Nasz sprzęt - Twój sukces

Doskonały styl i wielofunkcyjność

Nitro R uosabia podstawowe wartości marki Lamborghini, łącząc w ponadprzeciętne osiągi, wyjątkowy wygląd i niezwykłą wszechstronność przy zachowaniu doskonałego stosunku wartości do ceny. Nitro R oferowany jest w wersji GS z rewersem elektro-hydraulicznym Powershuttle, z dużym wyborem opcji wyposażenia dodatkowego, które pozwala dostosować ciągnik do indywidualnych potrzeb. Wszystko to pozwala sprawnie wykonywać każdego rodzaju prace: od upraw i siewu po sianokosy, transport i prace z ładowaczem czołowym.

View the embedded image gallery online at:
https://agro-plus.com.pl/lamborghini/nitro-r#sigFreeIdd6c4aadb7e

Design

Nitro R jest doskonałym połączeniem formy i funkcji, wyrażającym charakter i pasję marki w projekcie stworzonym przez Giugiaro Design. Odważne linie nadwozia i charakterystyczna kolorystyka dodaje elegancji i szyku. Wyjątkowo dynamiczna linia maski silnika, charakterystyczne wloty powietrza, rozmieszczenie reflektorów i duża dbałość o szczegóły, wszystko to nadaje modelom Nitro R sportowy charakter, którego brakuje innym dostępnym obecnie na rynku ciągnikom.

Silnik

4-cylindrowy silnik Deutz z układem Common Rail, turbosprężarką i elektronicznym sterowaniem zapewnia imponujące osiągi, nawet podczas najtrudniejszych prac. Przy objętości skokowej wynoszącej 3620 cm3 silnik generuje maksymalny moment obrotowy w zakresie od 358 Nm do 460 Nm (w zależności od modelu) przy 1600 obr./min. i jest wyjątkowo ekonomiczny pod względem zużycia paliwa. Chłodzony układ recyrkulacji spalin (EGR) współpracuje z katalizatorem DOC w celu zminimalizowania emisji szkodliwych związków w spalinach. Wydajny układ chłodzenia utrzymuje temperaturę silnika na poziomie pozwalającym zapewnić maksymalne osiągi. Dzięki dużej pojemności zbiornika paliwa (145 l), model Nitro R może pracować długo bez konieczności tankowania.

Przekładnia

Dzięki zastosowaniu przekładni z dwoma półbiegami Powershift (HI-LO) model Nitro R jest wyjątkowo skuteczny we wszystkich pracach polowych, pracach w obrębie gospodarstwa oraz transporcie drogowym. Wszystkie warianty przekładni dostępne są także z superreduktorem. WOM z wielotarczowym sprzęgłem mokrym pozwala na pełne wykorzystanie mocy silnika. Dzięki pełnej palecie prędkości WOM (540-540ECO oraz 1000-1000ECO), modele Nitro R mogą wykonywać nawet najbardziej wymagające prace. Funkcja Auto WOM pozwala operatorowi zaprogramować włączenie i wyłączenie napędu WOM w trakcie ruchu ramion podnośnika tylnego.

Układ hydrauliczny

Dzięki zastosowaniu pompy 55 l/min, układ hydrauliczny zapewnia wydatek oleju niezbędny przy pracy z różnego rodzaju osprzętem. Układ zapewnia doskonałe osiągi, nawet w przypadku zastosowań wymagających bardzo dużego wydatku oleju. Układ jest dostępny z 4-6 drożnymi rozdzielaczami lub 8-drożnymi rozdzielaczami tylnymi, z których 2 są wyposażone w elektrohydrauliczne sterowanie proporcjonalne i zredukowany o połowę wydatek oleju. Opcjonalnie, oferowana jest również innowacyjny układ z podwójną pompą 60ECO zapewniającą 60 l/min przy zaledwie 1600 obr./min.

Kabina

Kabinę Nitro R charakteryzuje komfort i wygoda sterowania. Stworzona z myślą o wielogodzinnych dniach pracy, jest wyposażona w ergonomiczny fotel operatora i dach zapewniający dużą widoczność ze szklanym szyber-dachem. Wnętrze zaprojektowano w taki sposób, aby jazda ciągnikiem była przyjemnością. Wszystkie elementy sterowania zostały zgrupowane według funkcji i oznaczone kolorem oraz uszeregowane wokół operatora z uwzględnieniem częstotliwości ich używania, aby zapewnić bardziej komfortową i wydajną obsługę. Na wyświetlaczu tablicy wskaźników pojawiają się wszystkie informacje niezbędne do obsługi funkcji ciągnika. Dzięki regulowanym nawiewom oraz układowi klimatyzacji warunki w kabinie zawsze zapewniają komfort i wygodę pracy operatora.

Dane techniczne

  100 110 120
Moc maksymalna (KM/kW) 99/72,5 110/81 118/87
Moc homologowana (2000/25/EC) przy znamionowej prędkości obrotowej (KM/kW) 95/69,5 105/77 113/83
Moment maksymalny (Nm) 397 440 460
Liczba cylindrów / pojemność (il./cm³) 4/3620
Udźwig podnośnika (kg) 5410
Szerokość maksymalna (mm) 2060 2060 2060
Waga z kabiną (kg) 4400 4400 4400
  • 1

© PPHU Agro-Plus 2002-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone