Nasz sprzęt - Twój sukces

NIEMIECKA TECHNOLOGIA Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI

Sukces osiągają te gospodarstwa, które w trakcie całego sezonu są w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem prac, przy najmniejszych nakładach i w zredukowanym czasie pracy. Redukcja kosztów prowadzenia działalności wymaga oszczędności w skali pojedynczej złotówki. Właśnie z myślą o spełnieniu tego celu marka DEUTZ-FAHR opracowała nowe modele Serii 7TTV. Dwa zaawansowane technologicznie ciągniki oferują moc w zakresie do 246 KM oraz szereg zalet charakterystycznych dla niemieckich produktów: wysoką jakość, doskonałą precyzję wykonania i niezawodność, które w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami zapewniają wydajność i komfort użytkowania.

Seria 7TTV stanowi połączenie wysoce innowacyjnej,inteligentnej technologii stosowanej w ciągnikach „Made in Germany", oferując wyjątkowo komfortową kabinę MaxiVision 2, intuicyjne przyrządy sterownicze, przeprojektowany podłokietnik, najnowocześniejsze systemy rolnictwa precyzyjnego Agrosky, wysoce-wydajny silnik i układ przeniesienia napędu oraz innowacyjne rozwiązania przedniej osi i hamulców. Wszystko to zapewnia optymalny komfort jazdy i maksymalne bezpieczeństwo. Wydajny okład hydrauliczny zaprojektowano z myślą o współpracy z każdego rodzaju maszynami, dzięki czemu Seria 7TTV to idealna maszyna wielozadaniowa, która może zwiększyć wydajność zarówno profesjonalnych usługodawców prac rolniczych, jak i gospodarstw rolnych – zarówno w pracach polowych jak i w transporcie drogowym.

Silnik

SILNIKI SZEŚCIOCYLINDROWE EURO 4: MOC Z WYDAJNOŚCIĄ

Nowa Seria 7 została wyposażona w silnik, który został całkowicie przeprojektowany pod kątem wymogów związanych z ochroną środowiska i redukcji kosztów eksploatacji. Nowy silnik Deutz 6.1 Stage 4 (Tier4 Final) szybciej reaguje, gwarantuje uzyskanie wyższych rezerw momentu obrotowego oraz większy moment obrotowy przy niższych obrotach na minutę. Jednocześnie w porównaniu z wcześniejszymi wersjami, zużycie paliwa oraz AdBlue zostało zmniejszone o 5 %. Zmieniony układ wydechowy wyposażono w układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) oraz dodatkowo DPF (filtr cząstek stałych) z pasywną regeneracją. W porównaniu do filtrów aktywnych, DPF oferuje trzy zalety: brak wtrysku paliwa w trakcie wypalania, mniejsza temperatura w trakcie pracy i znacznie szybsza regeneracja. Pozwala to zaoszczędzić paliwo i pieniądze, a jednocześnie spełnić wymagania obowiązujących aktualnie norm emisji spalin.

Sprawność silnika zapewnia także wentylator Electronic Visco i zmodyfikowany, wysokowydajny kompaktowy układ chłodzenia. Opatentowany układ chłodzenia można całkowicie otworzyć, co znacznie upraszcza jego obsługę i czyszczenie. System wstępnego czyszczenia powietrza na obudowie filtra zapobiega przedostawaniu się większych zanieczyszczeń do filtra, co także wydłuża okres eksploatacji bez konieczności czyszczenia filtra. Silnik DEUTZ 6.1 Stage 4 (Tier4 Final) – nowoczesna niemiecka technologia – jest synonimem praktycznej wiedzy i efektywności na najwyższym poziomie, pozwalającej osiągnąć maksymalną wydajność.

Napęd

PRZEKŁADNIA TTV ZAMIENIA MOC W UCIĄG

Nowa Seria 7TTV jest wyposażona w sterowaną elektronicznie, bezstopniową przekładnię TTV. Jest to wytrzymała, sprawdzona, przetestowana konstrukcja. Nowe oprogramowanie dodatkowo zwiększa jej walory użytkowe. DEUTZ-FAHR jest jedynym producentem, który oferuje ciągnik z prędkością maksymalną 60 km/h o klasycznej konstrukcji. Prędkości maksymalne 40 km/h, 50 km/h, czy 60 km/h osiągane są przy obniżonej prędkości obrotowej silnika, co jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o redukcje zużycia paliwa. Zakres prędkości jazdy wynosi od 0,2 km/h do 60 km/h. W przypadku prac polowych, układ przeniesienia napędu TTV działa z najwyższą wydajnością przy wszystkich prędkościach.

Niezwykle komfortowa przekładnia TTV jest wysoce-wydajna, ze względu na wykorzystanie czterech przekładni mechanicznych (planetarnych), zmienianych automatycznie. Zarządzanie silnikiem i przekładnią jest w pełni zintegrowane. W celu zoptymalizowania pracy operatora, możliwe jest zapisanie aż czterech prędkości tempomatów. Funkcja Stretch Control zwiększa bezpieczeństwo jazdy z przyczepami w górzystym terenie. Każdy szczegół przekładni TTV został zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować wydajność Serii 7.

WOM

MOŻLIWOŚĆ PRACY ZE WSZYSTKIMI MASZYNAMI W KAŻDEJ SYTUACJI

Wydajność ciągnika zależy bezpośrednio od osprzętu, z którym może współpracować. Celem jest zwiększenie wydajności przez stosowanie coraz większych i cięższych kombinacji osprzętu. Tutaj nowa Seria 7 może zademonstrować swoją siłę. Przy trzech prędkościach WOM (540 ECO/1000/1000 ECO) z tyłu i 1000 lub 1000ECO z przodu, wszystkie prace mogą być wykonywane bardzo sprawnie. Dzięki niższej prędkości obrotowej silnika w prędkościach ECO, ciągnik oferuje najwyższą wydajność prac przy zredukowanym zużyciu paliwa. Wszystkie funkcje układu hydraulicznego i WOM można łatwo ustawić i zmieniać za pomocą podłokietnika w kabinie. Możliwe jest również zewnętrzne sterowanie układu hydraulicznego, podnośnika i WOM, z obu stron ciągnika.

Hydraulika i podnośnik

PODNIEŚ SWOJĄ PRODUKTYWNOŚĆ

Nowa Seria 7TTV wprowadza do segmentu technologię obsługi osprzętu, która wcześniej była dostępna tylko w klasach ciągników o wyższej mocy. Tylny osprzęt obsługuje pięć obwodów układu hydraulicznego, natomiast przedni osprzęt - dwa. Czymś, co wyróżnia nowe modele jest to, że wszystkie obwody są sterowane proporcjonalnie.

Nowy układ hydrauliczny Serii 7 pozwala na wyposażenie w przedni podnośnik ze sterowaniem położeniem. Do tej pory tak zaawansowana technologia była dostępna tylko w Serii 9TTV. Udźwig przedniego podnośnika wynosi 5480 kg i jest to imponujący wynik. Dodatkowo, przedni podnośnik umieszczono blisko ciągnika, dzięki nowej konstrukcji zintegrowanych ramion, co znacznie zwiększyło jego udźwig i ograniczyło gabaryty. Tuż obok przedniego podnośnika umieszczono także dodatkowe gniazdo ISOBUS. W wersji standardowej dostępna jest pompa hydrauliczna o zmiennej wydajności 120 l/min., natomiast opcjonalnie możliwe jest wyposażeni w pompę o zmiennej wydajności 160 l/min. W standardzie oferowany jest układ wykrywania obciążenia LoadSensing. Oddzielna pompa zasila układ kierowniczy, tak więc układ hydrauliczny działa niezależnie. Udźwig tylnego podnośnika wynosi 10000 kg.

Hamulce

ABY ZAPEWNIĆ WYJĄTKOWE BEZPIECZEŃSTWO W CIĄGNIKACH TEJ KLASY

Wydajność wymaga maksymalnej kontroli nad ciągnikiem - zarówno w polu, jak i na drodze. Także w trudnych warunkach terenowych i przy najcięższym wyposażeniu. Seria 7TTV oferuje wyjątkowo coś wyjątkowo cennego: bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Nowa wzmocniona przednia oś i układ hamulcowy Serii 7TTV są unikalne w tej klasie ciągników. Inteligentny, adaptacyjny system amortyzacji zapewnia nowej Serii 7TTV maksymalną stabilność - zarówno podczas holowania ciężkich ładunków, jak i jazdy pod dużym obciążeniem. Innowacyjny system zawieszenia stabilizuje ciągnik podczas wszystkich przejazdów transportowych i zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Aby zapewnić lepsze prowadzenie na nierównym podłożu, amortyzatory zostały zamontowane z przodu osi.

Seria 7TTV to jedyne klasyczne ciągniki, które są wyposażone w wysokowydajne suche hamulce tarczowe na przedniej osi. Dodatkowo, wspomagany układ hamulcowy zapewnia maksymalną skuteczność hamowania przy minimalnym nacisku na pedał hamulca. Żaden inny klasyczny ciągnik nie oferuje wzmocnionej przedniej osi, suchych hamulców tarczowych i układu hamulcowego ze wspomaganiem oraz tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa, szczególnie przy dużych prędkościach.

Kabina

ERGONOMICZNE STEROWANIE. MAKSYMALIZACJA KOMFORTU OPERATORA

Unikalność nowoczesnej kabiny MaxiVision 2, zobaczyć można zarówno z zewnątrz jak i po zajęciu miejsca w jej wnętrzu. W zakresie prostoty obsługi i ergonomii, w nowych modelach Serii 7TTV zadbano o każdy szczegół, wykorzystując najnowsze rozwiązania i technologie. Nowy panel wskaźników InfoCentrePro wyposażono w 5-calowy kolorowy ekran, dostarczający informacje na temat parametrów pracy ciągnika. Także w tym zakresie zadbano o maksymalną wygodę oraz czytelny i szybki przekaz informacji. Aby umożliwić precyzyjne i maksymalnie wydajne wykonywanie prac w każdych warunkach, ciągnik może być wyposażony w opcjonalny pakiet reflektorów LED oferujący strumień światła o mocy 40000 lumenów z czterech reflektorów roboczych. Wnętrze zaprojektowano w celu zagwarantowania wygody kierowcy. Zredukowano hałas dobiegający z komory silnika, zniwelowano drgania i zapewniono optymalną izolację termiczną. Kabina i przedział silnika nie są połączone. Nowa maska nawiązuje do najnowszej, awangardowej stylistyki nowych modeli ciągników marki DEUTZ-FAHR. Kompaktowa konstrukcja pokrywy silnika zapewnia jednocześnie doskonałą widoczność na przestrzeń przed ciągnikiem. Operator ma także optymalny podgląd na maszynę za ciągnikiem, ponieważ kabinę odsunięto do tyłu.

Pozostałe funkcje, które redukują zmęczenie operatora to przytulne wnętrze utrzymane w jasnych kolorach, duże okna i szyberdach, oferowany teraz w trzech wersjach: otwierana zielona pokrywa, szklany szyber-dach ze szkłem o 84% absorpcji promieniowania UV oraz wersja z dodatkową strukturą FOPS gwarantującą pełne bezpieczeństwo w trakcie prac z ładowaczem czołowym. Układ klimatyzacji - także automatycznej - jest wyjątkowo cichy, a jednocześnie największa liczba regulowanych dysz nawiewów w tej klasie ciągników gwarantuje równomierne rozprowadzanie powietrza, niedostępne w innych oferowanych obecnie modelach ciągników. Każdy detal kabiny MaxiVision 2 zaprojektowano tak, aby pomóc w długiej pracy, zredukować stres operatora i tym samym osiągnąć maksymalną wydajność.

Nowy projekt podłokietnika sprawia, że obsługa modeli Serii 7TTV stałe się jeszcze łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Wszystkie najczęściej obsługiwane funkcje mogą być zautomatyzowane. Wystarczy wybrać potrzebne podstawowe ustawienia i aktywować je w dowolnym czasie za pomocą ekranu dotykowego. Nowy, ergonomiczny joystick na podłokietniku steruje głównymi funkcjami ciągnika, od prędkości i kierunku jazdy oraz wyboru tempomatu po sekwencje operacji ComfortTip, przedni i tylny podnośnik. Sterowanie jest wysoce intuicyjne, nie wymaga odrywania ręki od joysticka. Ciągnik reaguje na zmianę nastawów błyskawicznie. Wszystkie przyrządy sterownicze oznaczono kolorami i logicznie rozmieszczono w zależności od częstotliwości ich wykorzystania. Operator przez cały czas ma pełną kontrolę nad ciągnikiem nowej Serii 7TTV i może pracować przez bardzo długi czas z wysoką wydajnością.

Dane techniczne

Finansowanie fabryczne 0%

Nowy promocyjny program finansowania detalicznego "SDF Finance 0%" dla ciągników i  kombajnów Deutz-Fahr obejmuje zerowe oprocentowanie w systemie rat zmiennych, umożliwiając Państwu dopasowanie oferty do własnych potrzeb poprzez dokonanie optymalnego wyboru: wysokości udziału własnego, okresu spłat oraz systemu ratalnego:

  • udział własny wartości netto: 10%, 25% lub 50%
  • okres finansowania: 3, 4 lub 5 lat
  • raty miesięczne, kwartalne lub półroczne
  • pierwsza rata płatna po roku, opcja dodatkowa
  • podatek VAT płatny w 3 miesiącu

 Dla tych, którzy nie są podatnikami VAT dostępne są dwa poniższe warianty:

  • 3x33%, udział własny 34% wartości brutto, 2 raty roczne po 33% wartości brutto (okres 24 m-ce)
  • 4x25%, udział własny 25% wartości brutto, 3 raty półroczne po 25% wartości brutto (okres 18-m-cy)

Opłata manipulacyjna zależna od okresu finansowania oraz udziału własnego. Minimalny roczny koszt finansowania już od 0,67%

Ponadto proponujemy Ofertę Elastyczną dla tych, którzy potrzebują dłuższego okresu finansowania z niskim oprocentowaniem i okresem do 8 lat.

SDF Finance logo Deutz-Fahr logo

© PPHU Agro-Plus 2002-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone