Nasz sprzęt - Twój sukces

Paszowozy RAPTOR

Wóz paszowy DAFAGRO RAPTOR nagrodzony złotym medalem na targach Ferma Bydła 2013 to maszyna, która wyróżnia się zwartą, solidną i prostą konstrukcją. W podstawowym wyposażeniu zbiornik wozu ma w ścianach dwa duże, nowoczesne kontra-noże wspomagające rozdrabnianie paszy oraz boczne drzwi wyładunkowe (tylne, prawe lub lewe), sterowane bezpośrednio z traktora. Z uwagi na to, że są to produkty najwyższej jakości, wszystkie maszyny objęte są serwisem i gwarancją przez 3 lata.

View the embedded image gallery online at:
https://agro-plus.com.pl/daf-agro/paszowozy#sigFreeIdb1fea15e9b

Kosz roboczy
 • duża pojemność kosza
 • szerokie drzwi wyładunkowe sterowane z traktora
 • dwa kontra-noże we wszystkich pojedynczych modelach
 • wytrzymałe i mocne włoskie przekładnie
 • zabezpieczenie przed przeciążeniem na wale
 • wytrzymałe, wysokiej jakości wałki
 • rura przeciwwysypowa w standardzie

Za sprawne przygotowanie TMR odpowiada duży pionowy ślimak napędzany od WOM (540 obr./min), o wzmocnionej konstrukcji, wyposażony w 5, 6 lub 8 odpornych na zużycie, trwałych noży wykonanych ze stali chromowo-wanadowej, zapewniający skuteczne cięcie i mieszanie przy niewielkim zapotrzebowaniu mocy.

Ślimak
 • ślimaki o wzmocnionej konstrukcji - odporne na ciężką pracę
 • duża liczba noży na jednym ślimaku – szybkie cięcie paszy
 • nowoczesna konstrukcja ślimaka zmniejsza zużycie paliwa
 • możliwość regulacji położenia noży na ślimaku

Solidna i wytrzymała przekładnia planetarna włoskiej firmy Comer Industries zapewnia bezawaryjną pracę i sprawne przeniesienie mocy. Dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji oraz wysokiej sprawności przekładni wozy z serii DAFAGRO RAPTOR mogą pracować ze starszymi ciągnikami (np. C-360). Maszyna ta zapewnia dobre cięcie składników paszy przy małym zużyciu paliwa.

Maszyna już w podstawowej wersji wyróżnia się dobrym wyposażeniem, którego najważniejszym elementem jest waga elektroniczna włoskiej firmy Digi Device, typ Five UF3, obsługiwana na wozie. Urządzenie, które jest w standardzie wszystkich naszych wozów, waży z dokładnością do 1% i umożliwia zaprogramowanie 15 różnych receptur, składających się z 15 komponentów każda. Wyposażenie seryjne uzupełnia rura wokół krawędzi zbiornika, zapobiegająca wysypywaniu się paszy, drabinka, mechanicznie regulowana podpora i wałek przekaźnika mocy do WOM. Wóz DAFAGRO RAPTOR osadzony jest na solidnej osi włoskiej firmy ATW, o przekroju 70 mm, ze wzmacnianymi kołami na felgach 10.0x75-15.3. Każdy wóz wyposażony jest w zaczep obrotowy z certyfikatem bezpieczeństwa.

Wśród licznych opcji są drugie drzwi wysypowe, transporter z taśmą gumową z przodu lub z tyłu wozu, podający paszę na obie strony, napędzany silnikiem hydraulicznym firmy Sauer-Danfoss. Sterowanie elektrycznie odbywa się za pomocą rozdzielacza elektrycznego Bondioli&Pavesi. Wszystkie transportery są wyposażone w regulowane, łatwe w smarowaniu francuskie łożyska zewnętrzne SNR. Możliwe jest także wykonanie ślimaka z krawędzią wzmocnioną stalą nierdzewną oraz koła o podwyższonej nośności.

Paszowozy T-REX

Nagrodzona złotymi medalami na targach Ferma Bydła Łódź w roku 2013 i 2014 maszyna to wóz paszowy T-REX. Wyróżnia się niską krawędzią załadunku, solidną konstrukcją i nieograniczoną możliwością konfiguracji. W przypadku wozu DAFAGRO T-REX 10 wysokość wozu paszowego wynosi zaledwie 2,55 m, przy całkowitej szerokości 2,5 m oraz długości 5,25 m. W podstawowym wyposażeniu zbiornik ma w ścianach dwa duże, nowoczesne kontra-noże wspomagające rozdrabnianie paszy oraz boczne drzwi wyładunkowe (prawe lub lewe), sterowane bezpośrednio z traktora. Wymiary, konstrukcja i sposób montażu kontranoży pozwalają zachować przepływ paszy podczas mieszania i bardzo dobrą współpracę z nożami na ślimaku. Cięcie jest proste, regularne i znacząco przyspiesza pracę. Z uwagi na to, że są to produkty najwyższej jakości, wszystkie maszyny objęte są serwisem i gwarancją przez 3 lata.

Kosz roboczy
 • niska krawędź załadunku
 • duża pojemność kosza
 • szerokie drzwi wyładunkowe sterowane z traktora
 • dwa kontra-noże we wszystkich pojedynczych modelach
 • wytrzymałe i mocne włoskie przekładnie
 • w serii wozów T-REX przekładnia dwubiegowa w standardzie
 • zabezpieczenie przed przeciążeniem na wale
 • wytrzymałe, wysokiej jakości wałki
 • rura przeciwwysypowa w standardzie
 • dwustronna platforma do wozów w standardzie – łatwość obsługi

Zbiorniki wozu wykonane są z grubej blachy, odpornej na korozję i ścieranie. Walcowanie przeprowadzamy na maszynie CNC pozwalającą pracować z dużą precyzję, by z kolei uzyskać gładkie powierzchnie. Gwarantuje to płynny przepływ wszystkich elementów paszy w zbiorniku redukując tarcie i zmniejszając zużycie paliwa. Dno zbiornika jest wykonane z blachy o grubości aż 20 mm, co zapobiega jakimkolwiek deformacjom. Odpowiednie dwustronne spawanie elementów podnosi wytrzymałość i solidność całej konstrukcji.

Ślimak
 • ślimaki o wzmocnionej konstrukcji - odporne na ciężką pracę
 • duża liczba noży na jednym ślimaku – szybkie cięcie paszy
 • nowoczesna konstrukcja ślimaka zmniejsza zużycie paliwa
 • możliwość regulacji położenia noży na ślimaku

Solidne, wytrzymałe przekładnie włoskiej firmy Comer Industries – kątowa i dwubiegowa, zapewniają bezawaryjną pracę i sprawną transmisję mocy. W naszych wozach stosujemy przekładnie przemysłowe o wysokim momencie obrotowym i niskiej wymaganej mocy napędowej. Te skrzynie biegów mają wysoki współczynnik sprawności przy bardzo długiej żywotności. W wozach z serii T-REX wzmocniona przekładnia dwubiegowa jest w standardzie, co umożliwia współpracę maszyn ze starszymi ciągnikami (np. C-360). Poza tym praca na I biegu zapewnia znakomite cięcie przy mniejszym zużyciu paliwa, a na drugim – intensywniejsze mieszanie i oczyszczanie ślimaka mieszającego z paszy na koniec karmienia bydła.

Maszyna już w podstawowej wersji wyróżnia się dobrym wyposażeniem, którego najważniejszym elementem jest waga elektroniczna włoskiej firmy Digi Device, typ Five UF3, obsługiwana na wozie. Urządzenie, które jest w standardzie wszystkich wozów T-REX, waży z dokładnością do 1% i umożliwia zaprogramowanie 15 różnych receptur, składających się z 15 komponentów każda. Możliwość regulacji wyświetlacza wagowego umożliwia odczyt na po lewej lub prawej stronie. Nasz wyświetlacz jest czytelny zarówno w pełnym słońcu, deszczu, jak i o zmroku.

Wyposażenie seryjne uzupełnia rura wokół krawędzi zbiornika, zapobiegająca wysypywaniu się paszy, mechanicznie regulowana podpora i wałek przekaźnika mocy do WOM. Wygodne dwustronne schody pozwalają, by użytkownik mógł poruszać się w prawo lub w lewo, bez omijania ciągnika lub wozu paszowego. T-REX 10 osadzony jest na solidnej osi włoskiej firmy ATW, o przekroju 80 mm, ze wzmacnianymi kołami na felgach 10.0x75-15.3. Każdy wóz wyposażony jest w zaczep obrotowy z certyfikatem bezpieczeństwa.

Wśród podstawowych opcji są drugie drzwi wysypowe, transporter z taśmą gumową z przodu lub z tyłu wozu, podający paszę na obie strony, napędzany silnikiem hydraulicznym firmy Sauer-Danfoss. Sterowanie elektrycznie odbywa się za pomocą rozdzielacza elektrycznego Bondioli&Pavesi oraz za pomocą pilota, który zapewnia hodowcy szybkie i bezpiecznie sterowanie i mieszanie. Wszystkie transportery są wyposażone w regulowane, łatwe w smarowaniu francuskie łożyska zewnętrzne SNR. Możliwe jest także wykonanie ślimaka z krawędzią wzmocnioną stalą nierdzewną oraz koła o podwyższonej nośności lub koła bliźniacze.

Dane techniczne

 ModelIlość noży (szt.)Pojemność (m3)Wymiary (m)
Szerokość A Wysokość B Długość C
Jeden ślimak Raptor 6 6 6 2,24 2,46 4,25
Raptor 8 8 8 2,27 2,77 4,25
T-REX 8V 8 8 2,25 2,45 5,20
T-REX 10V 10 10 2,26 2,83 5,25
T-REX 12V 11 12 2,26 3,03 5,30
T-REX 14V 12 14 2,26 3,39 5,34
T-REX 6 6 6 2,50 2,16 5,20
T-REX 8 8 8 2,50 2,32 5,20
T-REX 10 10 10 2,50 2,55 5,25
T-REX 12 11 12 2,50 2,81 5,30
T-REX 14 12 14 2,55 3,09 5,34
T-REX 16 14 16 2,55 3,31 5,38

© PPHU Agro-Plus 2002-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone