Nasz sprzęt - Twój sukces

Firma DEUTZ-FAHR oferuje kompletną gamę zgrabiarek z serii SwatMaster.

SwatMaster CompactLine

Zgrabiarki z serii CompactLine wyposażono w mokre tarcze krzywek i rolki prowadzące. Także łożyska ramion są w całości smarowane, a zatem nie wymagają żadnych czynności konserwacyjnych. Uchwyty ramion ze stali o podwyższonej gęstości oraz podwójne łożyska po każdej stronie wału napędowego to elementy gwarantujące trwałość i niezawodność niewielkiego urządzenia. We wszystkich zgrabiarkach SwatMaster zastosowano zakrzywione ramiona, dzięki czemu pokos zbierany jest równomiernie w wały. Zakrzywiony kształt zapobiega także wypychaniu materiału w kierunku wirnika i umożliwia podnoszenie pokosu wyżej.

SwatMaster 3221-3521-3922-4322

Zgrabiarki z jednym wirnikiem - Przekładnia CompactLine - Seria kompaktowa 

Do zgrabiania z niewielkich obszarów firma DEUTZ-FAHR oferuje kilka modeli obsługiwanych przez ciągniki o niższej mocy zapewniające jakość pracy porównywalną do modeli wyższych serii.

Wśród maszyn z przegubowym, trzypunktowym zawieszeniem i w wersji ciągnionych dostępne są modele na każde potrzeby. Pomyślano o rolnikach z terenów nizinnych, jak i tych uprawiających ziemię w obszarach górzystych. Dostępne są warianty o szerokości roboczej równej 3,2 m, 3,5 m 3,9 m oraz 4,3 m. Przegubowa głowica z zawieszeniem trzypunktowym zapewnia doskonałe prowadzenie przy pokonywaniu zakrętów. Opcjonalnie oferowane są również tłumiki drgań.

SwatMaster 7132 EVO – 7132 VARIO

Zgrabiarki z dwoma wirnikami i bocznym odprowadzaniem pokosu - Przekładnia CompactLine - Elastyczne zgrabianie

Modele SwatMaster 7132 VARIO i 7132 EVO skonstruowano w sposób gwarantujący maksymalną elastyczność umożliwiającą dostosowanie urządzenia do pracy w zróżnicowanych warunkach. Podwójne wirniki pracują niezależnie, umożliwiając zbieranie jednego wału pokosu lub dwóch mniejszych wałów pokosu. Zgrabiarki mogą też zbierać dwa duże wały pokosu w jeden, co umożliwia zebranie materiału z szerokości nawet 12,5 m.

Specyfikacja urządzeń VARIO i EVO

Wersja VARIO oferuje opcjonalnie opatentowany system SideShift. Składa się on ze sterownika elektrohydraulicznego wszystkich funkcji. Funkcja specjalna umożliwia boczne rozładowanie obu wirników – zarówno z tyłu, jak i z przodu – to wszystko z poziomu kabiny operatora. Przy pomocy tego opatentowanego systemu zgrabianie przy skrajach pola lub wokół drzew nie stanowi problemu – ciągnik pracuje w bezpiecznej odległości od przeszkód. Możliwe jest prowadzenie ciągnika po podłożu, z którego zgrabiono wcześniej pokos.

Transport

Ramion zgrabiarki nie trzeba demontować do transportu. Uzyskanie pozycji transportowej wymaga tylko łatwego użycia sterownika. Deflektor pokosu jest podnoszony hydraulicznie. 

TerraLink

Niewymagający konserwacji i niepodlegający zużyciu system dostosowywania się do kształtu podłoża. Cicha praca maszyny jest możliwa dzięki automatycznemu tłumieniu i szerokim wózkom jezdnym na dużych kołach.

SwatMaster 6952 EVO – 6952 VARIO - 7242-7242 HYDRO-7642

Zgrabiarki z dwoma wirnikami z wylotem bocznym lub centralnym pokosu - Przekładnia CompactLine - Kompaktowa konstrukcja - Wysoka wydatność 

Rama nośna zgrabiarki SwatMaster jest dostępna w wersjach o szerokościach roboczych wynoszących 6,9 m, 7,2 m oraz 7,6 m i z przekładnią CompactLine.

Wyjątkowa zwrotność

Tylna rama nośna oraz zespół sterowniczy umożliwia wykonywanie ciasnych zakrętów na uwrociach oraz 

bezstratne zbieranie pokosu nawet na polach o nierównomiernych kształtach. Podczas pokonywania uwroci zgrabiarki są podnoszone na wysokość 45 cm, co zapobiega uszkodzeniu pokostu. Możliwe jest pokonywanie zakrętów pod kątem nawet 80°, a urządzenie jest wyposażone w poprzeczkę stabilizującą na głowicy.

Regulowana szerokość robocza

Urządzenia SwatMaster 7242 i 7642 oferują hydrauliczną regulację szerokości roboczej w zakresie 1,20–1,90 m, co zapewnia doskonałe dostosowanie do szerokości podbieracza przyczep, pras belujących i kombajnów zielonkowych.

Wersja Hydro

Maszyna SwatMaster 7242 jest oferowana w wersji Hydro z osiami sterowanymi hydraulicznie przymocowanymi do ramy głównej.

Umożliwia to podnoszenie i opuszczanie maszyny podczas pracy i transportu. Właściwość ta ogranicza wysokość transportową o 40cm, co pozwala na uzyskanie wysokości nawet 3,45 m.

Jeden wał pokosu o szerokości nawet 13,20 m

Zgrabiarki SwatMaster6952 EVO i VARIO z podawaniem bocznym są oferowane w szerokościach roboczych wynoszących 6,90 m i zdolne do zbierania pokosu po obu stronach w dwa wały z szerokości nawet 13,20 m. Model VARIO umożliwia tworzenie dwóch oddzielnych wałów pokosu.

SwatMaster ProLine

SwatMaster ProLine

Zgrabiarki z serii ProLine dysponują wyjątkowym układem napędowym obejmującym zanurzony w oleju wałek zębaty i koła koronowe. Całkowicie zamknięta konstrukcja zapewnia trwałe i pełne smarowanie i eliminuje konieczność przeprowadzania czynności konserwacyjnych. Bogate doświadczenie producenta gwarantuje najwyższy poziom jakościowy zastosowanych rozwiązań technicznych. Utwardzana prowadnica krzywek jest regulowana i charakteryzuje się wyjątkowo dużą średnicą wynoszącą 400 mm. Zapewnia to właściwe prowadzenie stalowych wirników i cichą pracę maszyny. Wszystkie ramiona wirników wraz z obudową można zdemontować po odkręceniu 3 śrub. Szybko i z łatwością!

SwatMaster 4222-4622

Zgrabiarki z jednym wirnikiem - Przekładnia ProLine - Wysoka wydajność 

Nowa generacja zgrabiarek z jednym wirnikiem z serii ProLine dysponuje przekładnią o zmodernizowanej konstrukcji charakteryzującą się doskonałymi wynikami pracy. Wyposażenie, takie jak tłumiki drgań, czterokołowe osie posobne i regulator wysokości HydroLift są wyróżnikami nowej serii zgrabiarek z jednym wirnikiem. Oferta obejmuje wersje o szerokości roboczej 4,2 i 4,6 m.

Koncepcja HydroLift

Wyjątkową cechą maszyn SwatMaster 4222 i 4622 jest zastosowanie w niej koncepcji HydroLift. Jest to układ hydraulicznej regulacji wysokości roboczej umożliwiający operatorowi szybkie dostosowanie tego parametru do różnych warunków roboczych z wnętrza kabiny. Bezstopniowa regulacja prowadnicy krzywek umożliwia precyzyjne dostosowanie urządzenia w celu uzyskania optymalnych rezultatów zgrabiania i formowania pokosu w zależności od uprawy. 

Urządzenia SwatMaster 7752-7842-8442-9042

z dwoma wirnikami i podawaniem bocznym lub środkowym - przekładnia ProLine - Zgrabiarki o zwiększonej trwałości 

Dostępne w wersjach o szerokościach roboczych 7,7 m, 7,8 m, 8,4 m oraz 9,0 m zgrabiarki o podwyższonej trwałości 

umożliwiają formowanie pokosu z zachowaniem optymalnej wydajności pracy. W każdym modelu zastosowano system głowic wirników o podwyższonej wytrzymałości. Każdego roku przy pracy nad ciężkimi w obróbce plonami maszyny te potwierdzają swoją doskonałą konstrukcję obejmującą zespół wałka zębatego i koła koronowego w kąpieli olejowej. Tylna rama nośna wraz z zespołem sterowniczym gwarantuje doskonałe właściwości w zakresie podążania za kształtem podłoża. Dzięki temu możliwe jest pokonywanie ostrych zakrętów na uwrociach i bezstratne zbieranie pokosu nawet na nierównym podłożu.

Ze względu na zastosowany mechanizm Hydro axle urządzenie SwatMaster 9042 Hydro oferuje wysokość transportową poniżej 4,0 m nawet bez odłączania ramion zgrabiarki.

Podwójna wydajność

Zgrabiarka SwatMaster 7752 z dwoma wirnikami oferuje szerokość roboczą wynoszącą 7,70 m. Koncepcja bocznego odprowadzania pokosu doskonale podnosi elastyczność zbierania plonów z szerokości 15 m do jednego wału pokosu.

SwatMaster 11042

Zgrabiarka z dwoma wirnikami i centralnym odprowadzaniem pokosu - Przekładnia ProLine - Szerokość robocza wynosząca 11 m

Model SwatMaster 11042 - należy do segmentu urządzeń o wysokiej wydajności zwykle reprezentowanego przez droższe, czterowirnikowe zgrabiarki. Łatwość obsługi, doskonała zwrotność oraz konstrukcja o wysokiej wydajności są elementami charakterystycznymi dla tej maszyny. Mimo szerokości roboczej wynoszącej 11 m zgrabiarka ta jest urządzeniem kompaktowym i charakteryzuje się wyjątkową zwrotnością. Kolejna zaleta to hydrauliczna regulacja szerokości roboczej w zakresie 9,6 – 11 m. Prócz tego maszyna SwatMaster 11042 jest wyposażona w hydrauliczną regulację wysokości wirników oraz skrzynkę sterowniczą służącą do obsługi funkcji hydraulicznych. Wszystkie te funkcje mogą podlegać wyborowi wstępnemu i następnie być aktywowane przez zawory sterujące ciągnika. Także blokada transportowa jest obsługiwana przez układ hydrauliczny.

TerraLink Quattro

Urządzenie SwatMaster 11042 wyposażono w układ TerraLink Quattro, który zapewnia doskonałe podążanie za kształtem podłoża. Unikalne połączenie podwozia o 6 kołach oraz specjalnie zaprojektowanego zawieszenia wirnika gwarantuje doskonałą jakość zgrabiania także przy wysokich prędkościach jazdy do przodu i znacznej średnicy wirnika.

SwatMaster 15042

Zgrabiarka z czterema wirnikami i centralnym odprowadzaniem pokosu - Przekładnia ProLine - Szerokość robocza równa 15 m 

Maszyna SwatMaster 15042 oferuje szerokość roboczą równą 15 m i została zaprojektowana z myślą o wysokiej wydajności roboczej i ciężkich warunkach pracy. Urządzenie wyposażone jest w 56 ramion oraz 254 palce. Każdy z czterech wirników jest wyposażony w 13/15 ramion z 4/5 palcami na ramię. Urządzenie SwatMaster 15042 jest w pełni kompatybilne ze standardem ISOBUS 11783.

Uzyskano stale optymalny nacisk na podłoże

  • 1

Finansowanie fabryczne 0%

Nowy promocyjny program finansowania detalicznego "SDF Finance 0%" dla ciągników i  kombajnów Deutz-Fahr obejmuje zerowe oprocentowanie w systemie rat zmiennych, umożliwiając Państwu dopasowanie oferty do własnych potrzeb poprzez dokonanie optymalnego wyboru: wysokości udziału własnego, okresu spłat oraz systemu ratalnego:

  • udział własny wartości netto: 10%, 25% lub 50%
  • okres finansowania: 3, 4 lub 5 lat
  • raty miesięczne, kwartalne lub półroczne
  • pierwsza rata płatna po roku, opcja dodatkowa
  • podatek VAT płatny w 3 miesiącu

 Dla tych, którzy nie są podatnikami VAT dostępne są dwa poniższe warianty:

  • 3x33%, udział własny 34% wartości brutto, 2 raty roczne po 33% wartości brutto (okres 24 m-ce)
  • 4x25%, udział własny 25% wartości brutto, 3 raty półroczne po 25% wartości brutto (okres 18-m-cy)

Opłata manipulacyjna zależna od okresu finansowania oraz udziału własnego. Minimalny roczny koszt finansowania już od 0,67%

Ponadto proponujemy Ofertę Elastyczną dla tych, którzy potrzebują dłuższego okresu finansowania z niskim oprocentowaniem i okresem do 8 lat.

SDF Finance logo Deutz-Fahr logo

© PPHU Agro-Plus 2002-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone