- Home \
- Deutz-Fahr \
- Kombajny zbożowe \
- Kombajny zbożowe
Deutz-Fahr Seria C9000
- Szczegóły
- Kategoria: Kombajny zbożowe
NOWOCZESNOŚĆ I WYDAJNOŚĆ KLASY PREMIUM.
Seria C9000 jest ucieleśnieniem wielu lat doświadczeń w wytwarzaniu kombajnów oraz niezmiennego zaangażowania w rozwój nowych technologii, procesów i maszyn, które charakteryzuje markę DEUTZ-FAHR. Na Serię C9000 składają się cztery modele: C9205 TS, C9205 TS B, C9206 TS oraz C9206 TS B. Maszyny te łączą nadzwyczajną wydajność ze szczególną wszechstronnością (zwłaszcza przy zastosowaniach wielkopowierzchniowych), eleganckim wzornictwem i wyjątkową wielofunkcyjnością. Modele Serii C9000 wyróżniają się ekonomią eksploatacji, zredukowanymi kosztami użytkowania oraz nieskomplikowaną obsługą.
https://agro-plus.com.pl/deutz-fahr/kombajny-zbozowe/22-kombajny-zbozowe#sigFreeIdc8695b58ab
Heder
HEDERY O SZEROKOŚCI DO 9 METRÓW.
Planetarny napęd kosy Schumachera.
Wysoce wydajnehedery o szerokościach od 4,8 do 9 metrów posiadają monolityczną, zwartą konstrukcję, zapewniającą doskonałe rozmieszczenie masy i najwyższą stabilność, która przyczynia się do maksymalnej trwałości oraz osiągów, niezależnie od szerokości cięcia. Przenośnik ślimakowy o dużej średnicy z szerokimi spiralami i palcami zapewnia stałe podawanie masy.
Planetarny napęd kosy Schumachera.
Dzięki przekładni planetarnej umożliwiającej cięcie z bardzo dużą częstotliwością cięcia (1220 ruchy na minutę), układ tnący Schumacher Easy Cut II zapewnia precyzyjne koszenie oraz wydajność w przypadku wszystkich plonów, nawet podczas pracy ze zbożem zielonym lub wyległym oraz roślinach o dużej gęstości. Innowacyjny układ z rolkami dociskającymi i prowadzącymi ostrza pozwala utrzymywać ostrze perfekcyjnie prosto, zmniejszając przy tym drgania, zużycie mechaniczne i straty mocy.
Autocontrol.
System pozycjonowania hedera. Pozycja hedera ustalana jest w odniesieniu do powierzchni po której porusza się kombajn. System zapewnia utrzymanie stałej wysokości cięcia.
Motowidło
Motowidła wyposażono w sześć listew, każda z nich posiada zestaw bardzo wytrzymałych i wykonanych z elastycznego plastiku zębów, które można ustawiać pod wybranym kątem i osobno wymieniać. Motowidła są zmontowane na ramionach przesuwanych na teflonowych prowadnicach (w celu szybkiego i precyzyjnego ustawienia hydraulicznego nachylenia zęba). Istnieje również możliwość łatwego ustawienia ich w pozycji pionowej lub poziomej w stosunku do kabiny, co pozwala na idealne dostosowanie do różnych plonów i warunków zbiorów. Prędkość obrotowa motowideł może zostać zsynchronizowane z prędkością jazdy kombajnu. Gdy operator ustawi prędkość jazdy i obroty motowidła, to gdy prędkość jazdy rośnie lub maleje, prędkość obrotowa motowideł jest automatycznie dostosowywana w celu utrzymania takiej samej proporcji pomiędzy obydwoma prędkościami.
Specjalne wyposażenie
Stół hedera w kombajnach DEUTZ-FAHR zaprojektowano z myślą o uniwersalności. Do standardowego hedera można zamontować zestawy do zbioru słonecznika i rzepaku, wydłużając jeszcze bardziej okres użytkowania kombajnu zbożowego i zapewniając jeszcze lepszy zwrot z inwestycji w kombajn.
Przenośnik pochyły
NOWY PRZENOŚNIK POCHYŁY EXTRA FEEDING.
Przenośnik pochyły posiada łańcuchy i listwy zamontowane na rolkach. Mocna konstrukcja przenośnika pozwala na prac ę kombajnu z szerokimi hederami. Napęd z podwójnym pasem klinowym (opcjonalnie do zbioru kukurydzy dostępny jest pas klinowy potrójny) zapewnia dużą wydajność przy zredukowanym hałasie i wibracjach. Pierwszy krok do uzyskania doskonałych wyników w trakcie żniw.
Przenośnik Extra Feeding.
Kombajn Serii C9000 to maszyna w konstrukcji której nic nie pozostawiono kwestii przypadku, także przenośnik pochyły z systemem “Extra Feeding” i rewers napędzany hydraulicznie to wyposażenie, które podnosi wydajność w trakcie zbioru. Nowy, szeroki i długi przenośnik pochyły wykorzystuje do przenoszenia masy trzy łańcuchy z listwami. Z przodu przenośnika umieszczono nowy bęben podający z wysuwanymi palcami umieszczonymi na całej szerokości, co zapewnia stałe, równomierne podawanie masy z hedera, jednocześnie zabezpieczając zespół żniwny przed przeciążeniem. System “Extra Feeding“ z dodatkowym bębnem podającym zwiększa wydajność kombajnu w trakcie zbioru, zmniejszając jednocześnie zapotrzebowanie mocy i zużycie paliwa.
Omłot i separacja
NOWOCZESNY SYSTEM OMŁOTU.
Inżynierowie marki DEUTZ-FAHR opracowali najnowocześniejszy system omłotu stosowany w kombajnach Serii C9000. Ten wytrzymały, niezawodny i wysokowydajny układ delikatnie oddziela ziarna, gwarantując najwyższą jakość zbieranego plonu. Układ osiąga wysoką skuteczność separacji ziarna już pomiędzy bębnem młócącym a klepiskiem, ograniczając obciążenie robocze wytrząsaczy słomy, zwiększając wydajność i umożliwiając delikatniejszą obróbkę słomy. Kombajny DEUTZ-FAHR to optymalna wydajność oraz skuteczność działania przy dużej dbałości o plon i słomę.
System omłotu MaxiCrop.
Dla osiągnięcia najwyższej wydajności w trakcie zbiorów, nowoczesne kombajny zbożowe marki Deutz-Fahr Serii C9000 wyposażono w nowy system omłotu “MaxiCrop“ zapewniający wszechstronność i skuteczność omłotu, nawet w najtrudniejszych warunkach. Nowa konstrukcja podzespołów gwarantuje dużą skuteczność działania przy zachowaniu najwyższej jakości zbieranego plonu oraz słomy. Klepisko z kątem opasania sięgającym 121° zapewnia doskonałą wydajność pracy przy dużej dbałości o ziarno i słomę. Szczelina pomiędzy bębnem młócącym i klepiskiem regulowana jest niezależnie na wejściu i wyjściu poprzez użycie przycisków umieszczonych w kabinie. Rozwiązanie to pozwala na dokładne ustawienie wszystkich parametrów kombajnu w zależności od warunków zbioru. Omłot przeprowadzany jest na bębnie młócącym w zakresie około 90%, co gwarantuje wysoką wydajność zbioru. Prędkość obrotowa bębna młócącego w kombajnach Serii C9000 może być regulowana w zakresie od 420 do 1250 obr./min. Do zbioru roślin takich jak kukurydza, obroty bębna można zredukować do 210-625 obr./min.
Klepiska segmentowe.
Kombajny DEUTZ-FAHR mogą być łatwo i szybko przezbrajane do zbioru wielu różnych roślin. Operator może decydować o wyborze najlepszych podzespołów dla utrzymania najwyższej skuteczności zbioru. Wyposażenie opcjonalne stanowią zestawy akcesoriów do zbioru rzepaku, słonecznika czy ryżu. Niezależnie od warunków zbioru i samego plonu kombajny zbożowe DEUTZ-FAHR oferują najwyższe wydajności i dużą dbałość o ziarno.
Turboseparator w modelach TS.
Drugi bęben młócący w modelach oznaczonych symbolem TS - turboseparator - podnosi wydajność godzinową kombajnu w trakcie zbioru. Niezależnie od warunków, nowy turbo-separator zwiększa wydajność zbioru o około 20%. Drugi bęben młócący regulowany jest elektrohydraulicznie w pięciu pozycjach, co pozwala operatorowi na dobór najlepszych parametrów dla każdego rodzaju plonu. Układ omłotu DEUTZ-FAHR z turbo-separatorem zapewnia dobrej jakości słomę, która następnie może być łatwo belowana. Turbo-separator może pracować z dwoma prędkościami: 775 obr./min dla zbóż z lżejszym ziarnem (na przykład pszenica, jęczmień, owies) oraz 410 obr./min dla cięższego ziarna (na przykład kukurydza). Istnieje możliwość zredukowania do 210 obr./ min prędkości obrotowej bębna młócącego.
Reduktor obrotów bębna młocarni.
Bęben młócący wyposażony jest w wytrzymałą przekładnię o regulowanych elektronicznie obrotach w zakresie od 420 do 1250 obr./min, co pozwala wybrać operatorowi najlepszą prędkość dla danego plonu. W przypadku szczególnie delikatnych plonów dostępny jest dodatkowy reduktor, który można łatwo zamontować do bębna młócącego. Układ zmniejsza prędkość obrotową ze standardowego zakresu 420 – 1250 obr./min do zakresu 210 – 625 obr./min.
Wytrząsacze.
Duża powierzchnia, długość i wysokie stopnie wytrząsaczy zapewniają efektywne oddzielanie ziaren od słomy, otwarta konstrukcja poprawia przepływ masy w warunkach dużej wilgotności. Układ mocowany jest na specjalnych, hermetycznie uszczelnionych, bezobsługowych łożyskach, które redukują hałas i straty mocy, a także zwiększają żywotność wału i wytrząsaczy. W celu uzyskania jeszcze lepszej wydajności, wytrząsacze mogą zostać wyposażone w specjalne zęby, dzięki którym masa podawana na podsiewacz jest odpowiednio uformowana.
Czyszczenie
WYDAJNY WENTYLATOR TURBINOWY, SYSTEM DGR.
Kombajny DEUTZ-FAHR oferują najlepsze parametry w zakresie separacji i czyszczenia. Duża długość i powierzchnia całkowita wytrząsaczy gwarantuje najlepsze parametry pracy kombajnu. Konstrukcja klawiszy pozwala na zbiór plonów o dużej wilgotności. Innowacyjna konstrukcja układu czyszczenia ziarna pozwala na dokładne czyszczenie plonu bez zbędnych strat ziarna.
Pierwszy z odcinków wytrząsaczy został obniżony, aby spowolnić przepływ masy przez kombajn i zwiększyć wydajność pracy na etapie czyszczenia ziarna. Konstrukcja podzespołów gwarantuje dokładne czyszczenie oraz skuteczne przesuwanie słomy w kierunku tylnej części kombajnu. Lekka słoma jest usuwana dzięki stałemu przepływowi powietrza podawanego przez wentylator turbinowy z 44 łopatkami.
Sita, system DGR z mini-młocarniami.
Duża powierzchnia czyszczenia (5,28 m² w modelach C9205 oraz 6,32 m² w modelach C9206), wentylator turbinowy z 44 łopatkami oraz konstrukcja podzespołów układu czyszczenia gwarantuje najwyższą wydajność o precyzję działania. Cechą charakterystyczną kombajnów. DEUTZ-FAHR jest układ DGR (Double Grain Return) z dwoma minimłocarniami podającymi niedomłoty tuż za bębnem młócącym, co dodatkowo zabezpiecza układ omłotu przed nadmiernym obciążeniem. Mini-młocarnie wyposażono w specjalne tarki, które dodatkowo poprawiają proces młócenia i doczyszczają niedomłoty, Operator może wymieniać tarki dostosowując charakterystykę pracy systemu DGR do jakości i rodzaju zbieranego plonu.
Zbiornik
DUŻY ZBIORNIK ZIARNA, SZYBKI WYŁADUNEK.
Zbiornik ziarna modeli Serii C9000 oferuje pojemność 9500 litrów i może zostać opróżniony z nadzwyczajnie dużą szybkością. Mocny silnik pozwala na rozładowanie zbiornika kombajnu podczas pracy, bez zatrzymywania, dzięki czemu utrzymana jest pełna wydajność pracy. Poziom napełnienia zbiornika można obserwować przez okno kabiny, natomiast jakość młócenia może zostać sprawdzona przez zewnętrzną klapę próbkowania ziarna. Kontrolka oraz sygnał ostrzegawczy uruchamiany przez dwa czujniki w zbiorniku informują kierowcę o napełnieniu zbiornika i konieczności opróżnienia go.
Szybkość wyładunku wynosząca 90 l/min zapewnia błyskawiczne usuwanie zawartości zbiornika. Prędkość ta może być regulowana za pomocą specjalnych deflektorów w zbiorniku, znajdujących się w pobliżu przenośnika ślimakowego układu wyładowczego. Wysoko osadzony wylot rury (4,5 m) pozwala na opróżnianie zbiornika nawet podczas jazdy i na łatwe podawanie zebranego plonu nawet na wysokie przyczepy. Długość rury wyładowczej 6 metrów i duży zakres jej ruchu (110 stopni) sprawia, że kombajn C9000 może pracować z hederami o szerokości nawet 9 metrów. Otwarcie i zamknięcie rury wyładowczej sterowane jest z kabiny.
Sieczkarnia
WYDAJNA SIECZKARNIA I ROZRZUTNIK PLEW.
Wysokowydajna sieczkarnia kombajnów DEUTZ-FAHR gwarantuje dobre przygotowanie pola do kolejnych prac.Duża szerokość robocza sieczkarni umożliwia prace kombajnu z hederami o dużej szerokości roboczej. Praca sieczkarni sterowana jest bezpośrednio z kabiny, napęd uruchamiany jest przed włączeniem napędu bębna co zapobiega przeciążeniu systemu młócącego. Łatwy dostęp do noży redukuje czas prowadzenia czynności obsługowych.
Odrzutnik plew.
Dla najlepszego rozrzutu materiału, sieczkarnię wyposażono w nowe, sterowane elektronicznie kierownice. Kombajny DEUTZ-FAHR Serii C9000 to maszyny na których możesz polegać w każdym aspekcie - od wydajnego zbioru przez skuteczne czyszczenie plonu po przygotowanie pola pod kolejne zabiegi agrotechniczne. Już teraz sprawdź możliwości nowych kombajnów DEUTZ-FAHR Serii C9000.
Hydraulika i napęd
EKONOMICZNY SILNIK, DWU-STRONNIE WYPROWADZONY NAPĘD.
Kombajny DEUTZ-FAHR oferują napęd od silnika wyprowadzony z dwóch stron kombajnu. Pozwoliło to na rozdzielenie napędu mechanicznego i hydraulicznego oraz zredukowanie strat do minimum. Prosta konstrukcja napędu podzespołów pozwala zredukować codzienne czynności obsługowe. Mała liczba pasów i dobry dostęp to kolejne atuty dla klientów wybierających kombajny DEUTZ-FAHR.
Ekonomiczny i trwały silnik Deutz.
Silniki z układem wtryskowym DEUTZ Common Rail (DCR) gwarantują najlepsze parametry robocze oraz niskie zużycie paliwa. Jednostki napędowe DEUTZ (7,8 litra TCD L6 T4i) oferują moc 246 kW (334 KM) w modelach C9205 oraz 290 kW (395 KM) w modelach C9206 przy najniższym zużyciu paliwa w swojej klasie, dzięki wykorzystaniu systemu oczyszczania spalin SCR z płynem AdBlue. Wysokociśnieniowy wtrysk Common Rail, 24 zawory oraz układ elektronicznego sterowania, pozwala na pracę z najwyższą wydajnością oraz najniższymi kosztami eksploatacji. Zbiornik paliwa o pojemności 750 litrów pozwala na wielogodzinne wykonywanie pracy bez tankowania. Zbiornik ze ściankami o grubości 10 mm wykonany z polietylenu oraz zbiornik AdBlue® z dwoma wzmocnionymi punktami mocowania to gwarancja bezpieczeństwa pracy z użyciem kombajnu Serii C9000 bez względu na warunki. Nowy układ SCR (Selective Catalytic Reduction) redukuje zawartość tlenków azoty w spalinach (NOx), które są najbardziej szkodliwymi z emitowanych związków. Hydrostatyczny, 4-biegowy układ napędowy pozwala na precyzyjny dobór prędkości jazdy kombajnu.
Hydraulika Load-Sensing.
Hydraulika z pompą Load-Sensing odpowiada za napęd hedera oraz mechanizmu wyładunku. Rozwiązanie to umożliwia wykonywanie wielu zadań jednocześnie; zredukowane straty mocy na poszczególnych podzespołach kombajnu zwiększają dodatkowo potencjał nowych modeli Serii C9000.
Kabina
PERFEKCYJNY KOMFORT I ERGONOMIA.
Po zajęciu miejsca w kabinie COMMANDER CAB V, operator ma do dyspozycji ergonomiczne stanowisko pracy z doskonałą widocznością na cała szerokość hedera. Estetyczne wykończenie wnętrza sprawia, że wygląd kabiny nie traci w oczach użytkowników po latach eksploatacji. Atermiczne szyby, osłony przeciwsłoneczne, dach nowej konstrukcji gwarantują komfort i wygodę operatora.
Komfort pracy operatora.
Poręcze po obydwu stronach kabiny oraz uchwyty umieszczone przy szybie przedniej pozwalają na łatwe i wygodne czyszczenie przedniej szyby. Teleskopowe, elektrycznie regulowane lusterka wsteczne zapewniają dobrą widoczność do tyłu. Dwa światła ostrzegawcze uzupełniają wyposażenie standardowe kombajnu. Nowa kolorystyka wnętrza wpływa na zwiększenie komfortu. Wyciszenie redukuje zmęczenie operatora w trakcie wielogodzinnej pracy. Nowa kabina to także nowy wygląd zewnętrzny nawiązujący do nowej stylistyki linii ciągników rolniczych. Prace polowe z użyciem nowych kombajnów DEUTZ-FAHR Serii C9000 to czysta przyjemność. Wszystko za sprawą dobrego wyposażenia i dużej ergonomii wnętrza. Układ klimatyzacji dba o utrzymanie zadanej temperatury wnętrza; fotel pasażera zapewnia dużo przestrzeni dla dwóch osób na pokładzie. Kolumna kierownicy nie ogranicza widoczności, została wyposażona w system składania i regulacji w dwóch płaszczyznach. Kabina COMMANDER CAB V została dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, nowa lodówka o pojemności 21 litrów (zasilanie 12V lub 220V) gwarantuje wysoki komfort prac operatora w trakcie długich, upalnych dni pracy.
Commander Control Manegement.
Sterowanie parametrami systemu omłotu i czyszczenia wymaga od operatora użycia przycisków. Kombajn oferuje możliwość regulacji parametrów pracy układów w czasie pracy co podnosi uniwersalność i wydajność maszyny.
Zestaw kamer.
Zestaw z 3 kamerami i monitorem w kabinie to duży komfort sterowania. Wszystkie oferują obraz w kolorze i podczerwieni pokazywany na siedmio calowym monitorze.
Agrosky.
System Agrosky to opcjonalne wyposażenie kombajnów Serii C9000. Rozbudowana wersja systemu gwarantuje sterowanie z dokładnością sięgającą 2 cm.
Deutz-Fahr Seria C7000
- Szczegóły
- Kategoria: Kombajny zbożowe
MOC , JAKOŚC I WYDAJNOŚĆ.
Nowoczesne rozwiązania techniczne i całkowicie nowy design. Nowa seria kombajnów C7000 posiada nowoczesne wzornictwo opracowane wspólnie z biurem projektowym Giugiaro Design. Stylistyka jest wyrazem technologicznej dominacji marki DEUTZ-FAHR w klasie kombajnów zbożowych. Marka jest gwarancją doskonałej wydajności w trakcie zbiorów oraz najwyższej jakości ziarna i słomy. Wszystko to poparte 100-letnim doświadczeniem i nieprzerwanym postępem w projektowaniu kombajnów przez inżynierów marki DEUTZ-FAHR.
https://agro-plus.com.pl/deutz-fahr/kombajny-zbozowe/22-kombajny-zbozowe#sigFreeId7e759ae7e0
Heder
NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE DLA MAKSYMALNEJ WYDAJNOŚCI.
Planetarny napęd kosy Schumachera.
Dzięki przekładni planetarnej umożliwiającej cięcie z bardzo dużą częstotliwością cięcia (1220 ruchy na minutę), układ tnący Schumacher Easy Cut II zapewnia precyzyjne koszenie oraz wydajność w przypadku wszystkich plonów, nawet podczas pracy ze zbożem zielonym lub wyległym oraz roślinach o dużej gęstości. Innowacyjny układ z rolkami dociskającymi i prowadzącymi ostrza pozwala utrzymywać ostrze perfekcyjnie prosto, zmniejszając przy tym drgania, zużycie mechaniczne i straty mocy. Dzięki przekładni planetarnej umożliwiającej cięcie z bardzo dużą częstotliwością cięcia (1220 ruchy na minutę), układ tnący Schumacher Easy Cut II zapewnia precyzyjne koszenie oraz wydajność w przypadku wszystkich plonów, nawet podczas pracy ze zbożem zielonym lub wyległym oraz roślinach o dużej gęstości. Innowacyjny układ z rolkami dociskającymi i prowadzącymi ostrza pozwala utrzymywać ostrze perfekcyjnie prosto, zmniejszając przy tym drgania, zużycie mechaniczne i straty mocy.
Autocontrol
System pozycjonowania hedera. Pozycja hedera ustalana jest w odniesieniu do powierzchni po której porusza się kombajn. System zapewnia utrzymanie stałej wysokości cięcia.
Motowidło
Motowidła wyposażono w sześć listew, każda z nich posiada zestaw bardzo wytrzymałych i wykonanych z elastycznego plastiku zębów, które można ustawiać pod wybranym kątem i osobno wymieniać. Motowidła są zmontowane na ramionach przesuwanych na teflonowych prowadnicach (w celu szybkiego i precyzyjnego ustawienia hydraulicznego nachylenia zęba). Istnieje również możliwość łatwego ustawienia ich w pozycji pionowej lub poziomej w stosunku do kabiny, co pozwala na idealne dostosowanie do różnych plonów i warunków zbiorów. Prędkość obrotowa motowideł może zostać zsynchronizowane z prędkością jazdy kombajnu. Gdy operator ustawi prędkość jazdy i obroty motowidła, to gdy prędkość jazdy rośnie lub maleje, prędkość obrotowa motowideł jest automatycznie dostosowywana w celu utrzymania takiej samej proporcji pomiędzy obydwoma prędkościami.
Specjalne wyposażenie.
Stół hedera w kombajnach DEUTZ-FAHR zaprojektowano z myślą o uniwersalności. Do standardowego hedera można zamontować zestawy do zbioru słonecznika i rzepaku, wydłużając jeszcze bardziej okres użytkowania kombajnu zbożowego i zapewniając jeszcze lepszy zwrot z inwestycji w kombajn.
Heder VARICROP.
Stół hedera VARICROP o regulowanej długości jestidealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy zbierają różnorodne plony i są użytkownikami modeli C6205. Gama obejmuje trzy hedery o szerokościach roboczych: 5 / 5,5 / 6,5 metra. Stół regulowany jest bezpośrednio z kabiny w zakresie 70 cm. W ten sam sposób regulowana jest pozycja i wysokość motowideł z zębami metalowymi.
Przenośnik pochyły
MOCNA KONSTRUKCJA, PRECYZYJNE STEROWANIE.
Nawet najdrobniejsze detale nowych modeli kombajnów Serii C7000 zostały precyzyjnie dopracowane: przenośnik pochyły wyposażono w trzy łańcuchy i listwy oraz rolki podporowe. Mocna konstrukcja przenośnika pozwala na prac ę kombajnu z szerokimi hederami. Napęd z podwójnym pasem klinowym (opcjonalnie do zbioru kukurydzy dostępny jest pas klinowy potrójny) zapewnia dużą wydajność przy zredukowanym hałasie i wibracjach. Pierwszy krok do uzyskania doskonałych wyników w trakcie żniw.
Regulacja kąta cięcia i rewers przenośnika.
Kąt cięcia ustawiany jest mechanicznie. Opcjonalnie dostępny jest elektrohydrauliczny układ regulacji kąta cięcia, który optymalizuje położenie hedera w odniesieniu do nachylenia terenu. Pełne bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego nawet w pełni bezpieczny heder i przenośnik pochyły kombajnu Serii C7000 wyposażono w dodatkowe zabezpieczenie w postaci rewersu elektrycznego. Rozwiązanie to umożliwia odwrócenie kierunku obrotów przenośnika pochyłego dla jego odblokowania w przypadku zapchania przez zbyt dużą ilość nagromadzonej masy.
Omłot i separacja
SKUTECZNY OMŁOT.
Specjalnie z myślą o kombajnach serii C7000, DEUTZ-FAHR opracował nowoczesny system omłotu, wyznaczający nowe standardy w tej klasie kombajnów. Solidny, niezawodny i niezwykle wydajny układ zapewnia delikatne młócenie ziarna. W efekcie uzyskano doskonałą jakość zbioru plonu. Ze względu na to, że duża część procesu oddzielania ziaren odbywa się już na klepisku, zredukowano odciążenie wytrząsaczy, co zwiększyło wydajność ogólną kombajnu.
Bęben młócący i klepiska segmentowe.
Duży bęben młócący o średnicy 600 mm ma szerokość 1,27 metra w modelach 5-klawiszowych (C7205 TS, C7205 TSB) oraz 1,52 metra w modelach 6-klawiszowych (C7206 TS, C7206 TSB). Oba modele wyposażono w bęben z ośmioma listwami (montowanych śrubami w pięciu miejscach co zapewnia możliwość szybkiej i łatwej wymiany. Skuteczne działanie przenośnika pochyłego w połączeniu z wydajnym układem omłotu zapewnia równomierny przepływ masy na całej szerokości kombajnu. Klapy na przenośniku pochyłym ułatwiają prowadzenie czynności konserwacyjnych. Wszechstronność kombajnów Serii C7000 zwiększają opcjonalne klepiska segmentowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o umożliwieniu szybkiej zmiany i przezbrojenia kombajnu do zbioru innego rodzaju plonu: segmenty klepiska można z łatwością wyjąć i zastąpić je segmentami odpowiednimi do innego rodzaju roślin. Klepisko posiada 15 listew, duży kąt opasania wynoszący 121°, pozwala na uzyskanie doskonałej wydajności młócenia i separacji. Szczelina na wejściu i wyjściu z klepiska jest regulowana niezależnie przez silniki elektrycznie sterowane przez panel Commander Control.
Reduktor obrotów bębna młocarni.
Bęben młócący wyposażony jest w wytrzymałą przekładnię o regulowanych elektronicznie obrotach w zakresie od 420 do 1250 obr./min, co pozwala wybrać operatorowi najlepszą prędkość dla danego plonu. W przypadku szczególnie delikatnych plonów dostępny jest dodatkowy reduktor, który można łatwo zamontować do bębna młócącego. Układ zmniejsza prędkość obrotową ze standardowego zakresu 420 – 1250 obr./min do zakresu 210 – 625 obr./min.
Turboseparator czyli drugi bęben młócący.
Modele C7200 oznaczone symbolem TS wyposażone są w turboseparator o średnicy 600 mm z dziesięcioma zębatymi listwami, który zwiększający wydajność kombajnu nawet o 20%. Układ zwiększa powierzchnię separacji do 0,81 m² w przypadku wersji z 5 wytrząsaczami lub 0,97 m² w przypadku wersji z 6 wytrząsaczami. Turboseparator może być regulowany elektrycznie w pięciu położeniach (w zakresie od 25 do 65 mm) i pracować z dwoma różnymi prędkościami: 775 obr./min dla plonów o mniejszym ziarnie oraz 410 obr./min o cięższym ziarnie.
Wytrząsacze.
Duża powierzchnia, długość i wysokie stopnie wytrząsaczy zapewniają efektywne oddzielanie ziaren od słomy, otwarta konstrukcja poprawia przepływ masy w warunkach dużej wilgotności. Pierwsza część wytrząsaczy (4 w modelach C7206 i 5 w modelach C7205) jest wyższa, dla spowolnienia przepływu masy podawanej z układu młócącego i poprawy wydajności separacji. Układ mocowany jest na specjalnych, hermetycznie uszczelnionych, bezobsługowych łożyskach, które redukują hałas i straty mocy, a także zwiększają żywotność wału i wytrząsaczy. W celu uzyskania jeszcze lepszej wydajności, wytrząsacze mogą zostać wyposażone w specjalne zęby, dzięki którym masa podawana na podsiewacz jest odpowiednio uformowana.
Czyszczenie
WYDAJNY UKŁAD CZYSZCZENIA PLONU.
Podobnie jak system omłotu, również układ czyszczenia to konstrukcja opracowana przez inżynierów marki DEUTZ-FAHR. Sita oferują niezwykle dużą powierzchnię, a wentylator turbinowy podaje strumień potrzebny do czyszczenia plonu. Kombajny zbożowe marki DEUTZ-FAHR oferują najlepsze parametry użytkowe w pracach z różnego rodzaju plonami. Oprócz wydaności modele Serii C7000 oferują też doskonały komfort pracy operatora.
Podsiewacz.
Podsiewacz o długości 1,85 metra zapewnia perfekcyjne oddzielenie słomy, która – będąc lżejszą od ziarna – w strumieniem powietrza wytwarzanym przez wentylator jest natychmiast wydmuchiwana. Konfiguracja zapewnia doskonałą skuteczność czyszczenia, pozwalając na uniknięcie ryzyka przeciążenia sit. Podsiewacz może zostać z łatwością zdemontowany z kombajnu, co znacznie skraca czas potrzebny na konserwację oraz upraszcza zmianę konfiguracji maszyny w celu jej dostosowania do zbierania innych plonów.
Sita i układ wentylacji.
Układ zapewnia wydajną i cichą pracę przesiewaczy przy zachowaniu ich maksymalnej wydajności. Zewnętrzna przekładnia sit i podsiewacza zmniejsza o połowę obciążenie układu sit i jest łatwa w konserwacji. Przeciwstawny ruch sit zapobiega gromadzeniu się resztek słomy i zapychaniu sit. Sita są umieszczone w dwóch poziomach (sito górne i dolne). Regulacja położenia górnego sita optymalizuje ilość pozyskiwanego zboża, a w efekcie funkcjonowanie całego kombajnu zbożowego. Otwarcie sit jest kontrolowane mechanicznie za pomocą dźwigni umieszczonych bezpośrednio przy sicie górnym lub przez opcjonalny system elektryczny sterowany joystickiem Commander Stick. Wykorzystując podwójne czujniki oraz listwę wzdłuż całej szerokosci kombajnu precyzyjnie monitoruje wydajność kombajnu zbożowego.
Wentylator turbinowy.
Wentylator turbinowy o doskonałych parametrach (średnica 400 mm, 44 łopatki) kieruje powietrze na całej szerokości roboczej kombajnu zbożowego. Obroty wentylatora regulowane są elektronicznie w zakresie od 480 do 980 obr./min. Strumień powietrza sterowany jest za pomocą deflektorów, które zwiększają lub zmniejszają dopływ powietrza do sit. Powietrze jest rozprowadzane jednolicie wzdłuż całej szerokości kombajnu.
DGR - Double Grain Return.
System DGR (Double Grain Return — podwójny powrót ziarna) tworzą dwie oddzielnych minimłocarnie, po jednej z każdej strony kombajnu serii C7000. System DGR opracowany przez DEUTZ-FAHR kieruje ziarno na podsiewacz. Rozwiązanie to zapobiega przeciążeniu układu omłotu, zapewniając nieprzerwaną pracę w polu bez zbędnych strat ziarna. Układ DGR wykorzystuje wkładki cierne (wymienne dla różnych plonów) odpowiadające za dodatkowe młócenie ziarna. Moduł CCM jest wyposażony w funkcję monitorowania obciążenia minimłocarni.
Zbiornik
POJEMNY ZBIORNIK ZIARNA, DŁUGA RURA WYŁADOWCZA.
Modele C7205 (z 5 wytrząsaczami) wyposażono w zbiornik na ziarno o pojemności 8500 litrów, natomiast modele C7206 (z 6 wytrząsaczami) mają zbiornik o pojemności 9500 litrów. Zbiornik napełniany jest przez podnośnik ślimakowy, minimalizujący uszkodzenia ziarna, jak również zapewniający optymalne rozłożenie zebranego plonu w zbiorniku. Napełnienie zbiornika można obserwować przez okno kabiny, natomiast jakość młócenia może zostać sprawdzona przez zewnętrzną klapę próbkowania ziarna. Dwa czujniki w zbiorniku aktywują kontrolkę oraz sygnał ostrzegawczy w kabinie, który informuje operatora o napełnieniu zbiornika.
Rura wyładowcza.
Szybkość wyładunku wynosząca 90 l/min zapewnia błyskawiczne usuwanie zawartości zbiornika. Prędkość ta może być regulowana za pomocą specjalnych deflektorów w zbiorniku, znajdujących się w pobliżu przenośnika ślimakowego układu wyładowczego. Wysoko osadzony wylot rury (4,5 m) pozwala na opróżnianie zbiornika nawet podczas jazdy i na łatwe podawanie zebranego plonu nawet na wysokie przyczepy. Długość rury wyładowczej (5 – 5,6 lub 6 m) i duży zakres jej ruchu (110 stopni) sprawia, że kombajn C7000 może pracować z szerokimi hederami. Otwarcie i zamknięcie rury wyładowczej sterowane jest z kabiny.
Sieczkarnia
ZINTEGROWANA SIECZKARNIA.
Zintegrowana sieczkarnia jest wyposażona w wirnik o 48 ostrzach tnących rozmieszczonych w 4 rzędach w modelach z 5 wytrząsaczami słomy lub o 60 ostrzach w modelach z 6 wytrząsaczami słomy. Ostrza są ząbkowane i zakrzywione. Taka konfiguracja wytwarza przepływ powietrza, który równomiernie rozprowadza materiał na całej powierzchni listew tnących i który może być regulowany za pomocą ręcznie sterowanych deflektorów (opcjonalnie dostępny jest elektryczny układ sterowania). Układ może zostać ustawiony na siekanie słomy lub kukurydzy poprzez zmianę dwóch kół pasowych, bez potrzeby stosowania dodatkowych przekładni redukcyjnych do młócenia cięższych plonów. Położenie przeciwostrza jest regulowane w celu uzyskania wymaganego kąta siekania.
Odrzutnik plew.
Odrzutnik plew, tak jak sieczkarnia, został zaprojektowany do rozprowadzania plew za kombajnem, nawet w przypadku stosowania szerokich hederów. Osłony podają równomiernie materiał na odrzutnik, podczas gdy przenośnik z metalowymi osłonami kieruje plewy do wirników z czterema ostrzami. Ostrza na wirnikach posiadają specjalne kierownice, które regulują strumień rozrzucanego materiału, pozwalając na precyzyjną dystrybucję. Kąt odrzutnika plew jest regulowany w celu zapewnienia idealnego rozmieszczenia materiału na powierzchni pola.
Hydraulika i napęd
NAJLEPSZE OSIĄGI, WYSOKA MOC I MOMENT.
Silnik kombajnu zbożowego musi być na tyle mocną jednostką, aby spełniać potrzeby związane z osiągami i funkcjonalnością samej maszyny, jak i również obsługą narzędzi dodatkowych, takich jak sieczkarnie i głowice do cięcia kukurydzy oraz łodyg. Musi również zapewniać odpowiedni margines momentu obrotowego w celu uzyskania niezawodnego funkcjonowania nawet w wymagających warunkach, bez zwalniania prędkości pracy układu młócącego.
Nowoczesne silniki DEUTZ z czterema zaworami na cylinder i z układem wtrysku Common Rail są perfekcyjnym rozwiązaniem do tak specyficznych zastosowań i łączą w sobie moc nadzwyczajnej wydajności, pozwalającej osiągnąć doskonałe wyniki młócenia, z optymalnym poziomem zużycia paliwa i produktywnością. Modele C7205 są wyposażone w silniki 6-cylindrowe TDC o pojemności 6,1 l o maksymalnej mocy (ECE R120) od 250 do 287 KM, natomiast modele C7206 są napędzane 6-cylindrową jednostką TDC o pojemności 7,8 l wytwarzającą moc 334 KM.
Dwustronne wyprowadzenie napędu podzespołów.
Moc odbierana jest od silnika po obydwu stronach silnika, co umożliwia oddzielenie napędu układów hydraulicznych i mechanicznych oraz zapewnia bezpośredni napęd bez strat mocy. Oznacza to również wykorzystanie mniejszej ilości pasów napędowych oraz lepszy dostęp do podzespołów, co redukuje koszty użytkowania kombajnu zbożowego.
Niezawodny i ekonomiczny silnik Deutz.
Elementem wyróżniającym silniki Deutz jest układ DCR (Deutz Common Rail) oraz zastosowanie dwóch pompy paliwowych smarowanych olejem silnikowym. Rozwiązanie to jest bezpieczniejsze i bardziej niezawodne niż konwencjonalny układ, ponieważ smarowanie pomp nie jest zależne od jakości paliwa. SCR to układ oczyszczania spalin, który redukuje zawartość tlenków azotu w spalinach dzięki układowi selektywnej redukcji katalitycznej z wykorzystaniem płynu AdBlue®.
Skrzynia biegów.
Czterobiegowa przekładnia i napęd hydrostatyczny pozwala operatorowi na utrzymanie idealnej prędkości we wszystkich warunkach. Właściwie zestopniowane przełożenia zapewniają odpowiedni moment obrotowy do prac nawet w najbardziej krytycznych warunkach terenowych. Podzespoły układu napędowego zoptymalizowano pod kątem hałasu w trakcie pracy, bez obniżania ich trwałości i niezawodności.
Układ hydrauliczny.
Układ hydrauliczny nowych kombajnów C7000 zapewnia idealne natężenie przepływu oleju hydraulicznego stosowanego do zasilania wszystkich głównych funkcji, zapewniając jednocześnie najwyższej klasy precyzję i płynność działania. Pompy opracowano z myślą o najwyższej trwałości i niezawodności. Układ Load-Sensing optymalizuje ilość dostarczanego oleju oraz redukuje ilość zużywanego paliwa. Pompa hydrauliczna jest sterowana zależnie od obciążenia, tak by olej dostarczany był pod określonym ciśnieniem oraz w precyzyjnie określonej ilości.
Kabina
NAJWYŻSZEJ KLASY KOMFORT I ERGONOMIA.
Nowa kabina „Commander Cab V” została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu doskonałej widoczności, umożliwieniu niczym niezakłóconej widoczności na heder oraz zaoferowaniu dużej przestrzeni, wygody i ergonomii – potwierdzając tym samym siłe marki DEUTZ-FAHR. Wnętrze kabiny zostało zaprojektowane z zastosowaniem nowej kolorystyki, przyjemnych w dotyku materiałów. Duży, dający pewne oparcie i w pełni regulowany fotel operatora (dostępny w wersji z amortyzacją pneumatyczną lub mechaniczną) stanowi doskonałe uzupełnienie innowacyjnej kabiny. Do doskonałej widoczności we wszystkich kierunkach przyczynia się również kolumna kierownicy z układem regulacji. Koło kierownicy pokryte jest materiałem antypoślizgowym, a jej kształt gwarantuje pewny chwyt. Układ klimatyzacji pozwala operatorowi na dostosowanie temperatury i recyrkulacji powietrza oraz na zachowanie komfortu. Wysokiej jakości wykończenie nadaje kabinie Commander Cab V najwyższej klasy elegancji.
Commander Control.
Panel CCM (Combine Control Management) pozwala operatorowi na monitorowanie wszystkich parametrów pracy kombajnu zbożowego: licznik całkowitej i częściowej powierzchni, wydajność godzinowa, straty, obciążenie minimłocarni i położenie hedera. Układ umożliwia również ustawienie maksymalnych limitów strat i odzyskiwania w odniesieniu do wielkości ziaren. Wskaźniki alarmu, temperatury i innych parametrów są doskonale widoczne i natychmiast rozpoznawalne. Moduł ten stale monitoruje również najważniejsze parametry maszyny, takie jak całkowita ilość godzin pracy oraz częściowa i całkowita liczba godzin pracy silnika. Kontrast monitora można regulować tak, by dostosować go do różnych warunków i indywidualnych upodobań operatora. Dostęp do poszczególnych funkcji modułu CCM jest możliwy z poziomu klawiatury wyposażonej w 14 przycisków (podświetlanych), pozwalającej operatorowi łatwo kontrolować wszystkie parametry kombajnu zbożowego.
Pakiet oświetlenia.
Oprócz wyposażenia standardowego, dostępny jest również pakiet zwiększający widoczność, pozwalający wyposażyć kombajn w jeszcze bardziej rozbudowany zestaw oświetlenia roboczego dla zapewnienia lepszej widoczności i jeszcze bardziej dokładnego zbioru plonów nocą. Wydłużone, podwójne lusterka wsteczne zwiększają bezpieczeństwo i wygodę kierowania kombajnem. Standardowe wyposażenie uzupełniają dwa obrotowe światła ostrzegawcze. Modele C7000 są standardowo wyposażone w montowane na stałe światła robocze oświetlające heder oraz cztery kierunkowe światła robocze; do tego dochodzą dwa tylne światła robocze, oświetlenie punktowe zbiornika zboża, oświetlenie punktowe rury wyładowczej oraz dwa obrotowe światła ostrzegawcze. Dostępne opcjonalnie dachowe reflektory ksenonowe zwiększają oświetlany obszar.
Pakiet kamer.
Dostępne są również maksymalnie 3 kamery do monitorowania obszaru wokół kombajnu. Kolorowy lub podczerwony obraz z kamer wyświetlany na nowym 7-calowym monitorze. Kamery zapewniają operatorowi niezakłócony widok: obszaru z tyłu kombajnu (idealne przy manewrowaniu), obszaru wyładunku zbiornika oraz dolnej tylnej części kombajnu, zapewniając doskonałą widoczność i kontrolę w przypadku korzystania z haka holowniczego, sieczkarni i odrzutnika plew.
Deutz-Fahr Seria 6040
- Szczegóły
- Kategoria: Kombajny zbożowe
PO PROSTU PERFEKCYJNY DO KAŻDYCH PLONÓW
Model 6040 to wynik wieloletnich doświadczeń inżynierów DEUTZ -FAHR i nieustannego rozwoju konstrukcji. W 1909 r. KODEL & BOHE M stanowił niedościgniony wzór i technologiczny punkt odniesienia w zakresie wydajności oraz jakości czyszczenia ziarna, dzisiaj obie wersje modelu 6040 stały się nowym wzorem dla producentów obecnych w tym segmencie rynku.
https://agro-plus.com.pl/deutz-fahr/kombajny-zbozowe/22-kombajny-zbozowe#sigFreeId6d9c8b7449
Heder
DUŻA PRECYZJA CIĘCIA.
Już od etapu koszenia kombajny 6040- 6040HT S potwierdzają wysoką jakość, dorównującą modelom gamy wyższej. Wszystkie właściwości decydujące o jakości pracy zespołu tnącego kombajnów Deutz-Fahr zostały w pełni wykorzystane w modelach 6040 i 6040HTS.
Napęd kosy Schumachera.
Tandemowy system koszenia DEUTZ -FAHR z planetarnym napędem kosy i szybkością 1220 skoków na minutę gwarantuje szybkie i precyzyjne cięcie. Wymienne ostrza są bardzo wytrzymałe i odporne na uderzenia kamieni. Podajnik ślimakowy o średnicy 600 mm z rozmieszczonymi spiralnie na całej szerokości palcami podającymi umożliwia transportowanie olbrzymich ilości masy w kierunku przenośnika pochyłego. Elektryczny rewers pozwala na odwrócenie kierunku działania przenośnika pochyłego. Nowy przenośnik pochyły może współpracować nawet z najcięższymi hederami, w tym z przystawkami do zbioru kukurydzy, a moc jest przekazywana zawsze z zapewnieniem całkowitego bezpieczeństwa. W wyposażeniu standardowym maszyna posiada dwa siłowniki podnoszące, natomiast trzeci jest dostępny opcjonalnie. Aby jeszcze bardziej podnieść precyzję koszenia, maszyny zostały wyposażone w system Autocontrol, który kopiuje powierzchnię i niweluje nachylenie terenu do 21%; pozwala to na utrzymanie wysokości cięcia, zwłaszcza w przypadku hederów o dużej szerokości.
Specjalne wyposażenie.
Heder do zbioru zbóż może być wyposażony w przystawkę z dwoma kosami bocznymi do zbioru rzepaku. Do zbioru słonecznika oferowane są specjalne separatory oraz walce podające, dzięki którym można zbierać jedynie kwiaty słonecznika, co znacznie podnosi wydajność.
Przenośnik pochyły
Obudowa przenośnika pochyłego modeli 6040 zapewnia równomierne tempo podawania masy do systemu młócenia. Heder zbiera i podaje masę z całej szerokości roboczej. Przenośnik pochyły wyposażono w podajnik łańcuchowo-listwowy. Kombajn może współpracować także z ciężkimi hederami, umożliwiając wykorzystywanie zestawów do zbioru kukurydzy. Kombajny 6040 i 6040HTS wyposażono w standardzie w dwa siłowniki służące do unoszenia hedera, trzeci siłownik dostępny jest opcjonalnie i montowany w przypadku korzystania z ciężkich hederów.
Dla zwiększenia precyzji koszenia, kombajn może być wyposażony w system Autocontrol do automatycznego sterowania jego pozycją wzgledem gruntu. Dodatkową opcję stanowi system Balance, który może kompensować nachylenie poprzeczne i wzdłużne zboczy po których porusza się kombajn.
Rewers elektryczny przenośnika pochyłego
Pełne bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego nawet w pełni bezpieczny heder i przenośnik pochyły kombajnu 6040 i 6040HTS wyposażono w dodatkowe zabezpieczenie w postaci rewersu elektrycznego. Rozwiązanie to umożliwia odwrócenie kierunku obrotów przenośnika pochyłego dla jego odblokowania w przypadku zapchania przez zbyt dużą ilość nagromadzonej masy
Omłot i separacja
Legendarna skuteczność zespołu młócącego DEUTZ -FAHR powraca w pełnej klasie w kombajnach 6040. Geometria elementów zespołu młócącego w nowych kombajnach umożliwia osiągnięcie wysokiej wydajności, a jednocześnie gwarantuje delikatną obróbkę, która pozwala zachować w nienaruszonym stanie ziarno i słomę.
Klepiska segmentowe.
Unikalny system poprzecznych segmentów klepiska (oferowany w wyposażeniu dodatkowym) umożliwia nie tylko szybkie przystosowanie kombajnu do zbioru różnego rodzaju ziarna w okresie żniw, ale także dobranie parametrów omłotu idealnie do potrzeb użytkownika. Dzięki temu rozwiązaniu operator, w zależności od warunków zbioru, może wybrać najlepsze ustawienia parametrów roboczych. Kierujący ma więc możliwość wzmocnienia jakości omłotu - na wlocie do bębna młócącego oraz oddzielania - na wylocie, ograniczając tym samym obciążenie wytrząsaczy i obniżając do minimum ilość słomy docierającej do sit. Dzięki temu rozwiązaniu osiągnięto o 90% wyższą jakość separacji już na etapie bębna młócącego, co gwarantuje dużą wydajność i wysoką jakość zebranego plonu. W przypadku upraw wymagających delikatniejszej obróbki w wyposażeniu dodatkowym dostępny jest odrzutnik słomy zsynchronizowany z prędkością bębna młócącego.
Turboseparator w modelu HTS.
Dla użytkowników, którzy potrzebują dokładniejszego omłotu, doskonałym rozwiązaniem jest model 6040 HT S, wyposażony w regulowany w 5 pozycjach turboseparator; dzięki jego zastosowaniu można uzyskać najlepszą jakość omłotu.
Wytrząsacze.
Długie klawisze typu zamkniętego pozwalają na uzyskanie dokładnej separacji, bez względu na warunki zbioru i rodzaj plonu - zarówno wilgotnego jak i mocno zanieczyszczonego. Łożyskowanie klepiska zmniejsza hałas emitowany podczas pracy kombajnu oraz straty mocy ponoszone na ich napęd.
Czyszczenie
WYDAJNY UKŁAD CZYSZCZENIA I SEPARACJI.
Podczas gdy plon jest podawany ponownie do podsiewacza, turbina współpracuje z układem dwuetapowym w celu oczyszczania znacznych ilości plonów i maksymalnej ochrony plonu bez przeciążania układu młócącego.
Podsiewacz
Bardzo długi podsiewacz porusza się w sposób postępowo zwrotny w celu zapewnienia perfekcyjnego rozwarstwienia sieczki i słomy. Ponieważ te dwa elementy są lżejsze niż ziarno, są natychmiast wydmuchiwane po zetknięciu z podmuchem powietrza, zwiększając wydajność sit i czystość produktu końcowego. Podwójny etap czyszczenia wstępnego zapewnia najwyższej jakości czystość bez przeciążania sit. Podsiewacz może zostać z łatwością zdemontowany od przodu kombajnu zbożowego, co znacznie skraca czas wymagany do czyszczenia i konserwacji, oraz upraszcza działania wymagane do rekonfiguracji maszyny do zbierania innych plonów.
Sita i układ wentylacji.
Sita obsługiwane mechanicznie i regulowane za pomocą dźwigni (układ elektrycznej regulacji sit jest dostępny opcjonalnie w systemie Commander Control), są mocowane z długimi ostrzami separatora oraz łatwo demontowane. Wykorzystując podwójne czujniki oraz listwę sterowania wzdłuż całej szerokości zbiornika młócenia, układ sterowania sitami precyzyjnie monitoruje produktywność kombajnu zbożowego. Zewnętrzny układ przesyłowy do sit oraz miska powrotna zapobiegają wewnętrznym blokadom w układzie czyszczenia, maksymalizując wydajność. Wentylator turbinowy o wysokich osiągach (o średnicy 400 mm) z wieloma łopatkami wdmuchuje powietrze wzdłuż całej szerokości kombajnu zbożowego. Objętość poprzecznego podmuchu powietrza jest sterowana za pomocą deflektorów, które zwiększają lub zmniejszają dopływ powietrza do sit w celu wyrównania podmuchu wzdłuż całej długości zbiornika.
DGR
Układ odzyskiwania ponownie dystrybuuje przetworzony materiał na podsiewaczu: rozwiązanie to zapobiega przeciążeniu układu młócącego, co mogłoby spowodować uszkodzenie lub utratę wytrząsaczy słomy. Specjalne wkładki cierne (zmienne typy do różnych plonów) wykonują dodatkowe młócenie na odzyskanych ziarnach, w celu oddzielenia wszelkich częściowo nieoddzielonych kłosów, które nieumyślnie dotarły do sit. Współczynnik odzyskiwania jest stale monitorowany, a sygnał alarmowy ostrzega o przeciążeniu.
Zbiornik ziarna
DUŻY ZBIORNIK I SZYBKI WYŁADUNEK.
Zbiornik ziarna o pojemności 6500 l jest napełniany przez podnośnik ziarna, który minimalizuje ryzyko rozpadu ziarna i zapewnia całkowite napełnienie zbiornika (poziom napełnienia zbiornika można obserwować przez okno kabiny). Szybkie opróżnianie minimalizuje straty czasu, a mocne silniki opróżniają zbiornik wydajnie podczas pracy, dzięki czemu nie obniża się poziom produktywności. Kontrolka oraz sygnał ostrzegawczy w kabinie, uruchamiany przez dwa czujniki w zbiorniku, informują kierowcę o napełnieniu zbiornika, oraz że należy podjechać do młocarni w celu opróżnienia go.
Rozładunek ziarna.
Współczynnik opróżniania wynoszący 75 l/min zapewnia szybkie opróżnianie zbiornika i oszczędność czasu. Prędkość opróżniania może zostać ustawiona przez specjalne deflektory w zbiorniku znajdujące się w pobliżu przenośnika ślimakowego układu wyładowczego. Wysoki wylot opróżniania (4,3 m) pozwala na opróżnianie zbiornika nawet podczas ruchu i na łatwe podawanie produktu nawet na duże przyczepy.
Rura odprowadzająca o długości 5 m i znacznym kącie ruchu w zakresie 110 stopni oznacza, że kombajn zbożowy może pracować w szerokim zakresie szerokości cięcia oraz zapewnia, że operator ma przez cały czas dobry widok na wylot opróżniania. Opróżnianie zbiornika jest możliwe we wszystkich położeniach rury odprowadzającej, a wylot opróżniania może być otwierany i zamykany z poziomu układu Commander Control.
Sieczkarnia
SKUTECZNA SIECZKARNIA
Zintegrowana sieczkarnia jest wyposażona w wirnik o 48 ostrzach tnących rozmieszczonych w czterech rzędach. Taka konfiguracja wytwarza przepływ powietrza, który równomiernie rozprowadza materiał na całej powierzchni listw tnących. Dystrybucja materiału jest regulowana za pomocą deflektorów sterowanych ręcznie (opcjonalnie dostępny jest elektryczny układ regulacji). Układ może zostać ustawiony na siekanie słomy lub kukurydzy poprzez zmianę dwóch kół pasowych, bez potrzeby stosowania dodatkowych przekładni redukcyjnych do młócenia cięższych plonów. Położenie przeciwostrza jest regulowane w celu uzyskania wymaganego kąta siekania.
Rozrzutnik plew.
Tak jak sieczkarnia, odrzutnik plew został zaprojektowany do rozdzielania materiału na nawet najszerszych listwach tnących w celu doskonałego mieszania siekanego materiału. Kąt odrzutnika plew jest regulowany, by zapewnić idealne rozdzielanie różnych plonów w różnych warunkach wilgotności. Miska transferowa (która transportuje produkt do obróbki z sit) zapewnia równomierne rozmieszenie na odrzutniku, podczas gdy przenośnik z metalowymi zsuwniami kieruje plewy do wirników z czterema ostrzami. Ostrza odrzutnika plewów posiadają specjalne deflektory, które regulują przepływ powietrza, pozwalając na uzyskanie doskonałych wyników dystrybucji nawet przy bardzo wysokim zapotrzebowaniu na moc.
Napęd i hydraulika
EKONOMICZNY I NIEZAWODNY SILNIK DEUTZ.
Silnik kombajnu zbożowego musi mieć możliwość dostarczenia mocy do dodatkowych lub opcjonalnych narzędzi, takich jak sieczkarnie, głowice do kukurydzy, rozdrabniacze do kukurydzy itp., oraz musi posiadać wystarczająco duży rezerwowy moment obrotowy, aby zachować maksymalną produktywność nawet w najbardziej wymagających warunkach, bez zwalniania prędkości pracy komponentu młócącego. Nowoczesne silniki 6-cylindrowe DEUTZ TCD 6.1 z układem wtrysku Common Rail i czterema zaworami na cylinder łączą w sobie moc nadzwyczajnej wydajności, pozwalającą osiągnąć doskonałe wyniki młócenia, z optymalnym poziomem zużycia paliwa.
Maksymalne wykorzystanie mocy
Moc jest odbierana po obu stronach wału korbowego, umożliwiając oddzielenie funkcji hydraulicznych od mechanicznych i zapewniając bezpośredni układ przenoszenia bez strat mocy. Oznacza to również wykorzystanie mniejszej ilości pasów napędowych, oraz że pasy są łatwiej dostępne, co przyczynia się do redukcji kosztów użytkowania kombajnu zbożowego.
Silnik DCR SCR
Elementem odróżniającym układ DCR (Deutz Common Rail) od innych rozwiązań jest to, że wykorzystuje on dwie pompy wtryskowe do zasilania szyny, wbudowane w blok cylindrów i smarowane olejem silnikowym zamiast olejem napędowym. Rozwiązanie to jest bezpieczniejsze i bardziej niezawodne niż konwencjonalne układy typu Common Rail, ponieważ smarowanie pomp nie jest zależne od przepływu paliwa. Układ regulatora zasilania pompy ogranicza ilość paliwa przesyłanego z powrotem do zbiornika, redukując obciążenie pompy i nagrzewanie paliwa. Układ SCR to wydajny układu obróbki spalin, który redukuje emisje tlenków azotu w spalinach przez układ selektywnej redukcji katalitycznej z dodatkiem płynu AdBlue®.
Przekładnia trzystopniowa
Trzystopniowa przekładnia hydrostatyczna zapewnia idealne przełożenia i prędkość do wszystkich warunków podczas żniw. Właściwie wystopniowane przełożenia zapewniają, że moment obrotowy jest zawsze odpowiedni, by poradzić sobie nawet w najbardziej krytycznej sytuacji. Przełożenia jednostki redukcyjnej i przekładni są dotarte w celu obniżenia hałasu pracy bez obniżania poziomu trwałości i niezawodności układu przekładni.
Układ hydrauliczny
Układ hydrauliczny wykorzystuje układ potrójnej pompy w celu zapewnienia odpowiedniego zasilania we wszystkich warunkach zapotrzebowania na moc. Zawory elektromagnetyczne są umieszczone po lewej stronie maszyny i łatwo dostępne z platformy wchodzenia do kabiny.
Kabina
KOMFORTOWA KABINA EVO.
W nowej kabinie typu „Commander Cab Evo” zmieniła się koncepcja przestrzeni kierowcy, co przekłada się na zastosowanie nowoczesnej technologii i uzyskanie nadzwyczajnego poziomu wygody. Układ klimatyzacji utrzymuje idealne środowisko pracy w kabinie we wszystkich warunkach, a konfiguracja konsoli została zaprojektowana tak, by wszystkie elementy sterowania znajdowały się w zasięgu ręki kierowcy i nie zasłaniały widoku. Układ oświetlenia składa się z ośmiu świateł roboczych zamocowanych na kabinie z lampami HB3, które mocno i wyraźnie oświetlają obszar pracy, bez potrzeby niewygodnego wytężania wzroku. Dostępne są również dwa dodatkowe światła robocze mocowane na pokrywie wytrząsacza słomy oraz światło oświetlające rurę odprowadzającą.
Commander Control.
Wszystkie przyrządy są rozmieszczone racjonalnie w zakresie pola widzenia kierowcy, a elementy sterujące są łatwo rozpoznawalne i rozmieszczone zgodnie z priorytetem użytkowania w celu łatwego i szybkiego użycia podczas prowadzenia maszyny. Funkcje listwy tnącej są zarządzanie z joysticka „Commander stick”. Moduł CCM (Combine Control Management) monitoruje parametry produktywności kombajnu zbożowego (licznik całkowitego i części przetworzonego obszaru, produkcja godzinna, straty, poziom odzyskiwania i położenie listwy tnącej) i pozwala kierowcy na ustawianie maksymalnych wartości strat i odzyskiwania w odniesieniu do rozmiaru ziarna. Moduł ten stale monitoruje również najważniejsze parametry maszyny, takie jak całkowita ilość godzin młócenia oraz częściowa i całkowita liczba godzin pracy silnika.
Deutz-Fahr Seria C6000
- Szczegóły
- Kategoria: Kombajny zbożowe
TWÓJ KOMBAJN, TWOJE ZBIORY, TWÓJ SUKCES.
Model C6205 uzupełnia gamę modeli kombajnów zbożowych marki DEUTZ-FAHR, które charakteryzuje nowy design, innowacyjne rozwiązania techniczne gwarantującymi najwyższy komfort oraz pozwalające na spełnienie wszystkich oczekiwań użytkownika w zakresie wydajności i jakości zbieranego plonu. Pięcio-klawiszowy model C6205 uosabia filozofię tworzenia kombajnów DEUTZ-FAHR wykorzystywaną już w modelach Serii C7000 oraz C9000. Doświadczenia inżynierów marki oraz kontakty dotychczasowymi użytkownikami kombajnów DEUTZ-FAHR były bazą do stworzenia modelu C6205, przeznaczonego dla małych i średnich gospodarstw, oczekujących niezależności oraz posiadania niezawodnej i kompaktowej maszyny, doskonale sprawdzającej się podczas zbiorów każdego rodzaju plonu.
https://agro-plus.com.pl/deutz-fahr/kombajny-zbozowe/22-kombajny-zbozowe#sigFreeId32310e0467
Heder
NAJLEPSZE PARAMETRY, NAJWYŻSZA UNIWERSALNOŚĆ.
JHeder jest pierwszym z elementów kombajnu, który rozpoczyna pracę nad zbieranym materiałem. Dlatego też, DEUTZ-FAHR dołożył wszelkich starań dla opracowania pełnej gamy hederów, które zaspokoją wszystkie potrzeby użytkowników. Hedery dostępne są z następującymi szerokościami roboczymi: 4,2 / 4,8 / 5,4 / 6,3 metra. Ponadto posiadają one planetarny napęd kosy zapewniający 1220 cięć na minutę. System Schumacher Easy Cut II wyposażono w dodatkowe rolki prowadzące listwę, które zwiększają jakość i skuteczność cięcia. Istnieje możliwość doposażenia kombajnu w kosy boczne i stół do zbioru rzepaku oraz specjalny zestaw do zbioru słonecznika. Dostępne są także hedery “VARIOCROP”, z wysuwnym stołem, zapewniające możliwość skutecznej i wydajnej prac z różnymi plonami. Gama hederów VARICROP obejmuje szerokości robocze: 5; 5,5 oraz 6,5 metra.
Planetarny napęd kosy Schumachera.
Dzięki przekładni planetarnej umożliwiającej cięcie z bardzo dużą częstotliwością cięcia (1220 ruchy na minutę), układ tnący Schumacher Easy Cut II zapewnia precyzyjne koszenie oraz wydajność w przypadku wszystkich plonów, nawet podczas pracy ze zbożem zielonym lub wyległym oraz roślinach o dużej gęstości. Innowacyjny układ z rolkami dociskającymi i prowadzącymi ostrza pozwala utrzymywać ostrze perfekcyjnie prosto, zmniejszając przy tym drgania, zużycie mechaniczne i straty mocy.
Autocontrol
System pozycjonowania hedera. Pozycja hedera ustalana jest w odniesieniu do powierzchni po której porusza się kombajn. System zapewnia utrzymanie stałej wysokości cięcia.
Motowidło
Motowidła wyposażono w sześć listew, każda z nich posiada zestaw bardzo wytrzymałych i wykonanych z elastycznego plastiku zębów, które można ustawiać pod wybranym kątem i osobno wymieniać. Motowidła są zmontowane na ramionach przesuwanych na teflonowych prowadnicach (w celu szybkiego i precyzyjnego ustawienia hydraulicznego nachylenia zęba). Istnieje również możliwość łatwego ustawienia ich w pozycji pionowej lub poziomej w stosunku do kabiny, co pozwala na idealne dostosowanie do różnych plonów i warunków zbiorów. Prędkość obrotowa motowideł może zostać zsynchronizowane z prędkością jazdy kombajnu. Gdy operator ustawi prędkość jazdy i obroty motowidła, to gdy prędkość jazdy rośnie lub maleje, prędkość obrotowa motowideł jest automatycznie dostosowywana w celu utrzymania takiej samej proporcji pomiędzy obydwoma prędkościami.
Specjalne wyposażenie.
Stół hedera w kombajnach DEUTZ-FAHR zaprojektowano z myślą o uniwersalności. Do standardowego hedera można zamontować zestawy do zbioru słonecznika i rzepaku, wydłużając jeszcze bardziej okres użytkowania kombajnu zbożowego i zapewniając jeszcze lepszy zwrot z inwestycji w kombajn.
Heder VARICROP.
Stół hedera VARICROP o regulowanej długości jestidealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy zbierają różnorodne plony i są użytkownikami modeli C6205. Gama obejmuje trzy hedery o szerokościach roboczych: 5 / 5,5 / 6,5 metra. Stół regulowany jest bezpośrednio z kabiny w zakresie 70 cm. W ten sam sposób regulowana jest pozycja i wysokość motowideł z zębami metalowymi.
Przenośnik pochyły
PŁYNNE PODAWANIE MASY.
Obudowa przenośnika pochyłego modelu C6205 zapewnia równomierne tempo podawania masy do systemu młócenia. Heder zbiera i podaje masę z całej szerokości roboczej. Przenośnik pochyły wyposażono w podajnik łańcuchowo-listwowy. Kombajn może współpracować także z ciężkimi hederami, umożliwiając wykorzystywanie zestawów do zbioru kukurydzy. Kombajny Serii C6000 wyposażono w standardzie w dwa siłowniki służące do unoszenia hedera, trzeci siłownik dostępny jest opcjonalnie i montowany w przypadku korzystania z ciężkich hederów.
Dla zwiększenia precyzji koszenia, kombajn może być wyposażony w system Autocontrol do automatycznego sterowania jego pozycją wzgledem gruntu. Dodatkową opcję stanowi system Balance, który może kompensować nachylenie poprzeczne i wzdłużne zboczy po których porusza się kombajn.
Rewers elektryczny przenośnika pochyłego.
Pełne bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego nawet w pełni bezpieczny heder i przenośnik pochyły kombajnu Serii C6000 wyposażono w dodatkowe zabezpieczenie w postaci rewersu elektrycznego. Rozwiązanie to umożliwia odwrócenie kierunku obrotów przenośnika pochyłego dla jego odblokowania w przypadku zapchania przez zbyt dużą ilość nagromadzonej masy
Omłot i separacja
Bęben młócący i klepisko.
Duży bęben młócący o średnicy 600 mm wyposażono w 8 wytrzymałych listew przykręconych w 5 punktów mocowania, co zapewnia duża wytrzymałość, łatwą konserwację i wymianę. Prędkość obrotowa bębna regulowana jest w zakresie od 420 do 1250 obr./min, co zapewnia doskonałe osiągi i dużą skuteczność omłotu. Reduktor, montowany w bardzo łatwy sposób, umożliwia zmniejszenie prędkości obrotowej bębna o około połowę. Kąt opasania bębna w modelu C6205 wynosi aż 121°, co pozwala wysoce efektywne wykorzystać całą powierzchnię omłotu. Wersja jednoczęściowa klepiska dostępna jest z 3 różnymi konfiguracjami średnic otworków: 14, 11 i 16 mm - i każda służy do młócenia innego rodzaju plonu.
Klepiska segmentowe.
Elementem odróżniającym system młócący DEUTZ-FAHR od konkurencji wykorzystanie klepisk segmentowych, umożliwiających szybkie przezbrojenie kombajnu do zbioru różnych plonów w trakcie sezonu żniw. Operator może dostosować sposób działania systemu młócenia do aktualnych potrzeb. Rozwiązanie to umożliwia wybór najlepszych odległości pomiędzy prętami w różnych segmentach, zależnie od warunków zbioru. Operator może dzięki temu zintensyfikować młócenie po stronie wlotu na bęben młócący i zmaksymalizować oddzielanie po stronie wylotu, jednocześnie obniżając obciążenie wytrząsaczy i minimalizując ilość krótkich plew przechwytywanych przez sita. Rozwiązanie to zapewnia wydajne młócenie (skuteczność powyżej 90%) juz na bębnie młócącym, co przekłada się na doskonałą wydajność pracy i jakość zbieranego plonu. W przypadku drobniejszych plonów maszyna może zostać wyposażona w odrzutnik plew zsynchronizowany z prędkością pracy bębna młócącego.
Turboseparator - drugi bęben młócący.
Układ młócący kombajnu C6205 TS został wyposażony w dodatkowy drugi bęben młócący, umieszczony za odrzutnikiem, a przed wytrząsaczami słomy. Jest to turboseparator. Pozwala zwiększyć wydajność pracy kombajnu o około 20%, i osiągnąć niedoścignioną wydajność - nawet podczas zbioru plonu o gęstym zasiewie lub w trudnych warunkach, np. w przypadku zielonych kłosów i dużych ilości chwastów. Turboseparator ma średnicę 590 mm i jest wyposażony w 10 listew. Operator może regulować położenie turboseparatora w 5 pozycjach, aby dobrać bardziej lub mniej agresywne oddzielanie lub nawet dezaktywować całkowicie turboseparator, gdy nie jest potrzebny.
Wytrząsacze.
Długie, zamknięte wytrząsacze słomy zapewniają dokładne oddzielanie we wszystkich warunkach, nawet gdy plon jest wilgotny lub występuje znaczna ilość chwastów. Optymalna konstrukcja, nachylenie oraz mechanizm wytrząsaczy słomy zostały określone na bazie bogatych doświadczeń inżynierów marki DEUTZ-FAHR. Przekłada się to na dokładne oddzielanie plonu od plew. Podczas koszenia plonów o szczególnie gęstym zasiewie wytrząsacze słomy mogą zostać wyposażone w specjalne zęby w celu zwiększenia skuteczności przesuwania masy. Wytrząsacze zamontowano na łożyskach kulkowych w celu minimalizacji hałasu i strat mocy na podzespołach napędu.
Czyszczenie
WENTYLATOR TURBINOWY, DWIE MINI-MŁOCARNIE.
Kombajny zbożowe marki DEUTZ-FAHR zyskały uznanie użytkowników w zakresie czyszczenia zebranego plonu. Model C6205 łączy w sobie moc z delikatnością. Wysoce wydajny układ czyszczenia – cecha charakterystyczna wszystkich kombajnów zbożowych marki DEUTZ-FAHR – zapewnia zarówno doskonałą skuteczność działania jak i najwyższą jakość zebranego plonu. Masa z wytrząsaczy słomy podwana jest na podsiewacz, który porusza się w przeciwnym kierunku w celu równomiernego obciążenia. Produkt – zanim dotrze do sita górnego – przechodzi przez sito wstępne, co jest drugą fazą czyszczenia.
Podsiewacz.
Przeciwstawny ruch sit zapobiega gromadzeniu się resztek słomy i zapychaniu sit. Sita umieszczono na dwóch poziomach (sito górne i dolne). Dzięki temu w pierwszym etapie na sicie górnym realizowane jest przesiewanie intensywne, po którym następuje kolejne, bardziej dokładne oczyszczanie plonu na sicie dolnym. Regulacja górnego sita optymalizuje ilość pozyskiwanego zboża, a w efekcie funkcjonowanie całego kombajnu zbożowego Serii C6000. Regulacja sit sterowana jest mechanicznie za pomocą dźwigni umieszczonych bezpośrednio przy sicie na górnym lub elektrycznie z kabiny kombajnu. Wykorzystując podwójne czujniki oraz listwę z czujnikami wzdłuż całej szerokości kombajnu, układ sterowania precyzyjnie monitoruje wydajność kombajnu zbożowego.
Wentylator turbinowy.
Wentylator turbinowy o średnicy 400 mm wyposazony w 44 łopatki podaje powietrze wzdłuż całej szerokości kombajnu zbożowego Serii C6000. Obroty wentylatora regulowane są elektronicznie z poziomu kabiny operatora w zakresie od 480 do 980 obr./min. Strumień powietrza sterowany jest za pomocą osłon, które zwiększają lub zmniejszają dopływ powietrza do sit w celu równomiernego dostarczania go na całej szerokości obudowy.
DGR - Double Grain Return.
Innowacyjnym, opatentowanym rozwiązaniem stosowanym w kombajnach marki DEUTZ-FAHR jest system powrotu niedomłotów z dwoma mini-młocarniami po dwóch stronach kombajnu. Rozwiązanie to poprawia osiągi kombajnu zbożowego oraz wydajność pracy systemu młócącego, przy jednoczesnej minimalizacji strat. Jest to układ, który podaje niedomłoty poprzez dwie mini-młocarnie po obydwu stronach maszyny, ponownie na podsiewacza. Wewnątrz mini-młocarni umieszczono dodatkowe, wymienne tarki oddzielające pozostałe ziarno już na etapie przenoszenia na podsiewacz. W zależności od zbieranego plonu, mini-młocarnie mogą być wyposażone w dwa rodzaje tarek. System DGR to nie tylko najlepsze rozwiazania techniczne, to także najwyższa wydajność, pełne bezpieczeństwo i zabezpieczenie podzespołów systemu omłotu przed prrzeciążeniem.
Zbiornik ziarna
DUŻY ZBIORNIK ZIARNA, SZYBKI ROZŁADUNEK.
Zebrany plon trafia do zbiornika ziarna o pojemności 7000 litrów. Duża pojemnośc zbiornika pozwala na wielogodzinne wykonywanie prac bez zbędnych przestojów na rozładunek. Rura wyładowcza zamontowana w górnej części zbiornika pozwala na szybki wyładunek ziarna (szybkość rozładunku 75 l/s) na przyczepy z wysokimi burtami, także w pracach z hederem o szerokości roboczej 6 metrów. Operator ma do dyspozycji dwa okienka rewizyjne z podglądem wnętrza zbiornika ziarna umieszczone w kabinie, tuż obok fotela operatora.
Rura wyładowcza.
Rura wyładowcza o wysokiej przepustowości sprawia, że zbiornik ziarna można szybko (75 l/s) i łatwo opróżnić podstawiając przyczepę o wysokich burtach tuż obok kombajnu, nawet jeśli kombajn pracuje z hederami o szerokości 6,50 metra. Wysoko umieszczona rura wyładowcza (4,5 metra) pozwala na wyładunek zbiornika nawet na przyczepy z wysokimi burtami. Długość rury wyładowczej (5 – 5,6 lub 6 metrów) i duży zakres jej wychylenia (110 stopni) sprawiają że kombajn Serii C6000 może pracować z szerokimi hederami. Operator ma przez cały czas doskonałą widoczność na koniec rury wyładowczej. Otwarcie i zamknięcie rury wyładowczej jest sterowane z kabiny za pomocą przełacznika na joysticku wielofunkcyjnym Commander Stick.
Sieczkarnia
PRZYGOTOWANIE SŁOMY
Zintegrowana sieczkarnia została wyposażona w wirnik z 48 ostrzami tnącymi rozmieszczonymi w czterech rzędach. Kombajn równomiernie rozprowadza materiał na całej szerokości sieczkarni. Rozrzut sieczki może być regulowany za pomocą kierownic/osłon sterowanych manualnie lub opcjonalnie dostępny jest elektrycznego sterowania. Układ może zostać ustawiony na siekanie słomy lub kukurydzy poprzez zmianę dwóch kół pasowych, bez potrzeby stosowania dodatkowych przekładni redukcyjnych stosowanych do siekania cięższych plonów. Położenie przeciwostrza jest regulowane w celu uzyskania wymaganego kąta siekania.
Odrzutnik plew.
Odrzutnik plew, tak jak sieczkarnia, został zaprojektowany do rozprowadzania plew za kombajnem, nawet w przypadku stosowania szerokich hederów. Osłony podają równomiernie materiał na odrzutnik, podczas gdy przenośnik z metalowymi osłonami kieruje plewy do wirników z czterema ostrzami. Ostrza na wirnikach posiadają specjalne kierownice, które regulują strumień rozrzucanego materiału, pozwalając na precyzyjną dystrybucję. Kąt odrzutnika plew jest regulowany w celu zapewnienia idealnego rozmieszczenia materiału na powierzchni pola.
Hydraulika i napęd
DWUSTRONNE WYPROWADZENIE NAPĘDÓW, WYDAJNY UKŁAD HYDRAULICZNY.
Moc z silnika kombajnu wyprowadzona jest po obu stronach wału korbowego jednostki napędowej. Umożliwia to rozdzielenie napędu podzespołów hydraulicznych od mechanicznych. Jednocześnie konstrukcja napędu zapewnia bezpośrednie przenoszenie mocy silnika do podzespołów, bez strat mocy. Oznacza to również wykorzystanie mniejszej ilości pasów napędowych po obydwu stronach kombajnu oraz ich większą dostępność. Poprawia to łatwośc obsługi kombajnu i wpływa na redukcję kosztów użytkowania kombajnu zbożowego DEUTZ-FAHR Serii C6000.
Silnik Deutz Tier 4 Final.
Innowacyjne i ekonomiczne silniki Deutz Tier4 Final o niezwykle niskim zużyciu paliwa oraz dużej dbałości o środowisko naturalne uzupełniają zalety modelu DEUTZ-FAHR C6205. Wersja C6000 jest napędzana silnikiem 250 hp (184 kW) by zapewniać maksymalne osiągi i wydajność. Silniki Deutz TCD L6 T4 Final chłodzone cieczą o pojemności 6,1 litra łączą wysoką moc i optymalny przebieg krzywej momentu obrotowego. Dzięki układowi wtryskowemu Deutz Common Rail, 24 zaworom oraz elektronicznemu układowi sterowania, silniki kombajnu C6205 generują moc wymaganą w róznego rodzaju pracach i szybko reagują na zmiany obciążenia nie obniżając poziomu wydajności. Układ oczyszczania spalin z katalizatorem utleniajacym DOC (Diesel Oxidation Catalyst) w połączeniu z filtrem cząstek stałych DPF (Diesel Particulate Filter) i układem SCR z płynem AdBlue (Selective Catalytic Reduction) skutecznie obniża ilość tlenków azotu (NOx), które są najbardziej szkodliwym skąłdnikiem powstającym w spalinach w wyniku spalania paliwa w silnikach diesela.
Trzy-biegowa skrzynia, napęd hydrostatyczny.
Napęd hydrostatyczny z trzy-biegową przekładnią pozwala operatorowi na precyzyjny dobór i utrzymanie idealnej prędkości jazdy we wszystkich warunkach. Jednocześnie operator może w sposób płynny zmieniać prędkość jazdy przy użyciu joysticka Commander Stick zintegrowanego z fotelem. Dźwignia zmiany biegóow została umieszczona po prawej stronie fotela operatora. Właściwie zestopniowane przełożenia zapewniają utrzymanie optymalnej wartości momentu obrotowego co pozwala na utrzymanie odpowiedniej charakterystyki napędu w kazdych warunkach. Układ napędowy skonstrukowano tak aby zredukować hałas w trakcie jego pracy.
Kabina
WYJĄTKOWY KOMFORT OPERATORA.
Kabina COMMANDER CAB EVO II łączy niezrównany komfort z zaawansowaną technologią w celu minimalizowania zmęczenia operatora oraz – co najważniejsze – zmaksymalizowania bezpieczeństwa użytkowania kombajnu. Sterowania funkcjami kombajnu z poziomu joysticka lub przełaczników na konsoli po prawej stronie fotela operatora zapewnia najwyższy komfort i bezpieczeństwo prac. Wyciszona kabina oferuje wydajny układ klimatyzacji, utrzymujący idealne warunki pracy nawet przy wysokich temperaturach panujących na zewnątrz. Filtry kabinowe zatrzymują kurz poza kabiną, zapewniając najwyższy poziom komfortu pracy we wszystkich warunkach. Na podsufitce znajdują się elementy sterowania klimatyzacją i nadmuchy oraz duża osłona przeciwsłoneczna. Opcjonalna przenośna lodówka może być przenoszona po za kabinę.
Commander Control Management.
Układ CCM (Commander Control management) jest nowoczesnym układem sterowania i umożliwia operatorwi monitorowanie wydajności w czasie rzeczywistym. Układ umożliwia operatorowi monitorowanie różnych parametrów: prędkość jazdy, straty ziarna, licznik całkowitego i częściowego skoszonego areału, prędkość bębna młócącego, prędkość wentylatora turbinowego oraz licznik godzin pracy silnika i młocarni. Zestaw kontrolek ostrzegawczych i alarmowych natychmiast powiadamia operatora o wszelkich usterkach. Zamontowany na wsporniku podłączonym bezpośrednio do tablicy przyrządów układ CCM pozwala na szybkie i łatwe odczytywanie wszystkich informacji. Jednocześnie nie ogranicza widoczności na heder. Elementy sterowania przekładnią i głównymi funkcjami kombajnu (pozycja hedera, motowidła, opróżnianie zbiornika na ziarno i zatrzymanie awaryjne) są zintegrowane w najnowszej generacji joysticku Commander Stick sprawiając, że obsługa maszyny jest bardzo łatwa i intuicyjna.
Pakiet widoczności.
Oprócz wyposażenia standardowego, dostępny jest również pakiet zwiększający widoczność, pozwalający wyposażyć kombajn w bardziej rozbudowany zestaw oświetlenia roboczego, zapewniający lepszą widoczność i jeszcze dokładniejsze zbiory plonów nocą. Duże, panoramiczne, elektrycznie regulowane lusterka wsteczne na wysięgnikach teleskopowych zamontowanych do dachu kabiny zapewniają bezpieczeństwo i wygodę kierowania kombajnem. Obrotowe światło ostrzegawcze jest uzupełnieniem pakietu gwarantujące pełne bezpieczeństwo. Modele Serii C6000 standardowo wyposażono w 4 zamontowane na stałe reflektory robocze oświetlające heder, natomiast cztery kierunkowe światła robocze są oferowane jako opcja. Do tego dochodzą dwa tylne światła robocze, oświetlenie punktowe zbiornika, oświetlenie punktowe rury wyładowczej. Dostępne opcjonalnie reflektory ksenonowe montowane w dachu zwiększają oświetlany obszar.
Zestaw kamer.
Kombajny Serii C6000 oferują maksymalnie 3 kamery do monitorowania obszaru wokół kombajnu. Kolorowy obraz z kamerwyświetlany na nowym 7-calowym monitorze. kamery pracują także w podczerwieni. Kamery zapewniają operatorowi podgląd na obszaru z tyłu kombajnu (idealne przy manewrowaniu), obszaru wyładunku zbiornika oraz dolnej tylnej części kombajnu, zapewniając doskonałą widoczność i kontrolę w przypadku korzystania z haka holowniczego - w trakcie podłaczania wózka hedera.
Deutz-Fahr Seria 60
- Szczegóły
- Kategoria: Kombajny zbożowe
NAJWYŻSZEJ KLASY MOC I JAKOŚĆ
Wyjątkowa nowa seria 60 jest wynikiem wieloletniego doświadczenia marki DEUTZ-FAHR w zakresie konstruowania kombajnów zbożowych oraz jej stałego zaangażowania w opracowywanie nowych technologii, innowacyjnych procesów oraz nowoczesnych maszyn. Modele 6060/6060HTS/6065HTS wyposażone w pięć wytrząsaczy słomy oraz 6090/6090HTS/6095HTS wyposażone w sześć wytrząsaczy słomy ustanawiają nowy standard osiągów w segmencie kombajnów zbożowych. Niedoścignione osiągi prędkości zbiorów i najwyższej klasy czystość produktu końcowego oraz ochrona ziarna połączona z niskimi kosztami użytkowania i uproszczonymi procedurami konserwacji.
https://agro-plus.com.pl/deutz-fahr/kombajny-zbozowe/22-kombajny-zbozowe#sigFreeIdc4ecd7a121
Heder
Wysoce wydajne listwy tnące (o szerokości od 4,20 do 7,20 m) posiadają strukturę monolityczną zapewniającą najlepszą stabilność, trwałość, rozmieszczenie mas i niezawodność. Przenośnik ślimakowy o dużej średnicy z szerokimi spiralami i spiralnie ustawionymi palcami przenośnika zapewnia stałe zasilanie i przesuwanie produktu.
Palce podnośnika można wymienić szybko i z łatwością. Są one montowane na sworzniach zabezpieczających, które utrzymują palce w przypadku ich uszkodzenia. Układ tnący Schumacher jest tandemowym układem tnącym posiadającym naprzemiennie montowane ostrza przyrządu tnącego. Ostrza te są montowane za pomocą śrub. Zapewnia to czystą i cichą pracę oraz zminimalizowane zużywanie układu, a ponadto precyzyjne cięcie. Palce elementu nośnego ostrza są nadzwyczajnie solidne i rozmieszczone blisko siebie, by zapobiegać przedostawaniu się do wnętrza obcych obiektów mogących uszkodzić ostrza. Jedną z najmocniejszych stron układu tnącego Schumacher jest jego przekładnia planetarna: to doskonałe rozwiązanie pozwala na uzyskanie wysokich współczynników cięcia oraz utrzymuje doskonałe proste ustawienie ostrza, zapewniając najwyższej klasy wydajność mechaniczną, zoptymalizowane przenoszenie mocy oraz niskie koszty konserwacji. Autocontrol jest to elektroniczny układ sterowania listwą tnącą utrzymuje równomierne ustawienie listwy na wszystkich rodzajach podłoża oraz różnych stanach plonów. Układ ten również automatycznie tłumi drgania listwy tnącej podczas transportu, by uniknąć ryzyka uszkodzenia komponentów mechanicznych kombajnu zbożowego. Funkcja AutoControl koryguje również położenie poprzeczne listwy tnącej w odniesieniu do podłoża i do nachylenia wynoszącego do 14% w wersji podstawowej i 20% w wersji Balance. Zasada funkcjonowania jest bardzo prosta: specjalne czujniki zamocowane na płozach kopiujących monitorują położenie listwy oraz przesyłają odpowiednie parametry do elektronicznej jednostki sterującej, która odpowiednio steruje położeniem listwy, niezależnie od nachylenia kombajnu zbożowego. Proporcjonalne motowidła Motowidła są wyposażone w sześć listew, a na każdej z nich znajduje się zestaw bardzo wytrzymałych i wykonanych z elastycznego plastiku zębów, które można ustawiać pod wybranym kątem i osobno wymieniać w celu ułatwienia konserwacji. Motowidła są zmontowane na ramionach przesuwanych na teflonowych prowadnicach (w celu szybkiego i precyzyjnego ustawienia hydraulicznego nachylenia zęba). Istnieje również możliwość łatwego ustawienia ich w pozycji pionowej lub poziomej w stosunku do kabiny, co pozwala na idealne dostosowanie do różnych plonów i warunków zbiorów. Motowidła mogą zostać zsynchronizowane z prędkością jazdy. Gdy kierowca ustawi prędkość jazdy i pracy motowidła, to gdy prędkość jazdy rośnie lub maleje, to prędkość pracy motowidła jest automatycznie dostosowywana w celu utrzymania takiej samej proporcji pomiędzy tymi parametrami. Zestawy specjalne Dostępne są dwa zestawy specjalne do montażu na listwach tnących (o szerokości do 6,3 m) do zbiorów ziaren słonecznika oraz rzepaku. Zestaw pierwszy składa się ze specjalnych przedłużek wykorzystywanych jednocześnie z gładkim siłownikiem (mocowanym z przodu przenośnika ślimakowego) i rolką zębatą (mocowaną pod listwą tnącą zamiast motowidła, które jest demontowane), w celu szybkiego i wydajnego zbierania plonów. Zestaw do rzepaku różni się od zestawu do ziaren słonecznika tym, że obejmuje również przedłużki do stołu i pionowego ostrza tnącego po prawej stronie przekładni hydraulicznej (lub opcjonalnie z ostrzem po lewej stronie).
Przenośnik pochyły
Podajnik pochyły posiada zmienne listwy przecierające zamocowane na trzech łańcuchach; wały elementu nośnego są wyposażone w dwie prowadnice zębate zapobiegające poślizgowi pomiędzy ogniwami łańcucha, co zapewnia stałe zasilanie do maszyny oraz zapobiega przeciążeniu podajnika. Wał przedni jest regulowany w celu zoptymalizowania wyników młócenia pszenicy lub kukurydzy, natomiast wał pośredni poprawia zasilanie bębna młócącego oraz usuwa plony nagromadzone w podajniku.
Odwrócenie podajnika pochyłego Napędzanie podwójnym rowkowanym pasem klinowym (opcjonalnie do zbieracza kukurydzy dostępny jest potrójnie rowkowany pas klinowy) w celu uzyskania wydajnego przenoszenia mocy przy zminimalizowanym hałasie pracy. Elektryczny układ odwracania odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ kierunek podajnika pochyłego i listwy może zostać elektronicznie odwrócony w celu zapobiegnięcia ryzyka przeciążenia układu podajnika. Regulacja kąta cięcia Kąt cięcia jest ustawiany mechanicznie za pomocą cięgien. Opcjonalnie dostępny jest układ elektrohydraulicznej regulacji kąta cięcia, który optymalizuje położenie listwy tnącej w odniesieniu do kierunku jazdy oraz ustawia jej położenie w zależności od nachylenia terenu podczas jazdy w dół lub pod górę w celu maksymalizacji produktywność.
Omłot i separacja
Kombajny zbożowe serii 60 są wyposażone w nowoczesny układ młócący, który zapewnia nadzwyczajnie wysokie poziomy jakości plonów. Jest to wytrzymały oraz wysoce produktywny i niezawodny układ młócący obsługujący plony w sposób bardzo delikatny podczas separacji ziaren. Bęben młócący jest dostępny w dwóch szerokościach, ale o tej samej średnicy wynoszącej 600 mm.
Modele 6060/6060HTS/6065HTS są wyposażone w bęben młócący o szerokości 1,27 m z pięcioma wytrząsaczami słomy, natomiast modele 6090/6090HTS/6095HTS są wyposażone w bęben o szerokości 1,52 m i sześć wytrząsaczy słomy. Oba warianty są wyposażone w osiem listew przecierających (montowanych na śrubach w celu szybkiej i łatwej wymiany), by zapewniać perfekcyjne młócenie. Plony są podawane do bębna młócenia poziomo w celu uzyskania jednostajnego zasilania bez blokad, podczas gdy otwór wlotowy powyżej podajnika pochyłego upraszcza konserwację. Klepisko wielosegmentowe (średnica przewodu 4 mm) zostało zaprojektowane z myślą o umożliwieniu szybkiej rekonfiguracji kombajnu zbożowego do różnych plonów: standardowe segmenty można z łatwością wyjąć z wnęki klepiska chroniącej przed kamieniami i zastąpić je komponentami dostosowanymi do danego plonu. Klepisko posiada również 15 listew przecierających ustawionych pod kątem 121 stopni co pozwala na uzyskanie doskonałej wydajności młócenia i separacji. Odległości wejściowe i wyjściowe pomiędzy klepiskiem a bębnem młócącym z przodu i z tyłu są regulowane niezależnie przez silniki elektrycznie sterowane przez układ Commander Control. Przekładnia redukcyjna bębna młocarni. Bęben młócący jest wyposażony w wydajną przekładnię o zmiennej prędkości pracy, umożliwiając ustawienie odpowiedniej prędkości pracy dla każdego plonu. Prędkość może zostać ustawiona oraz elektronicznie utrzymana w zakresie od 420 do 1250 obr./min, podczas gdy układ napinacza automatycznej przekładni o zmiennej prędkości pracy chroni pasy i bęben młócący przed przeciążeniem. W przypadku szczególnie delikatnych plonów dostępna jest również dodatkowa przekładnia redukcyjna, która obniża prędkość pracy bębna młócącego do 210 – 625 obr./min. Turboseparator Modele HTS z serii 60 są wyposażone w turboseparator o średnicy 590 mm z 10 zębatymi listwami przecierającymi, które zwiększają produktywność nawet o 20%. Układ wykorzystuje siłę odśrodkową i dodatkową siatkę (o otworach 40 mm), która dodaje 0,81 m² powierzchni kombajnowi zbożowemu, aby zapewnić niezmiernie wydajną separację ziaren, nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy. Turboseparator może zostać ustawiony elektrycznie w pięciu różnych położeniach (dla wychylenia bębna w zakresie od 25 do 65 mm) i pracować z dwoma różnymi prędkościami: 775 obr./min dla plonów o mniejszych ziarnach oraz 410 obr./min o cięższych ziarnach. Wytrząsacze słomy Wytrząsacze słomy mają bardzo dużą powierzchnię i są wyjątkowo długie oraz posiadają przedłużoną sekcję wychylania do oddzielania każdego ziarna od słomy. Pierwszy etap wytrząsania słomy jest głębszy niż pozostałe, w celu spowolnienia przechodzenia plonu wychodzącego z układu młócenia i poprawy wydajności pierwszego etapu separacji. Wytrząsacze słomy są mocowane na specjalnych, uszczelnionych hermetycznie oraz bezobsługowych łożyskach, które redukują hałas i straty mocy oraz zwiększają żywotność wału, jak i wytrząsaczy słomy. W celu uzyskania jeszcze lepszej wydajności separacji wytrząsacze słomy mogą zostać wyposażone w specjalne zęby, a miska powrotna została specjalnie ukształtowana, aby plon podawany do podsiewacza miał już odpowiednią formę.
Czyszczenie
Turbina współpracuje z układem dwuetapowym w celu oczyszczania znacznych ilości plonów; plon jest podawany ponownie do podsiewacza w celu maksymalnej ochrony ziaren bez przeciążania układu młócącego. Podsiewacz porusza się w sposób postępowo zwrotny w celu zapewnienia perfekcyjnego rozwarstwienia sieczki i słomy.
Ponieważ te dwa elementy są lżejsze niż ziarno, są natychmiast wydmuchiwane po zetknięciu z podmuchem powietrza wytwarzanym przez wentylator, co zwiększa czystość produktu końcowego. Podsiewacz może zostać z łatwością zdemontowany z kombajnu zbożowego, co znacznie skraca czas wymagany do konserwacji, oraz upraszcza działania wymagane do rekonfiguracji maszyny do zbierania innych plonów. Sita i układ wentylacji są obsługiwane mechanicznie i regulowane za pomocą dźwigni oraz łatwo demontowane i mocowane z długimi ostrzami separatora. Układ elektrycznego ustawiania sit z poziomu układu Commander Control jest dostępny opcjonalnie. Wykorzystując podwójne czujniki oraz listwę sterowania wzdłuż całej szerokości zbiornika młócenia, układ sterowania sitami precyzyjnie monitoruje produktywność kombajnu zbożowego. Turbina o wysokich osiągach (o średnicy 400 mm) z 24 łopatkami wdmuchuje powietrze wzdłuż całej szerokości kombajnu zbożowego. Objętość poprzecznego podmuchu powietrza jest sterowana za pomocą deflektorów, które zwiększają lub zmniejszają dopływ powietrza do sit w celu wyrównania podmuchu wzdłuż całej długości zbiornika. Układ DGR odzyskiwania w sposób doskonały ponownie dystrybuuje przetworzony materiał na podsiewaczu: jest to rozwiązanie, które zapobiega przeciążeniu układu młócącego oraz zagrożeniu uszkodzenia ziaren lub zwiększonych strat ziarna w wytrząsaczu słomy. Układ DGR wykorzystuje wkładki cierne (zmienne typy do różnych plonów) wykonujące dodatkowe młócenie na odzyskanych ziarnach. Współczynnik odzyskiwania jest stale monitorowany, a sygnał alarmowy ostrzega o przeciążeniu.
Zbiornik ziarna
Zbiornik ziarna Pojemności zbiorników ziarna oferowane w serii 60 są następujące: 7500 l dla modeli 6060, 8500 l dla modeli 6060HTS i 6065HTS oraz wariantu Balance i 9500 l dla modeli 6090, 6090HTS i 6095HTS. Szybkie opróżnianie minimalizuje straty czasu, a mocne silniki opróżniają zbiornik wydajnie podczas pracy, dzięki czemu nie obniża się poziom produktywności.
Poziom napełnienia zbiornika można obserwować przez okno kabiny, natomiast jakość młócenia może zostać sprawdzona przez zewnętrzną klapę próbkowania ziarna. Dwa czujniki w zbiorniku aktywują kontrolkę oraz słyszalny sygnał ostrzegawczy w kabinie, który informuje kierowcę o napełnieniu zbiornika, oraz że należy podjechać ciągnikiem do młocarni w celu opróżnienia. Współczynnik opróżniania wynoszący 90 l/s zapewnia szybkie opróżnianie zbiornika. Prędkość opróżniania może zostać ustawiona przez specjalne deflektory w zbiorniku znajdujące się w pobliżu przenośnika ślimakowego układu wyładowczego. Wysoki wylot opróżniania (4,3 m) pozwala na opróżnianie zbiornika nawet podczas ruchu i na łatwe podawanie produktu nawet na duże przyczepy. Rura odprowadzająca o długości 5,6 m i znacznym kącie ruchu w zakresie 110 stopni oznacza, że kombajn zbożowy może pracować w szerokim zakresie szerokości cięcia oraz zapewnia, że operator ma przez cały czas dobry widok na wylot opróżniania. Otwarcie i zamknięcie rury odprowadzającej jest sterowane z łatwością z kabiny przez układ Commander Control.
Sieczkarnia
Zintegrowana sieczkarnia jest wyposażona w wirnik o 48 ostrzach tnących rozmieszczonych w czterech rzędach: taka konfiguracja wytwarza przepływ powietrza, który równomiernie rozprowadza materiał na całej powierzchni listew tnących, i który może być regulowany za pomocą deflektorów sterowanych ręcznie (opcjonalnie dostępny jest elektryczny układ sterowania).
Położenie przeciwostrza jest regulowane w celu uzyskania wymaganego kąta siekania, a układ może zostać ustawiony na młócenie nawet bardzo ciężkich plonów poprzez zmianę dwóch kół pasowych, bez potrzeby stosowania dodatkowych przekładni redukcyjnych. Odrzutnik plew Tak jak sieczkarnia, odrzutnik plew został zaprojektowany do rozdzielania materiału na nawet najszerszych listwach tnących w celu doskonałego mieszania siekanego materiału. Miska transferowa (która transportuje produkt do obróbki) zapewnia równomierne rozmieszenie na odrzutniku, podczas gdy przenośnik z metalowymi zsuwniami kieruje plewy do wirników z czterema ostrzami. Kąt odrzutnika plew jest regulowany w celu zapewnienia idealnego rozmieszczenia różnych plonów, natomiast ostrza na wirnikach posiadają specjalne deflektory, które regulują przepływ powietrza, pozwalając na uzyskanie doskonałych wyników dystrybucji nawet przy bardzo wysokim zapotrzebowaniu na moc.
Napęd i hydraulika
Silnik kombajnu zbożowego musi być zdolny do napędzania dodatkowych lub opcjonalnych akcesoriów oraz musi posiadać wystarczająco dużą rezerwę momentu obrotowego do utrzymania maksymalnej produktywności nawet w najbardziej wymagających warunkach, bez strat w prędkości pracy komponentu młócącego.
Nowoczesne silniki DEUTZ z czterema zaworami na cylinder i z układem wtrysku Common Rail są perfekcyjnym rozwiązaniem do tak specyficznych zastosowań i łączą w sobie moc nadzwyczajnej wydajności, pozwalającej osiągnąć doskonałe wyniki młócenia, z optymalnym poziomem zużycia paliwa i produktywnością. 6-cylindrowe silniki TCD 6.1 i TCD 7.8 (z których pierwszy napędza modele 6060 i 6060HTS, a drugi modele 6065HTS, 6090, 6090 HTS i 6095) obejmują zakres mocy od 250 do 365 KM. Przenoszenie mocy po obu stronach silnika Moc jest odbierana po obu stronach wału korbowego, umożliwiając oddzielenie funkcji hydraulicznych od mechanicznych i zapewniając bezpośredni układ przenoszenia bez strat mocy. Oznacza to również wykorzystanie mniejszej ilości pasów napędowych, oraz że pasy są łatwiej dostępne, co przyczynia się do redukcji kosztów użytkowania kombajnu zbożowego. Silnik DCR SCR Elementem odróżniającym układ DCR (Deutz Common Rail) od innych rozwiązań jest to, że wykorzystuje on dwie pompy wtryskowe (z regulacją przepływu do ograniczenia recyrkulacji oleju napędowego) wbudowane w blok cylindrów oraz smarowane olejem silnikowym. Rozwiązanie to jest bezpieczniejsze i bardziej niezawodne niż konwencjonalny układ, ponieważ smarowanie pomp nie jest zależne od przepływu paliwa. SCR to układ obróbki spalin, który redukuje emisje tlenków azotu w spalinach przez układ selektywnej redukcji katalitycznej z dodatkiem płynu AdBlue®. Hydrostatyczna przekładnia czterobiegowa pozwala kierowcy na utrzymanie idealnej prędkości we wszystkich warunkach pracy oraz w sposób ciągły zmieniać prędkość z poziomu dźwigni obok fotela kierowcy. Właściwie wystopniowane przełożenia zapewniają, że moment obrotowy jest zawsze odpowiedni, by poradzić sobie nawet w najbardziej krytycznych warunkach przyczepności. Przełożenia jednostki redukcyjnej i przekładni są dotarte w celu obniżenia hałasu pracy bez obniżania poziomu trwałości i niezawodności układu przekładni. Układ hydrauliczny będący komponentem maszyn z serii 60 dostarcza idealne natężenie przepływu oleju hydraulicznego do napędzania wszystkich głównych funkcji sterowania, zapewniając jednocześnie najwyższej klasy precyzję i płynność działania. Pompy zostały zbudowane z myślą o trwałości i niezawodności i są w rozmiarze zapewniającym zasilanie zgodnie z dowolnym zapotrzebowaniem. Układ Load Sensing optymalizuje dostarczanie mocy oraz poziom zużycia paliwa. Pompa hydrauliczna jest sterowana zależnie od obciążenia, tak by olej dostarczany był pod dokładnym ciśnieniem oraz w precyzyjnych ilościach, wymaganych w rzeczywistym zapotrzebowaniu.
Kabina
Kabina „Commander Cab IV” oferuje nadzwyczajnie wygodne środowisko pracy i jest osadzona na gumowych amortyzatorach obniżających poziom hałasu i wibracji (poziom hałasu we wnętrzu wynosi jedynie 74 dBa). Doskonała widoczność: szyby zaokrąglone pod kątem 180° i wykonane z atermicznego szkła oferują widok panoramiczny na wszystkie rogi oraz listwę tnącą.
Uzupełnieniem tego nadzwyczajnego poziomu wyposażenia oferowanego przez kabinę jest fotel z zawieszeniem pneumatycznym, kolumna kierownicza regulowana w trzech kierunkach, mocny układ klimatyzacji z czterema filtrami i instalacja systemu audio oraz radia CD. Moduł CCM (Combine Control Management) pozwala kierowcy na monitorowanie wszystkich parametrów produktywności kombajnu zbożowego: licznik całkowitego i części przetworzonego obszaru, produkcja godzinna, straty, poziom odzyskiwania w odniesieniu do wielkości ziarna i położenie listwy tnącej. Moduł ten stale monitoruje również najważniejsze parametry maszyny, takie jak całkowita ilość godzin młócenia oraz częściowa i całkowita liczba godzin pracy silnika. Moduł CCM wykorzystuje klawiaturę membranową z 14 podświetlanymi przyciskami. Pakiet zwiększający widoczność W celu uzyskania maksymalnej produktywności maszyny te są wyposażone w sześć lub osiem świateł roboczych (zależnie od wersji), dwa tylne światła robocze, oświetlenie punktowe na zbiorniku ziarna, oświetlenie punktowe na rurze odprowadzającej oraz dwa obrotowe światła ostrzegawcze wskazujące, kiedy zbiornik jest pełny. Opcjonalnie dwie ze standardowych lamp na dachu kabiny mogą zostać zastąpione światłami ksenonowymi w celu zwiększenia oświetlanego obszaru. Standardowe oświetlenie może zostać poszerzone o „Pakiet zwiększający widoczność”, który obejmuje następujące elementy: dwa światła do oświetlania tyłu belki, dwa światła na poręczach oraz cztery światła oświetlające cały obszar pracy. Zestaw kamery składa się z trzech kamer nadzorujących obszar wokół kombajnu zbożowego, z jedną kamerą zamontowaną z tyłu do nadzoru przestrzeni za maszyną (która jest szczególnie użyteczna podczas manewrowania), kolejną po lewej stronie (zapewniającej widok na strefę opróżniania zbiornika) i trzecią umieszczoną na dole z tyłu kombajnu, zapewniającą idealny widok na hak holowniczy, sieczkarnię i odrzutnik plew.
- 1
Finansowanie fabryczne 0%
Nowy promocyjny program finansowania detalicznego "SDF Finance 0%" dla ciągników i kombajnów Deutz-Fahr obejmuje zerowe oprocentowanie w systemie rat zmiennych, umożliwiając Państwu dopasowanie oferty do własnych potrzeb poprzez dokonanie optymalnego wyboru: wysokości udziału własnego, okresu spłat oraz systemu ratalnego:
- udział własny wartości netto: 10%, 25% lub 50%
- okres finansowania: 3, 4 lub 5 lat
- raty miesięczne, kwartalne lub półroczne
- pierwsza rata płatna po roku, opcja dodatkowa
- podatek VAT płatny w 3 miesiącu
Dla tych, którzy nie są podatnikami VAT dostępne są dwa poniższe warianty:
- 3x33%, udział własny 34% wartości brutto, 2 raty roczne po 33% wartości brutto (okres 24 m-ce)
- 4x25%, udział własny 25% wartości brutto, 3 raty półroczne po 25% wartości brutto (okres 18-m-cy)
Opłata manipulacyjna zależna od okresu finansowania oraz udziału własnego. Minimalny roczny koszt finansowania już od 0,67%
Ponadto proponujemy Ofertę Elastyczną dla tych, którzy potrzebują dłuższego okresu finansowania z niskim oprocentowaniem i okresem do 8 lat.



Autoryzowany dealer
Oferta:
- Deutz-Fahr
- Merlo
- Sunward
- Pöttinger
- Samasz
- Krukowiak
- Metal-Fach
- Fogo / Agrovolt
- Martin Agro
- Cynkomet
- Sipma
- Bogballe
- Mandam
- Meprozet Kościan
- Daf Agro
- Lamborghini
- Toyo