rolek prowadzących pas przyczyniło się do poprawy trwałości maszyny. Rolka napędu drugiego pasa gwarantuje bezpieczny napęd pasowy w każdych warunkach uprawy.

Wiązanie

Prasy zwijające VariMaster DEUTZ-FAHR mogą być wyposażone w system wiązania sznurkiem lub siatką, jak również w kombinację tych systemów. Właściwe wiązanie odgrywa niezwykle istotną rolę podczas transportu i przechowywania. Krótszy czas potrzebny na wiązanie oznacza większą wydajność całego procesu.

Formowanie i owijanie bel

Dwie technologie DEUTZ-FAHR połączone w jednej maszynie, VM BalePack. Ta łatwa w obsłudze maszyna może pracować nawet na najbardziej stromych stokach, niezależnie od rodzaju uprawy. VM BalePack DEUTZ-FAHR posiada wysoką wydajność ze względu na szybkie i niezawodne przenoszenie bel, zespół dwóch satelitarnych ramion owijania sznurkiem z wysoką prędkością oraz system IntelliWrap.

System IntelliWrap™ działa w połączeniu z wyrafinowanym układem elektronicznych i hydraulicznych elementów sterujących prasą i wirnikiem, który w sposób ciągły monitoruje i steruje procesem owijania folią. Zapewnia przez to niespotykaną wszechstronność oraz doskonałą jakość kiszonki, a także minimalizuje ryzyko utraty składników odżywczych.

Zawsze pod kontrolą

VM 655 – 685 DEUTZ-FAHR jest wyposażona w terminal sterujący AT 10, przekazujący operatorowi jasne i czytelne informacje.

Wszystkie inne prasy VM DEUTZ-FAHR oferują dodatkowy komfort, dzięki kompatybilności z ISOBUS. Ciągniki kompatybilne z ISOBUS nie muszą już być wyposażane w oddzielny zespół sterujący dla prasy. Natomiast w ciągnikach, które nie są kompatybilne z ISOBUS można alternatywnie zamontować monitor VT 50 lub CCI 200. Wszystkie prasy mają wyraźne i czytelne ustawienia operatora, takie jak liczba owinięć siatką oraz automatyczne/ręczne rozpoczęcie wiązania.

  • 1

Finansowanie fabryczne 0%

Nowy promocyjny program finansowania detalicznego "SDF Finance 0%" dla ciągników i  kombajnów Deutz-Fahr obejmuje zerowe oprocentowanie w systemie rat zmiennych, umożliwiając Państwu dopasowanie oferty do własnych potrzeb poprzez dokonanie optymalnego wyboru: wysokości udziału własnego, okresu spłat oraz systemu ratalnego:

  • udział własny wartości netto: 10%, 25% lub 50%
  • okres finansowania: 3, 4 lub 5 lat
  • raty miesięczne, kwartalne lub półroczne
  • pierwsza rata płatna po roku, opcja dodatkowa
  • podatek VAT płatny w 3 miesiącu

 Dla tych, którzy nie są podatnikami VAT dostępne są dwa poniższe warianty:

  • 3x33%, udział własny 34% wartości brutto, 2 raty roczne po 33% wartości brutto (okres 24 m-ce)
  • 4x25%, udział własny 25% wartości brutto, 3 raty półroczne po 25% wartości brutto (okres 18-m-cy)

Opłata manipulacyjna zależna od okresu finansowania oraz udziału własnego. Minimalny roczny koszt finansowania już od 0,67%

Ponadto proponujemy Ofertę Elastyczną dla tych, którzy potrzebują dłuższego okresu finansowania z niskim oprocentowaniem i okresem do 8 lat.

SDF Finance logo Deutz-Fahr logo

© PPHU Agro-Plus 2002-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone