Nasz sprzęt - Twój sukces

ULTRAKOMPAKTOWY CIĄGNIK SADOWNICZY.

Doświadczenie konstruktorów marki w zakresie opracowywania ciągników specjalistycznych znajduje odzwierciedlenie w modelach Agroplus – dostępnych w trzech wersjach: V / S / F - niezwykle zwrotnych i smukłych, stworzonych z myślą o zaspokojeniu wszystkich potrzeb związanych z pracami w wąskich rzędach sadów. Szerokość minimalna ciągnika wynosząca 1,16 metra w modelu Agroplus V sprawia, że jest to najbardziej kompaktowy z trzech wersji. Najszerszy model - Agroplus F o szerokosci minimalnej 1,43 metra oferuje szereg korzyści wynikających z maksymalnej przyczepności i niewielkich gabarytów. Dysponujący najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi model Agroplus S (szerokość minimalna 1,26 metra) to najbardziej uniwersalna maszyna tej serii.

Silnik

WYDAJNY I EKONOMICZNY MOTOR SDF.

Trzy- i czterocylindrowe jednostki napędowe SDF Serii 1000 o pojemności 1000 cm³ na każdy z cylindrów, wyposażono turbosprężarkę i Intercooler. Jednostka napędowa oferujące moc wystarczającą, by sprostać każdej pracy: pojemność 1 litra z każdego z cylindrów jest najlepszym kompromisem pomiędzy kompaktowymi rozmiarami i wysoką mocą. Silniki dostępne w wersjach o mocy 82 KM/60 kW, 85 KM/63 kW, 90 KM/66 kW, 96 KM /71 kW oraz 106 KM/78 kW, dysponują Intercoolerem obniżającym temperaturę powietrza podawanego przez turbosprężarkę i poprawiającą przebieg procesu spalania.

Zapewnia to generowanie wysokiej mocy i obniżenie zużycia paliwa. Ponadprzeciętnie zaawansowany technologicznie układ wtryskowy SDF składa się z oddzielnych pomp i wtryskiwaczy dla każdego z cylindrów. Układ  gwarantuje niezwykle krótki czas wtrysku przy zmaksymalizowanej mocy silnika (przy wysokim ciśnieniu wtrysku sięgającym nawet 1400 barów). Elektroniczny układ sterowania różnicuje czas wtrysku w zależności od obciążenia, aby zoptymalizować zużycie paliwa.  Układ sterowania silnikiem umożliwia także operatorowi programowanie prędkości obrotowej silnika i utrzymywanie jej na stałym poziomie w zróżnicowanych warunkach i przy zmiennym obciążeniu. W silnikach napędzających modele V/S/F zastosowano innowacyjny układ recyrkulacji spalin umożliwiający spełnienie wymagań normy emisji spalin Tier III.

Napęd

MOC POD KONTROLĄ.

Nadzwyczajna uniwersalność i sprawność to najważniejsze zalety przekładni zastosowanych w modelach Agroplus V/F/S. Przekładnie te zaprojektowano przy udziale zespołu konstruktorów SDF, dysponującego ogromnym doświadczeniem w konstruowaniu i stałym udoskonalaniu przekładni w ciągnikach do zastosowań specjalistycznych. Wersja podstawowa wyposażenia ze zsynchronizowanym rewersem dostępna jest w dwóch konfiguracjach: z niezwykle łatwą w eksploatacji przekładnią Over Speed dysponującą 30 biegami do jazdy do przodu i 15 do tyłu lub trzyzakresową przekładnią Over Speed z trzema półbiegami Powershift, superreduktorem i 45 przełożeniami do jazdy do przodu i do tyłu.

Funkcja OverSpeed umożliwia uzyskanie prędkości maksymalnej 40 km/h (niezależnie od rozmiaru zastosowanego ogumienia), przy zredukowanej prędkości obrotowej silnika co przekłada się na redukcję zużycia paliwa w transporcie.

WOM

SZEROKI WYBÓR PRĘDKOŚCI WOM.

Modele Agroplus V/F/S wyposażono w standardzie w WOM z wielotarczowym sprzęgłem w kąpieli olejowej. Wałek z tyłu ciągnika obraca się z prędkościami 540 / 540ECO / 1000 obr./min. WOM uruchamiany jest elektro-hydraulicznie za pomocą przycisku. Opcjonalnie ciągnik może być wyposażony w WOM zsynchronizowany - wałek obraca się wtedy z prędkością zsynchronizowaną z prędkością obrotową kół tylnych ciągnika.

WOM synchro uruchamiany jest za pomocą dźwigni umieszczonej po lewej stronie fotela operatora. Opcjonalnie ciągnik może być wyposażony w przedni podnośnik oraz przedni WOM o prędkości obrotowej 1000 obr./min. Przedni WOM pozwala na wykorzystanie ciągnika w pracach z maszynami montowanymi w kombinacjach przód-tył co zwiększa wydajnosć pracy i pozwala na uzyskanie dodatkowych oszczędności wynikających ze zredukowanej liczby przejazdów w sadzie.

Hydraulika i podnośnik

PRECYZJA I ŁATWOŚĆ STEROWANIA. 

Układ hydrauliczny standardowo wyposażono w pompę o wydajności 54 l/min (lub opcjonalnie dwie pompy o wydajności 33 i 25 l/min). Hydraulika oferowany w trzech konfiguracjach: trzy obwody regulatorem przepływu i sterowaniem mechanicznym; w podwójnym układzie czterodrożnym z dwoma rozdzielaczami mechanicznymi dla osprzętu montowanego centralnie; w wersji sześciodrożnej z dwoma rozdzielaczami elektrohydraulicznymi oraz jednym rozdzielaczem podwojonym z regulatorem przepływu sterowanym z poziomu joysticka na konsoli w kabinie ciągnika.

Układ reguluje przepływ oleju hydraulicznego, optymalizując użycie osprzętu zamontowanego centralnie lub z przodu, maksymalizując ich wydajność. Podnośnik tylny oferuje udźwig sięgający nawet 3000 kg, a opcjonalny podnośnik przedni dysponuje udźwigiem 1500 kg. Standardowe wyposażenie to podnośnik mechaniczny MHR. Opcjonalnie dostępny jest elektroniczny podnośnik tylny (EHR - Electronic Hitch Regulation), który zapewnia doskonała precyzję i niewiarygodną łatwość obsługi.

Hamulce

BEZPIECZEŃSTWO I ZWROTNOŚĆ.

Kompaktowa konstrukcja ciągnika, innowacyjne zawieszenie osi przedniej, niewielkie wymiary silnika składają się na doskonałą trakcję i wyjątkowo duży prześwit, skutecznie chroniący elementy osi przedniej przed uszkodzeniem w trakcie jazdy w trudnym terenie. Dla uzyskania maksymalnej przyczepności w najtrudniejszym terenie, modele Agroplus V/S/F wyposażono w wyjątkowy, skonstruowany specjalnie na ich potrzeby system automatycznego sterowania napędem na cztery koła, który automatycznie włącza i wyłącza napęd na obie osie.

Wszystkie wersje sadowniczych modeli Agroplus oferują zintegrowany układ hamulcowy wszystkich kół wyposażony w trwałe, mokre tarcze hamulcowe na wszystkich kołach, gwarantujące skuteczne zatrzymanie pojazdu w każdych warunkach. Maksymalny kąt skrętu osiągany przez płynnie i sprawnie pracujący układ kierowniczy jest różny dla każdego z modeli i wynosi 50° dla modelu F, 60° dla modeli V i S.

Kabina

KOMFORT OPERATORA, ERGONOMIA OBSŁUGI.

Modele Agroplus V/S/F oferowane są w wersji z komfortową kabiną. Duża szyba przednia i boczne gwarantują doskonała widoczność we wszystkich kierunkach. Całkowicie przeszklona kabina na czterech słupkach z szybą przednią pozbawioną centralnej poprzeczki oferuje optymalny podgląd na maszyny zaówno z tyłu jak i z przodu ciągnika. Komfortowe środowisko pracy dźwiękoszczelnej, hermetycznej kabiny dysponującej wydajnym układem klimatyzacji jest uzupełnione wysokim poziomem ergonomii, inteligentnym i intuicyjnym rozkładem oznaczonych kolorami i łatwych w identyfikacji przyrządów sterowaniczych. Operator ma do dyspozycji komfortowy fotel z dużym siedziskiem.

Dzięki nadciśnieniu we wnętrzu kabiny, ciągnik może pracować w sadach z opryskiwaczami. Do wnętrza kabiny nie przedostają się wtedy środki ochrony roślin. Kabinę wyposażono także w szereg reflektorów, które zapewniają pełne bezpieczeństwo prac w utrudnionych warunkach oświetleniowych. Szeroko otwierane drzwi ułatwiają zajęcie miejsca za kołem kierownicy.

Dane techniczne

Finansowanie fabryczne 0%

Nowy promocyjny program finansowania detalicznego "SDF Finance 0%" dla ciągników i  kombajnów Deutz-Fahr obejmuje zerowe oprocentowanie w systemie rat zmiennych, umożliwiając Państwu dopasowanie oferty do własnych potrzeb poprzez dokonanie optymalnego wyboru: wysokości udziału własnego, okresu spłat oraz systemu ratalnego:

  • udział własny wartości netto: 10%, 25% lub 50%
  • okres finansowania: 3, 4 lub 5 lat
  • raty miesięczne, kwartalne lub półroczne
  • pierwsza rata płatna po roku, opcja dodatkowa
  • podatek VAT płatny w 3 miesiącu

 Dla tych, którzy nie są podatnikami VAT dostępne są dwa poniższe warianty:

  • 3x33%, udział własny 34% wartości brutto, 2 raty roczne po 33% wartości brutto (okres 24 m-ce)
  • 4x25%, udział własny 25% wartości brutto, 3 raty półroczne po 25% wartości brutto (okres 18-m-cy)

Opłata manipulacyjna zależna od okresu finansowania oraz udziału własnego. Minimalny roczny koszt finansowania już od 0,67%

Ponadto proponujemy Ofertę Elastyczną dla tych, którzy potrzebują dłuższego okresu finansowania z niskim oprocentowaniem i okresem do 8 lat.

SDF Finance logo Deutz-Fahr logo

© PPHU Agro-Plus 2002-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone